Najlepsze filmy hakerskie według Was

Khack

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 27, 2005
Posty
19
Jakie sa według Was najlepsze filmy hakerskie, lub o tematyce związanej z hackingiem. Ja jak narazie słyszałem o "Hackers 2- Operation Takedown" Z Kevinem Mitnickiem...

P.S. Możecie też napisać jak znacie jakieś inne "filmiki" hakerskie które są w sieci, ale głównie chodzi mi o takie normalne, jak np. podałem wyżej.
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Hakerzy 1 i 3 - dokladnych tytulow nie pamietam. Warto obejrzec "Gry wojenne" - klasyka Reszta filmow jak: polski Haker czy kod dostepu to totalna bzdura! Za to polecam swietna ksiazke o tematyce hackingu - oparta na faktach. Tytul "Kukulcze jajo". Jak ktos chce mam w *.pdf lecz lepiej czyta sie papierowe wydanie. Jedyny mankament to fakt ze jest to stara ksiazka i z trudem mozna ja dostac w bibliotece. Aczkolwiek warto sie pofatygowac
smile.gif
 
N

nBD

Gość
Antitrust - lipa: fabula opiera sie na tym ze szef wielkiej firmy zatrudnia mlodych programistow do pracy nad jego systemem (hehe aluzja do MS?) a tych ktorzy nie chca dla niego pracowac inwigiluje poprzez kamere w suficie (lol) i w ten sposob kradnie ich kod. Nie polecam.
"Hakers 2" tez dobry, opowiada historie Kevina Mitnicka i jak go zlapano, oczywiscie historia nieco ztuningowana na potrzeby tv.
Haker (polski) z tym łebkiem z Na dobre i na zle - lipa, wogole bez ładu i składu, mnie sie nie podobal, no ale sa gusta...
A najlepszy motyw hakerski to byl w Ekstradycja 3 gdzie to hakerka Ćma wlamywała sie do banku przez strone intrnetowa i telnet.
 

Khack

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 27, 2005
Posty
19
No to jak narazie mamy takie filmy:

1. Hackers 1, Hackers 2(Operation Takedown), Hackers 3
2. Revolution OS
3. Gry wojenne
4. Polski Haker

Postraram sie przejrzeć kilka jak gdzieś dostane...
Ale jak znacie jeszcze jakieś dobre filmy to napiszcie ( i może mniej więcej o czym są)
Z góry dzięki
 

DJ_Max

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2005
Posty
28
Ja stoję po stronie filmu SwordFish. Z dwóch powodów:
1. Nawet jak już kiedyś widziałem połączone 7 monitorów to na pewno nie w taki sposób.
2. Ta agentka CIA mi się [censored] podoba... :) Nie wiecie jak ona się zwie? Grała jeszcze w Bondzie. Nigdy nie mogę zapamiętać jej nazwiska :).
 

BolekTrojan

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2005
Posty
149
Ogladlem antitrusta i powiem ze jest nawet nawet 8) a Revolution OS sciaglem tesh i to takie jakby opowiadanie
<
takie se 8)
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Kukułcze jajo naprawde dobra książka i wace nie trzeba miec wiedzy żadnej żeby ją zrozumieć, wciągająca, intrygująca i nawet realistyczna. Wczuć się strasznie można.


fl3a

znasz moze jakieś ksiązki podobne do kukułczego jaja. O właśnie tematyce włamań?

Pozdrawiam

DJBOSS666
 

BolekTrojan

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2005
Posty
149
Revolution OS jush dawno wymienilem ale ten film jest taki inny jakby opowiadanie o powstaniu linuxa itd.
<
 

Khack

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 27, 2005
Posty
19
GENO dzięki za link. Może zna ktoś jakieś strony WWW z jakich właśnie można ściągać takie filmy jak wypisane powyżej?
Z góry dzięki
 

saba

Użytkownik
Dołączył
Październik 15, 2006
Posty
6
Może niech książeczka pójdzie na jakiś darmowy serwer, aby wszyscy mogli ją ściągnąć.
 
Do góry Bottom