Na jakiej podstawie administrator bada użytkowników

kolarz77

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2013
Posty
3
Witam, jestem nowy na forum i na samym wstępie chciałem przeprosić jeśli ten temat umieściłem w nieodpowiednim dziale. Mam pytanie związane z administracją forum. Interesuje mnie na jakiej podstawie administrator forum jest w stanie stwierdzić, czy miałem już konto na owym forum. Czy jest to możliwe po zmianie adresu ip (zmienne ip) i mac adresu?
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Możesz zmienić swoje IP za pomocą TOR'a lub VPN, wtedy logi będą zawierać inne IP.
 

kolarz77

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2013
Posty
3
Czyli poza ip nie ma innej opcji do wyśledzenia gracza? Mam ip zmienne i nie za bardzo orientuje się w tym.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Czyli poza ip nie ma innej opcji do wyśledzenia gracza? Mam ip zmienne i nie za bardzo orientuje się w tym.
Jeżeli jest to forum wgrywającym jakieś dodatki typu aplet javy, kontrolki ActiveX czy inne dodatki to na podstawie takiego dodatku może zidentyfikować system. Oczywiście jeśli ciasteczka się nie wyczyści też może dojść do identyfikacji systemu, że jest od jednego użytkownika dodatkowe konto.
Inna metoda to wykorzystanie doxingu a zwłaszcza stylometrii do wykrycia osoby piszacej na forum.
Metod jest tak wiele a czasu tak mało ;-)
 
Do góry Bottom