Muszę udowodnić, że da się przejąć kontrolę nad Mac

geraldus

Użytkownik
Dołączył
Maj 3, 2012
Posty
5
Witam, zamierzam napisać tekst o włamaniach na Mac. Mam udowodnić czarno na białym, że da się przejąć zdalną kontrolę i może to zrobić nawet taki patentowany komputerowy idiota jak ja. Przy okazji, miło byłoby dodać złamanie haseł do FB i gmail, używanych przez osoby, które zgodziły się być ewentualnymi celami "ataku", bo to będzie wisienką na torcie.
Moje zadanie polega na udowodnieniu, że przejąłem kontrolę. Nic więcej nie muszę osiągać. Pytanie do Was - jak to zrobić? Czego użyć? I czy da się zrobić?
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Ty tak serio się podjąłeś czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia?
 

geraldus

Użytkownik
Dołączył
Maj 3, 2012
Posty
5
Ty tak serio się podjąłeś czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia?
Trochę wstyd, ale przyznaję się, że pojęcie mam blade. Dlatego liczę, że znajdę pomoc fachowców. I jeszcze się nie podjąłem - redakcji powiedziałem, że sprawdzę czy dam radę napisać tekst o tym, czy kompletny komputerowy idiota wyposażony w odpowiednie narzędzia da radę przejąć kontrolę nad makiem + złamać hasła do FB i gmaila. Przy czym obowiązkowy jest punkt z makiem. Mam udowodnić, że tak da, albo nie, nie da rady.

Swoją drogą, pisałem już teksty o rzeczach, o których kompletnie nie mam pojęcia. Co więcej, okazały się być kompetentne i merytoryczne... Kwestia odpowiedniego doboru źródeł i sprawdzania każdej informacji po trzy razy.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Ty tak serio się podjąłeś czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia?
Albo kolejny marny sposób na zdobycie wiedzy jak to zrobić, jeżeli ktoś łaskawie cokolwiek z tematu wyjaśni.
@Edit, daj jakiś swój artykuł :)
 

geraldus

Użytkownik
Dołączył
Maj 3, 2012
Posty
5
Albo kolejny marny sposób na zdobycie wiedzy jak to zrobić, jeżeli ktoś łaskawie cokolwiek z tematu wyjaśni.
@Edit, daj jakiś swój artykuł :)

Wiedza przyda się zawsze ;) Zamierzam napisać tekst tak, by nie zawierał szczegółów. Po prostu potrzebuję dowodu na to, że to się da zrobić i tyle. Jak mam pisać, że coś zrobiłem kiedy tego nie zrobiłem? Co ja, polityk jestem? :D

Jeżeli nie da rady pomóc - to trudno. Znajdę inny temat.
 

Gilotyna-007

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
151
Istnieją już trojany na MAC z opcjami zdalnej administracji oststnio czytałem o tym poszperaj w google na ten temat znajdziesz napewno
 

Gilotyna-007

Użytkownik
Dołączył
Luty 3, 2012
Posty
151
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom