Na jakiej zasadzie działają te programy??

byxu

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2011
Posty
2
Witam jestem nowy na forum, jestem początkujący w C++ (to pierwszy język jaki się uczę) i mam pytanie co do kilku zadań które znalazłem w internecie:


Zadanie 1.
- Napisz program, który spośród liczb z przedziału 1-25 wybiera i wyświetla trójki (a,b,c) liczb "pitagorejskich" czyli takich, które spełniają warunek: a2+b2=c2 (np. 3,4,5).

Zadanie 2.
- Napisz program, który pobiera z klawiatury tekst (np. o długości do 80 znaków) i wyświetla informację o tym ile razy każda z liter alfabetu występuje w tym tekście.

Zadanie 3.
- Napisz program, który wczytuje z dysku pewien zadany plik tekstowy a następnie sprawdza, ile razy w tym pliku występuje pewna konkretna litera (np. "c").

Zadanie 4.
- Napisz program, który pobierze z klawiatury dziesięć liczb całkowitych a następnie wyświetli te liczby posortowane rosnąco.

I czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zabrać się do każdego z tych zadań, chodzi mi tu o zasadę działania (nie chcę gotowego kodu). Bardzo zależy mi na tym.;)
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Ładnie prosisz więc czemu nie ;]

Zad.1
Robisz 3 pętle for ze zmiennymi a, b, c Zagnieżdżasz każdą w sobie i wstawiasz warunek if (a*a+b*b==c*c){std::cout<<"a:"<<a; etc. }

Zad2. getline(); później lecisz pętlą i zliczasz litery.

Zad3. fstream fopen(); plik.read itd. Poczytaj o typie plikowym. reszta to samo co wyżej

Zad4. pętla for ,std::cin, Sort(); Pobierasz liczby i sortujesz ;] ew. sortowanie bąbelkowe ;]
 
Do góry Bottom