mlodzi umią wiecej...to fakt

adasme

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 18, 2010
Posty
3
Cała sprawa rozgrywa sie w moim domu. Moj syn 22 lata, obszedł mi hasło administratora. Kiedy wlaczyłem laptop juz hasla nie bylo. Byłem bardzo zdziwiony. Gdy go zappytałem to mi odpowiedzial ,, ja tego nie umiem''. Wiem ze to on. Ale ja i tak nie wiem jak sie to robi, i jak moge sie zabezpieczyc aby mi nie grzebal w kompie. Mam win7.
Moze ktos doradzi. Dzieki serdeczne z góry.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Pewnie użył czegoś w stylu ophcrack'a (programu który wypala się na płytę i uruchamia [bootuje] z niej komputer). Wejdź w bios'a przy starcie komputera i wyłącz bootowanie z płyty. Gdybyś kiedyś chciał zainstalować system od nowa lub gdybyś potrzebował uruchomić komputer z płyty nie zapomnij włączyć tej opcji. Mógł też użyć keyloggera (programu który zapisuje klawisze które były wciskane do pliku; tworzy czytelną kopie tego co pisałeś), jeżeli nie korzystasz z antywirusa to pobierz lub kup jakiegoś o dobrej opinii. Dla pewności możesz zrobić skan HiJackThisem i pokazać log, w dziale Security znajdziesz przyklejony temat. Jakiś firewall też by mógł pomóc ale na razie przeskanuj sobie porty nmapem i pokaż które masz otwarte.
 
Ostatnia edycja:

adasme

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 18, 2010
Posty
3
Kiedys na stacjonarnym kompie wchodzilo sie do biosu przez przytrzymanie del, a do laptopa nie wiem jak sie dostac do biosu...za ciemny jestem albo za stary?
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Przy włączaniu powinno na chwilę mignąć gdzieś na dole ekranu jaki klawisz należy wcisnąć, w laptopach jest to zazwyczaj F-ileśtam (F2, F10, F12?). Dużo to nie da, zawsze będzie można wejść do BIOSu i włączyć bootowanie. IMHO lepiej po prostu zaszyfrować partycję systemową TrueCryptem, bez formatowania dysku nie da rady tego obejść (jeśli oczywiście będzie unikalne hasło).
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
a nie lepiej zablokować bootowanie + USTAWIĆ hasło na biosa. Wtedy nie zmieni sobie ustawień w biosie, nie odpali na komputerze nic.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
W laptopie?
 
Do góry Bottom