Nadawanie takich samych nazw

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Siema

Pytanie jak w temacie, czy jest możliwość nadaniu dwóch takich samych nazw folderom lub innym pliką?

pzdro
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
To akurat wiem ;p źle sprecyzowałem pytanie ;p chodzi mi to aby pliki obok siebie mogły się tak samo nazywać
 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
nie wiem do konica o co chodziło "h4x" ale podejżewam, że:

1. albo z różrnym rozszeżeniem - np.:"lol.exe" i "lol.jpg"
2. pracować na linuxie i zmienic wielkość liter
<


raczej chodziło o punkt 1.
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Ale mnie chodzi aby nawet końcówki też były takie same... Dlatego się zapytałem czy to możliwe...
 

h4x

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2008
Posty
107
Nie, to nie logiczne ;p[/b]
nie wiem co w tym nielogicznego, wlasnie nielogiczne by bylo gdyby sie nie dalo ;]

moglbys rozwinac??;p jakos bardziej wytłumaczyć?;][/b]
Na dysku jest jakastam tabela z informacjami o plikach (alokacja) i mozna ja sterownikami modyfikowac. Pamiec dysku nie zadna magia, moge z nia robic co chce. Dysk przeciez nie sprawdza czy juz taki plik istnieje, tylko zmienia wpis pod jakims adresem. A ze sterownik NTFS/FAT najpierw to sprawdza (i przekacuje do int 0x2e/NtCreateFile error), to juz inna bajka. Moznaby napisac cos coby tworzylo 2 takie same pliki, ale pewnie system by tego nie wytrzymal XD
 

fathir

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
17
To nie logiczne ponieważ gdybyś otwierał ten plik z np. "uruchom' czy CMD to który otworzy?
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Hehe to logiczne ;p bo może właśnie o to danej osobie chodzi ;] Aby wprowadzić mały zamęt
 

h4x

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2008
Posty
107
To nie logiczne ponieważ gdybyś otwierał ten plik z np. "uruchom' czy CMD to który otworzy?[/b]
'opcja' uruchom najpierw szuka pliku w katalogach path, a potem uruchamia pierwszy znaleziony program o jakimstam rozszerzeniu. Nie leci dalej, wiec uruchomil by sie ten, ktory by zostal zapisany wczesniej (chyba).
 
Do góry Bottom