Monitoring wykonywanych czynności przez instalator??

granityx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2010
Posty
2
Witam serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje program który umożliwi mi sprawdzenie tego, co instalator wykonuje podczas instalacji danego oprogramowania. Uściślając, chodzi mi o wpisy rejestru, pobieranie adresu mac, id dysku twardego itd.

Dam przykład : Mam "dziewiczy" świeżo zainstalowany system, i instaluje np program trial który będzie pracował jedynie przez 3 dni, potem należy zakupić licencję. A gdybym chciał go usunąć i zainstalować ponownie? Nic to nie da. Natomiast gdybym przeinstalował ponownie system, program by działa po raz kolejny.

Mam nadzieje, że dobrze wytłumaczyłem to o co mi chodzi, podsumowując
potrzebuje programu lub czegokolwiek innego co powie mi, jakie rzeczy dany program gromadzi podczas intalacji.

Pozdrawiam granityx
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Siema. Takimi programami są Debugery (odrazu mówię że opcja dla zaawansowanych) inne co możesz zrobić to zainstalować program, zmieniając datę w kompie np o jeden dzien do przodu. Po instalacji cofnąc i wyszukac pliki w komputerze, które są oznaczone tą datą. Co do rejestru to można skorzystać z antywirusa, blokując każdy dodawany wpis. Przed dodaniem wyskoczy Ci informacja. Niestety nie pamiętam jak się nazywa, ale z pewnością jest takich kilka.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Sa programy ktore robia obraz stanu systemu(pliki,rejestr,ustawienia) i daja mozliwosc porownania.
Mozesz tego uzyc. Chyba w pakiecie noda cos jest.
 

granityx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2010
Posty
2
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
Bardzo podobała mi się odpowiedź 5.56, niezłe porównanie.
 
Do góry Bottom