muzyczna, sieciowa -- kernel 2.4.23

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
no wiec mam linuxa S. 9.0
jest tam jadro 2.4.20 ale nie ma obslugi ono mojej karty muzycznej wiec sobie przekompilowalem jadresko na 2.4.23 i muzyka dziala..... ale nie dziala karta sieciowa...
mam realteka.. wiec dziwi mnie ze nie korbi ona na 2.4.23 ;/ sciagnelem tez nowe sterowniki sprobowalem zaladowac ale tez nie korbi... zna ktos moze jeszcze jakis sposob w jaki uruchomic realteka?
a moze ktos ma lepsze sterowniki ??
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Przede wszystkim to zalezy jakiego masz realteka...
ja bym sprobowala wkompilowac w jadro a nie jako modul...
A po drugie to juz kombinacja alpejska z tym 2.4.23... skompiluj sobie np 2.6.0-test10, przynajmniej jest support dla wiekszej ilosci sprzetu
<
i moge z czystym sumieniem polecic - nie mam z nim zadnych problemow. Pewnie ktos zaraz tu na mnie napadnie za to jajko 2.6, ale nie sluchaj ich
<
. Sterowniki od sieciowki mozesz wkompilowac w jadro i sie nie bedziesz babral z modulami, zreszta wszytsko mozesz wkompilowac w jadro tylko wtedy wyjdzie ci indyjski bawol a nie kernel.
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
heh robilem jako modul, jak i zarowno kawzalem wkompilowac je w jadro na stale i to przy wielu kernelach 2.4.21, 22, 23 i za kazdym razem to samo nie dziala realtek... no dobrze dzieki nisiu sprubuje zaciagnac te 2.6-test10 i sprawdze
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
jak realtek nei chodzi to pewnie i net nie
sprobuj netconfig skonfigurowac wszystko i powinien wywalic blad,
u mni przynajmniej pisalo (tez jak skakalem z 2.4.20 na 2.4.22 ) ze potrzebny modul NC 2000 cos tam ,wtedy go wkompilowalem w jajko i chodzilo pieknie i gladko
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
no netconfig do konca nie idzie bo wywala blad... najpierw lookne te 2.6.0 test 10 a pozniej ewentualnie 2.4.23 np.
smile.gif

ale dzieki zeusik za rade pewnie sie uda...
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
napisz jaki to realtek, bo w sumie wersja jadra nie powinna miec tu nic do rzeczy. Jak juz skompilujesz to jadro to przeszukaj logi. Netconfig nie ruszy Ci dopoki nie bedzie urzadzenia i zaladowanego dla niego sterownika, bo jak moze podniesc sie interfejs do czegos czego nie ma :>
Zobacz czy ta sieciowka Ci 'miga', moze jest uszkodzona, moze jest jakis konflikt IRQ, poszukaj takich rewelacji w logach.
A tak w ogole przy jajku 2.4.23 miales sterownik jako modul, wiec musial sypac przy starcie komunikatami przy probie zaladowania modulu...
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
a moze wez se perdyknij kernelka 2.2.25
i moze dlatego Ci nie dziala ta sieciowka, ze zle wpisales modul do /etc/modules.conf ? albo wogole nie wpisales
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
zrobilem tak: sciagnelem tego 2.6.0 test 10 skompilowalem i dalej to samo.... w kazdym jadrze nad REALTEKIEM bylo to co napisal zesuk.... dodalem to do jadra.... po skompilowaniu dalej na koncu konfiguracji sieciowki wyskakuje dalej ten sam blad..... masz moze zeusik namiary na to? moze sciagne jakies nowsze i dokompiluje??
hm... a 8139too nie moge wcale zaladowac.... ani insmod ani modprobe...... co jeszcze zle robie?
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
a moze wreszcie laskawie napiszesz co to za realtek, bo moze ladujesz niewlasciwy modul/ moze w jadrze masz wkompilowana obsluge nie tego realteka... kart na tym chipsecie troche jednak jest; jakie masz komunikaty przy modprobe... no cokolwiek, bo co to znaczy 'nie moge zaladowac'. Dlaczego nie mozesz zaladowac, konkretnie. Przejrzales logi po bootowaniu nowego kernela?
Bo tak to mozna sobie gdybac, ze moze nie masz czegos tam, o czym mowil zeusik a moze to wogole nie ten modul i bla bla bla
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
oki........ juz dziala!! zarowno sieciowa jak i muzyczna... przekompilowalem jadreo 2,4,23 jeszcze raz i juz dziala
smile.gif
thx for all
smile.gif
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by Nisia
Przede wszystkim to zalezy jakiego masz realteka...
ja bym sprobowala wkompilowac w jadro a nie jako modul...
A po drugie to juz kombinacja alpejska z tym 2.4.23... skompiluj sobie np 2.6.0-test10, przynajmniej jest support dla wiekszej ilosci sprzetu
<
i moge z czystym sumieniem polecic - nie mam z nim zadnych problemow. Pewnie ktos zaraz tu na mnie napadnie za to jajko 2.6, ale nie sluchaj ich
<
. Sterowniki od sieciowki mozesz wkompilowac w jadro i sie nie bedziesz babral z modulami, zreszta wszytsko mozesz wkompilowac w jadro tylko wtedy wyjdzie ci indyjski bawol a nie kernel.
Witam,

Stabilna wersja kernela 2.4.23 nie jest kombinacja alpejska. Chcialbym zauwazyc, ze 2.6.10 ( a jest juz 2.6.11) jest wersja beta. Sam juz zglosilem dwa bugi :!: Pomimo tego, ze stable 2.6 ukazac ma sie niebawem to i tak nie bedzie odrazu wspanialy kernel. Heh z nudnow nawet kompilowalem tego snapshota ostatniego i dalej zawiera bledy. Uwazam, ze ten kernel bedzie duzym krokiem do przodu ale narazie jest niedopracowany. Tak wiec nalezy wrocic do 2.4.23 i kombinowac dalej.


P.S. Wkoncu nie bede musial sciagac patchy na XFS'a
<
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
nom wlasnie widze ze ten kernel jest dosc spoko... jest tego "troche"
cop do 2.4.23 jest on najnowszy z wesji... 2.4.x a ze mialem 2.4.0 postanowilem wsadzic jakiegos z nowszych... z tej serii
kompilowalem przy tej meczacej robocie trwajacej ok. 4 dni z 4 kernele
<
no ale stanelem na tym i jest luz... apropo jakich wy uzywacie?? 2.6 nisia - to pewnie
<
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Originally posted by Atid
Stabilna wersja kernela 2.4.23 nie jest kombinacja alpejska.
Probably not...
Faktycznie 2.4.23 zasluguje na owacje na stojaco, bo jest jedna wielka poprawka poprzednich kolegow 2.4.*, ale jakos teraz, biorac pod uwage 2.6, to jest to dla mnie kombinacja alpejska, ale to oczywiscie wyjatkowo subiektywna opinia. Wersja beta 2.6 jestem bardziej zachwycona niz 2.4 stable... Takie jakies odczucie, wersje stable trzymam jeszcze z sentymentu
<
bylam bardzo uprzedzona co do 2.6, a teraz nie potrafie pracowac na 2.4. Po prostu wyraznie czuc kilka roznic :]. Na serwerze nie odwazylabym sie jeszcze na 2.6, ale na desktop...
<


Chcialbym zauwazyc, ze 2.6.10 ( a jest juz 2.6.11) jest wersja beta. Sam juz zglosilem dwa bugi :!: Pomimo tego, ze stable 2.6 ukazac ma sie niebawem to i tak nie bedzie odrazu wspanialy kernel.[/b]
Ciiiiicho... to juz jest wspanialy kernel
<


Uwazam, ze ten kernel bedzie duzym krokiem do przodu ale narazie jest niedopracowany[/b]
jak kazda beta...
Nom, czasem tak sie moze zdarzyc, ze reklamuje tu cos czym jestem zauroczona :wink:
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by Nisia
Faktycznie 2.4.23 zasluguje na owacje na stojaco, bo jest jedna wielka poprawka poprzednich kolegow 2.4.*,
No zebralo sie juz tyle latek, ze nalezalo wydac jakas stabilna wersje
smile.gif
Oczywiscie w duchu 2.4

ale jakos teraz, biorac pod uwage 2.6, to jest to dla mnie kombinacja alpejska, ale to oczywiscie wyjatkowo subiektywna opinia.[/b]
Faktycznie wyjatkowo...

Wersja beta 2.6 jestem bardziej zachwycona niz 2.4 stable... Takie jakies odczucie, wersje stable trzymam jeszcze z sentymentu
<
[/b]
Jestes zachwycona poniewaz korzystasz w pelni z tego kernela nie znajdujac zadnych problemow. Bardzo sie ciesze, ze jestes tak szczesliwa - mam nadzieje, ze niedlugo bede rowniez tak zachwycony. Niestety musze poczekac na nowe snapshoty
<


bylam bardzo uprzedzona co do 2.6, a teraz nie potrafie pracowac na 2.4. Po prostu wyraznie czuc kilka roznic :]. Na serwerze nie odwazylabym sie jeszcze na 2.6, ale na desktop...
<
[/b]

Oh coz za frywolnosc:p Tylko wlasnie szkoda, ze nie postawisz tego na serverze
<

Jak zmienie lacze to tez przejde na 2.6 niom chyba, ze wczesniej zalataja bledy z moim isdnem
<


Ciiiiicho... to juz jest wspanialy kernel
<
[/b]
Powiedzmy...

jak kazda beta...
Nom, czasem tak sie moze zdarzyc, ze reklamuje tu cos czym jestem zauroczona :wink:[/b]
Hihihi wpadnij domnie - pomeczysz sie z moim modemem to sie oduroczysz:)
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
okej wszystku juz hula
<
ale nie bede otweirac nowego topicu i zapytam w nim....
czy wiecie moze jak z nagrywarki zrobic urzadzenie SCSI w nowym kernelu? bo w standardowym wystarczylo dopisanie linijki do lilo i do /etc/modules.conf
ale teraznie korbi.....a czytalem ze takei cos robi sie tylkow oryginalnych kernelach tzn. takich ktore sa od razu z instalacja... moze mieliscie juz cos takiego?
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
czy wiecie moze jak z nagrywarki zrobic urzadzenie SCSI w nowym kernelu? bo w standardowym wystarczylo dopisanie linijki do lilo i do /etc/modules.conf[/b]

hm, ja mam swiezutki kernel bo 2.6, wpis w lilo :
append="hdb=ide-scsi"
i do tego wkompilowana w jajo emulacje scsi i dziala pieknie :] tzn prawie pieknie bo k3b (a wlasciwie cdrtools) mnie nie lubia, ale emulacja 'sama w sobie' - w porzadku.
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
Originally posted by Nisia
<div class='quotetop'>CYTAT
czy wiecie moze jak z nagrywarki zrobic urzadzenie SCSI w nowym kernelu? bo w standardowym wystarczylo dopisanie linijki do lilo i do /etc/modules.conf

hm, ja mam swiezutki kernel bo 2.6, wpis w lilo :
append="hdb=ide-scsi"
i do tego wkompilowana w jajo emulacje scsi i dziala pieknie :] tzn prawie pieknie bo k3b (a wlasciwie cdrtools) mnie nie lubia, ale emulacja 'sama w sobie' - w porzadku.[/b][/quote]
no juz jest luzik.. a jak wypalic za pomoca np. cdrecord rozne rzeczy zeby np. byly widoczne pod windowsem? bo mi brat kodeki posciagal i powypalal ale nie widzi tego pod win ;]
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
k3b
smile.gif
to w sumie nakladka na cdrtools, taki nero-podobny kombajnik. Znajdziesz na www.linuxpackages.net paczke, ale lepiej kompiluj ze zrodel, aha i nie te najnowsza wersje, wez np 0.10.1, bo w najnowszym cos developerom nie wyszlo z supportem dla mp3...
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Witam,

[root@atid:pawel]# man cdrdao
[root@atid:pawel]# man cdrecord
[root@atid:pawel]# man xcdroast

A oprocz tego proponuje ci:

[root@atid:pawel]# mount /dev/brain /mnt/glowa

Tylko czasem wyskakuje komunikat:
mount: special device /dev/brain does not exist

I wtedy proponuje rm -rf /

Wiecej mysl - mniej pytaj :!: :!:
 

Dexter

Użytkownik
Dołączył
Listopad 26, 2002
Posty
248
Originally posted by Atid
Witam,

[root@atid:pawel]# man cdrdao
[root@atid:pawel]# man cdrecord
[root@atid:pawel]# man xcdroast

A oprocz tego proponuje ci:

[root@atid:pawel]# mount /dev/brain /mnt/glowa

Tylko czasem wyskakuje komunikat:
mount: special device /dev/brain does not exist

I wtedy proponuje rm -rf /

Wiecej mysl - mniej pytaj :!: :!:

lol niezle wymysliles
smile.gif
smile.gif
smile.gif
 
Do góry Bottom