N70 vs N72

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Witam.

Planuje sobie kupić w miarę funkcjonalny telefonik i mam teraz dylemat który z tych dwóch wybrać
<

Który jest bardziej zaawansowany, bardziej wydajny itp....?

Jeśli ktoś miał z takimi telefonikami do czynienia to proszę o INFO
<


I ewentualna rade który z nich wybrać który byłby lepszy i bardziej niezawodny
smile.gif




Pozdro
<
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
oba stoją na symbianie ;p
ja mam aktualnie nokie n70 i mam w niej: nawigacje, odtwarzacz mp4, ogg, mp3, 3gp itd. PDF Reader. Menedzer ZIPa, menedzer procesów i pamięci,
klient Jabbera + bramka do GG. Opera Mini, Radio i Snakes - taka gierka fajna xD Moj rekod 3 690 000 xDD
polecam
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 2.07.2008, 13:16) <{POST_SNAPBACK}></div>
oba stoją na symbianie ;p
ja mam aktualnie nokie n70 i mam w niej: nawigacje, odtwarzacz mp4, ogg, mp3, 3gp itd. PDF Reader. Menedzer ZIPa, menedzer procesów i pamięci,
klient Jabbera + bramka do GG. Opera Mini, Radio i Snakes - taka gierka fajna xD Moj rekod 3 690 000 xDD
polecam[/b]

heh
<
dzięki
Tylko potrzebuje porównania właśnie do tej N72 bo praktycznie różnica w cenie nowej na Allegro.pl jest bardzo mała...
i czy ta N70 jest lepsza od N72 czy tez odwrotnie ;p

ale i tak dzięki
<



Pozdro
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
ale mi bardziej chodzi o takie porównanie życiowe jak to się w praktyce sprawdza
<

z takich teoretycznych porównań to tez właśnie nie wiem która lepsza niby prawie wszystko to samo.. a jednak ta N72 nie ma UMTS(nie mam pojęcia od czego to jest)
<



Pozdro
<
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
Ja bym tam polecił jakiegoś fona w windows mobile. Poczytaj o ppc lub smartphone..
Ja mam spv m3000 i się opłaca ;p
Rejestr, fajne programy, wifi, wyświetlacz dotykowy
Najlepszym bajerem jest wifi
Nawet są kompilatory na fona do C# i c++
Edytorki html z podglądem i wogólę
Polecam smarta jakiegoś albo ppc to już zależy od ciebie.
Wiem, że troszke nie na temat ale przemyśl jeszcze raz czy chcesz nokie z symbianem bez takich lepszych opcji czy ppc lub smarta z własnym prockiem przeważnie 200-400mhz pamiecią ram i flash
Pozdrawiam
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
co do Wi-Fi. Polecam Nokie E65.
Te telefony z Win Mobile nie przypadły mi do gustu. Takie przeładowane. Telefon ma być mały i poręczny i odpicowany. A nie duży, nie poręczny i odpicowany. Nokia E65 pod tym względem przebija wszystkie Nxx. Może nie ma radia, ale za to WiFi ;D
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 2.07.2008, 13:44) <{POST_SNAPBACK}></div>
Telefon ma być mały i poręczny i odpicowany. A nie duży, nie poręczny i odpicowany.[/b]

Fajnie xd
Zobacz spv e650 i zobacz o ile jest większy od twojego. O parę mm może
Niewiem nie sprawdzałem ale wiem że jest mały i ma klawiature qwerty i zwykła i WI-FI
I windows mobile 6 PL ;p

Edit:
Twój ma Wymiary 109x53x22 mm
Spv e650 ma Wymiary 101.5x50x17.7 mm więc sam widzisz ;p
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=791
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1212
Ja bym wybrał spv e650 zamiast tej nokii
 

farmer92

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2008
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(djmentos @ 2.07.2008, 13:44) <{POST_SNAPBACK}></div>
Może nie ma radia, ale za to WiFi ;D[/b]

Sony Ericsson P1i ma i radio i Wi-Fi
<


ja mam Se P1i i jestem zadowolony

wifi, bluetooth, aparat 3,2mpix, UMTS, karta pamieci a do tego wbudowane 160 MB ROMU i 128 RAMU
<


Nic sie nie ścina i chodzi stabilnie

system Symbian 9.1, UIQ 3.0

link do opisu

Telepolis

aha i jeszcze dotykowy ekran of kors
<
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
posumowując.
Szukaj telefonu z Symbian OS lub Win. Mobile ;D

Kopaczka: ja nie mowilem ze moj tylko E65 ;p Moj to jest gigant i mam go tylko dltego ze byl w promocji ;D Teraz bede mial E65 ;p
 

farmer92

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2008
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(zerocool @ 2.07.2008, 12:30) <{POST_SNAPBACK}></div>
UMTS(nie mam pojęcia od czego to jest)
<
[/b]


UMTS to inaczej sieć 3G umożliwiająca szybki dostęp do Internetu oraz wideorozmowy. Telefony z 3G (UMTS) maja dodatkowe kamerki obok wyswietlacza. Dlatego jezeli np ja mam UMTS i Ty i byś do mnie zadzwonił to będziemy się i widzieć i słyszeć
smile.gif
 

farmer92

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2008
Posty
7
heh gdzieś wyczytałem że jak chcesz mieć telefon z bajerem to kupuj ze symbianem a jeżeli chcesz bajer z telefonem to kupuj windowsa
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
Ale napisałeś, że są duże ;p
W miarę tani i fajny jest spv e650 i go polecam z WM
A z symbianem to chyba tego se P1i też w miarę dobry Farmer go ma i jest dobry dobre wifi ma i wogóle
Pozdro
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
heh
<
no bardzo fajnie ;p

ale ja się zastanawiam nad kupnem NOKI N72 ;p
SE żadnego nie kupie nigdy w życiu ;p a te SPV są takie jakieś... no nie wiem nie przypada mi do gustu a aż takiego bajerka to nie chce
<


Tylko właśnie chodzi mi o to czy ta N72 jest dobra.. czy się nie wiesza czy są w ogóle z nią jakieś problemy... bo niektórzy mówią ze N70 jest lepsza niż N72... i to wszystko mi tak namieszało w głowie ze teraz nie wiem o co w tym wszystkich chodzi
<



ale i tak dzięki wszystkim za zainteresowanie i ewentualne rady
smile.gif



A w ogóle to ten SE P1 jest za drogi ;p jak miałbym dać 1tys zł to już wolałbym dołożyć trochę i N95 kupić
<


Pozdro
<
 

Barcelona

Użytkownik
Dołączył
Listopad 30, 2007
Posty
68
a ja odbiegne od tematu poelcam oczywiscie Nokie E65(sam ja mam) albo n95 najlepsze dla mnie teraz teleofny na rynku ; )
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
<div class='quotetop'>CYTAT(Barcelona @ 2.07.2008, 16:33) <{POST_SNAPBACK}></div>
a ja odbiegne od tematu poelcam oczywiscie Nokie E65(sam ja mam) albo n95 najlepsze dla mnie teraz teleofny na rynku ; )[/b]


tak, ale to są telefony których ceny mieszczą się w okolicach 1tys zł
<



A jak to jest z ta pamięcią wewnętrzną tak jak w komputerze z ramem
<
bo czytałem coś już nie pamiętam gdzie ze właśnie któraś ma więcej i jest lepsza bo telefon chociaż ma coś włączone w tle to nie ma żadnych zaciec(zawiech)


Pozdro
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
A jak to jest z ta pamięcią wewnętrzną Noki N72 ? ile ona jej ma w końcu... na jednych stronach pisze ze 40mb na innych ze 20 jeszcze na innych ze 30.... teraz już sam nie wiem
<


Bo ktoś gdzieś pisał ze ta pamięć jest jeszcze wykorzystywana jako taka pamięć operacyjna.....



Pozdro
<
 
Do góry Bottom