Nabijanie głosów w konkursie... Czy da się to wykryć??

misiekste

Użytkownik
Dołączył
Luty 22, 2012
Posty
3
Hej wszystkim!
Mam pytanie. Biorę ostatnio udział w pewnym konkursie i mam nieodparte wrażenie, że jest kilka osób które nabijają sobie sami głosy.
http://konkurs.julia.tvn.pl/komiks,004f2f9e489d3a1870315588.html
http://konkurs.julia.tvn.pl/komiks,004f30e9d1f3994007592591.html

W tym pierwszym przypadku sytuacja wygląda tak, że głosy kilka razy rosły i stawały na jakiś okrągłych liczbach typu 2000, 4000, 6666... Jest to dla mnie ewidentny przekręt ale czy go się da wykryć. Czy organizator będzie w stanie to zrobić?

Sam sprawdzałem kilka metod obejścia tego głosowania, i powiem, że kod nie sprawdza ip - wnioskuje to po tym że mogę z kilku komputerów które mam w domu w jednej sieci codziennie głosować. Nie pomaga wyczyszczenie ciasteczek ale mogę głosować z kilku kont użytkowników na danym systemie więc zabezpieczenie jest po stronie klienta, jeszcze nie znalazłem gdzie dokładnie...

Ja osobiście od początku zdobywam głosy uczciwie poprzez spamowanie u znajomych (choć nie jestem z tego dumny), różnych forach i generalnie gdzie się tylko da (przy wyszukiwaniu mojego linka w google jest najwięcej linków do mojego komiksu) i dziennie w najlepszych dniach przybyło mi po około 200-300 głosów więc skąd te 2000-3000 u innych?
Kolega z drugiego linka nabił w jeden dzień prawie 4000 głosów!

Jeszcze raz moje pytanie, jak myślicie, czy organizator da radę ich wykryć? No chyba że faktycznie mają tyle znajomych co im w dzień potrafią kliknąć 4000 głosów.
 
Ostatnia edycja:

HunterSor

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2012
Posty
7
Niechce mi się sprawdzać czy sprawdza czy niie, ale jeśli niiema jakiej kolwiek metody sprawdzania ciasteczka ip konta ect. To nie ma szans sprawdzic źródła głosów...

lepiej - jesli nie sprawdza niczego tylko sobie klikasz do woli, to mógłbys na swojej stronie ustawić odpowiednie iframe i nabijac baaaaaaaaaaaaardzo wiele głosow dziennie
 

misiekste

Użytkownik
Dołączył
Luty 22, 2012
Posty
3
Nie mówie ze nie sprawdza niczego. Dziennie można zagłosować raz i dalej jest zablokowane. Pisałem że blokada jest gdzieś po stronie klienta bo wystarczy że przejde na innego użytkownika na systemie to znów mogę oddać głos. To że nie sprawdzają ip na bieżąco nie znaczy że nie mają wglądu do tego z jakiego ip były głosy przynajmniej kiedyś tak miałem na wrzucie. Iframe, możesz coś więcej na ten temat napisać?
 

HunterSor

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2012
Posty
7
Iframe -
Kod:
Pływające ramki można umieścić w wybranym przez siebie m na stronie i importować w tym miejscu inny plik html, stosowa np. przy wyświetlaniu wpisów shoutboxa.

<iframe width="300" height="200" frameborder="0" Tu napis lub odwołanie w przypadku gdy przeglądar obsługuje pływających ramek</iframe>

źródło:http://webmade.org/porady/plywajace-ramki-iframe.php

w zeszlym roku mialem konkurs dla szkoly z glosowaniem co godzine na odpowiednią szkole, to postanowilem wyciagnac linka ktory odpowiada za zaglosowanie na moja szkole i wkleic ja do iframe na swoja strone (serwerownia cs-a), i kazdy kto wchodzil oddawal automatycznie glos, a zeby jeszcze wiecej bylo glosow , to postanowilem wykorzystac plik motd w plikach serwerowych i tam rowniez umiescic tam kodzik co przy polaczeniu z serwerem oddawalo glos na szkole ;)) jak znajde kod to ci podesle a pozniej zerkne jak to mniej wiecej wyglada na tym glosowaniu
 
Ostatnia edycja:

misiekste

Użytkownik
Dołączył
Luty 22, 2012
Posty
3
Pomysł fajny ale tutaj może być problem bo przy oddawaniu głosu trzeba przepisać kod. Tak więc na automacie to raczej ciężko by było. W każdym razie tak czy siak jestem bardzo ciekaw kodu. :)
 

ProQix

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2008
Posty
86
jeżeli administrator nie jest kretynem to w logach Servera Apache na którym stoi strona głosowania będzie lista z jakiego ip nazwa przeglądarki itp jakie dane zostały wysłane to można wytropić ;]

Już wiem że można nabijać głosy modyfikując ciasteczka
Kod:
Nazwa    __utmb
Wartość    154434082.14.10.1330122844
Serwer    .konkurs.julia.tvn.pl
Ścieżka    /
Zabezpiecz    Nie
Wygasa    Fri, 24 Feb 2012 23:13:14 GMT
---
a giftcode można ominąc ale jest dużo zabawy bo
Kod:
        /* GŁOSOWANIE */
        
        $('#vote-button').live('click', function(){
            var fd = $("#vote_form").serialize();
            var i = $("input#hash").val();
            var b = $(this);
            var c = CB_Cookie.get('jkv') || 0;
            if (!ctest()) {
                c = -1;
            }
            
            disableForm('#vote_form');
            
            $.post(
                    '/index/vote', 
                    fd+'&c='+c, 
                    function(resp){
                        if (resp.status == 1){
                            if (c >= 0) {
                                var votes_count = parseInt($('.votes_count span').text());
                                $('.votes_count span').text(++votes_count);
                                CB_Cookie.set('jkv', Math.round(+new Date()/1000));
                                $("#vote_modal").remove();
                                $('a.vote').remove();
                            }
                        }else if(resp.status == 0){
                            $('#vote_form').remove();
                            $("#vote_modal").append('<div class="form_ok">Już głosowałeś. Następny głos możesz oddać jutro.</div>');
                        }else if(resp.status == -1){
                            $('#vote_form').html(resp.form);
                            $('#vote_form #captcha-input').addClass('error');
                        }else{
                            $('#vote_form').remove();
                            $("#vote_modal").append('<div class="form_ok">Wystąpił problem z Twoją przeglądarką. Nie możesz teraz zagłosować. Spróbuj ponownie później.</div>');
                        }
                        enableForm('#vote_form');
                        b.remove();
                    },
                    'json'    
                );
                
            return false;
        });
        
        /* eo GŁOSOWANIE */
        
            });
generuje link, przy pomocy tego kodu sprawdza się czy cookie utworzone jest poprawne
Kod:
    function ctest() {CB_Cookie.set('test', 'z'); var t = CB_Cookie.get('test', 'z'); return (t == 'z');}
    var cookie_id  = 'CBC';eval(function(p,a,c,k,e,r){e=function(c){return(c<a?'':e(parseInt(c/a)))+((c=c%a)>35?String.fromCharCode(c+29):c.toString(36))};if(!''.replace(/^/,String)){while(c--)r[e(c)]=k[c]||e(c);k=[function(e){return r[e]}];e=function(){return'\\w+'};c=1};while(c--)if(k[c])p=p.replace(new RegExp('\\b'+e(c)+'\\b','g'),k[c]);return p}('l e={m:2(a){0.6=a;0.9=8;0.7=8;0.4=i;0.d=8;0.h()},h:2(){5(!g.k||!g.k(0.6))3;5(!0.j(0.6))3;0.9=f;0.7=0.4.u()},c:2(){5(!0.d&&!(0.9&&0.7)){t("e s r q.");0.d=f}3(0.9&&0.7)},p:2(a){5(!0.c())3;0.4.o(a)},n:2(a){5(!0.c())3;l b=0.4.D(a);3((b==\'i\')?\'\':b)},C:2(a,b){5(!0.c())3;0.4.B(a,b)},j:2(){5(A.z.y("x")!=-1){0.4=w[0.6]}v{0.4=g[0.6]}3((0.4)?f:8)}};2 E(){e.m(6)}',41,41,'this||function|return|flash_cookie|if|cookie_id|flash_cookie_able|false|flash_cookie_ready|||is_able|flash_alert|CB_Cookie|true|document|flash_is_ready|null|get_movie|getElementById|var|init|get|f_delete_cookie|del|i JavaScript uniemożliwia oddanie głosu|technologii Flash|Brak obsługi|alert|f_cookie_able|else|window|Microsoft|indexOf|appName|navigator|f_set_cookie|set|f_get_cookie|flash_ready'.split('|'),0,{}))
jeszcze by to sparsować to było by czytelne ;[
jak dla mnie to ten system jest na 3 w skali od 0 - 10 w 6 godzin napisał bym bardziej zabezpieczony ;] (ciekawy jestem ile tvn dał za ten system vota)
jeżeli chodzi o nadużycie to tu jest 100% na to...
jak dasz link do tego tematu to administracja powinna to uwzględnić ;]
PS huntersor
to mój patent ;] ale kox się zabezpieczył na następne ;] i był dziurawy bo tak najeb***m głosów że się system rozku**ił i kilka razy w tygodniu baza znikała ;]
 
Ostatnia edycja:

1983lena

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 19, 2012
Posty
3
Witam
Ja również mam problem. Biorę udział w konkursie. Uczciwie zdobywam głosy ale tak jak mój przedmówca nie wierzę w liczbę głosów jaką otrzymały niektóre osoby. Co robić? Jak mam to obejść?
http://pomorze.naszemiasto.pl/artyk...cena=1&klucz=0f8ce8d5acf4e7caeb8b1f5dc3bd8466
Proszę o pomoc.
Ja nie bardzo znam sie na komputerach. Czy mogę coś zrobić aby zyskać więcej głosów?
Magda S.
 

ProQix

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2008
Posty
86
system głosowania wydaje się być dziurawy jednak przyjrzę się mu wieczorem
 

1983lena

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 19, 2012
Posty
3
Widziałam, że w ciągu 2 dni dziewczyna, która była na 3 miejscu od końca na 10 możliwych jest teraz na 3 od przodu. W ciągu 2 dni nabiła ponad 3000 głosów. Chyba odkryła ta lukę....
Nie znam się ale przykro mi że biorę udział w takim konkursie. Bo to po prostu jest niesprawiedliwe.
Ktoś mówił, że mając Neostradę można restartować serwer i wtedy za każdym razem ma się inne IP i wtedy można oddawać więcej niż 1 głos dziennie.
 
Do góry Bottom