nakładka na windows

xblant

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2006
Posty
6
Wiem że to mój pierwszy post ale od dluższego czasu chcialem napisać nakladke na windows xp lub starsze (ale musi dzaiac tez pod xp) tą nakładką byłby dodatkowy pulpit o zupełnie innym wyglądzie oczywiście z możliwością konfiguracji np koloru tla ale nie tapety z paskiem start i odmiennym wyswietlaniem okienek (grafe juz mam na mysli) noi obsluga plikow w rozszeżeniu .xb to by byly programy pisane np. w php lub w c/c++.
wiem ze takie cos jest mozliwe bo wszystko jest mozliwe
<
zwracam sie do was o pomoc jak to napisac
<


--EDIT--
oczywiscie z obsluga ikonek menu pod prawym klawiszem wszystko co w windows
<
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Przedtstawiles problem zbyt ogolnie - napisz z czym nie dajesz sobie rady.
 

xblant

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2006
Posty
6
zacznijmy od tego ze znam tylko poczatki C bo zaczolem niedawno czytac ksiazke o C i C++. Znam dobrze PHP i wydaje mi sie ze jest troche podobne do C i C++
napisalem juz cos w C ale to bylo z tej ksiazki, pisalem tez troche w delphi wiec z obliczeniamy nie powinnem miec problemow ale napewno bede mial problemy z obsluga biblioteki graficznej zeby okienka wygladaly inaczej, utwozeniem zupelnie nowego paska start z ruznymi opcjami, i ze zrobieniem aby ten plik obslugiwal pliki z rozszezeniem .xbc Š, .xbcpp(C++), .xbp(PHP).
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
To o czym (chyba) myślisz, czyli pełnoekranowy program emulujący funkcje standardowego pulpitu będzie strasznie trudny do napisania. Musiałbyś napisać na nowo całe api odpowiedzialne za tworzenie okien. A dla twojej wiadomości rozmiar źródeł wine to:
Pod xp masz takie funkcje jak SwitchDesktop CreateDesktop, etc. Pozwalają one na utworzenie nowych pulpitów (domyślnie są: winlogon,screensaver,default), ale takie pulpity są strasznie niewygodne, nie da się tak jak pod linuxem przerzucać okienek pomiędzy nimi. Nawet nakładka by M$ nie działa jak powinna. (Dlatego m.i. używam linucha)

Na początek naprawdę polecam coś prostszego a nie porywanie się z motyką na słonia.
 

xblant

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2006
Posty
6
a moze program ktory zmienia wyglad okienek i ich funkcjonowanie np. zamiast zlewej strony okna tytul to po srodku i inny wyglad wszystkiego jak cos takiego napisac ????
<
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
Originally posted by xblant
zacznijmy od tego ze znam tylko poczatki C bo zaczolem niedawno czytac ksiazke o C i C++.

to zacznijmy od tego ze doksztalc sie w programowaniu a dopiero potem zabieraj sie za projekty tego typu.
 
Do góry Bottom