Naloty policji i szyfrowanie dysków

szymcioooo

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2007
Posty
113
A ja mam takie pytanko
smile.gif
Jeszcze tak nie dawno firmy komputerowe oferowały instalację systemu WINDOWS
smile.gif
i podejrzewam iż to nie były legalne systemy... (a wręcz jestem pewien) to w takiej sytuacji kto ponosi odpowiedzialność?

JA BO POSIADAM czy FIRMA BO ZAŁOŻYŁA?

Pozdrawiam
 

sMatthew

Użytkownik
Dołączył
Październik 11, 2007
Posty
12
TY chyba ze masz dowod ze oni Ci wgrali nielegalny syf...

Moim zdaniem najlepiej zrobic cos takiego:
aplikacje na zasadzie shutdown, tzn mamy 15sekund po zalogowaniu na identyfikacje albo aplikacja wyjebie pliki partycji i nie legalny soft:p... tylko najpierw musze sie nauczyc cpp... jestem na poziomie zajebiscie podstawowym:p... Psy raczej nie skumaja ze trzeba cos wpisac np. w "uruchom" albo odpalic "mp3" z pulpitu ktora jest aplikacja - antidotum:p... Albo wpisac to w aplikacje tzn. haslo:p
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Nawet jak skasujesz to bez problemu da się to odtworzyć więc nie jest to najlepszy pomysł.
Originally posted by szymcioooo
A ja mam takie pytanko
smile.gif
Jeszcze tak nie dawno firmy komputerowe oferowały instalację systemu WINDOWS
smile.gif
i podejrzewam iż to nie były legalne systemy... (a wręcz jestem pewien) to w takiej sytuacji kto ponosi odpowiedzialność?

JA BO POSIADAM czy FIRMA BO ZAŁOŻYŁA?

Pozdrawiam
Ty ponosisz za to odpowiedzialność chyba że masz jakiś dowód że ta firma wgrywała ci to jako legalny windows.
 

ralfik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
30
Ja znam lepszy sposób na zabezpieczenie danych przed policją. Sukces gwarantowany ;] . Kup Sobie długą taśmę do dysku, przedłużke do kabla od zasilacza, włóż dysk do mikrofali i nastaw grilowanie a jak wejdą pały wciskasz start :glupek2: albo zrób Sobie elektromagnes z deski gwożdzia i odrobiny miedzianego drutu :glupek2:
 

akselekbezelek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 4, 2007
Posty
334
Originally posted by ralfik
Ja znam lepszy sposób na zabezpieczenie danych przed policją. Sukces gwarantowany ;] . Kup Sobie długą taśmę do dysku, przedłużke do kabla od zasilacza, włóż dysk do mikrofali i nastaw grilowanie a jak wejdą pały wciskasz start :glupek2: albo zrób Sobie elektromagnes z deski gwożdzia i odrobiny miedzianego drutu :glupek2:
na co shodzi te forum ;(
propnuje Ci zrobic tak start/uruchom/cmd/format c:/T
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
o ile sie nie mylę format dysku c można zrobić tylko z płytki OS
 

bandito88

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2007
Posty
114
Jeśli policja by miała do mnie wbić to bym szybko wyjął dysk i powiedział im że mi się zepsuł a nie bawił się z szyfrowaniem. I odpalił im Ubuntu z płytki i powiedział że więcej mi do życia nie potrzeba
<
.
A tak serio. Ja myślałem nad ukrywaniem windowsa w menu startowym. Żeby był widoczny tylko Linux. A w Linuxie i tak mam niewidoczne partycje NTSF. Jak by mieli znaleść te partycje to ukryte czy zaszyfrowane i tak by je znaleźli.

Pozdro
<
 

kuzyn-men

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2007
Posty
25
Powiem coś lepszego mieszkam w ........ i widziałem jak policja grała w nielegalne gry i miała filmy tez nielegalne to mnie już nic nie zaskoczy
 

ralfik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
30
Originally posted by kuzyn-men
Powiem coś lepszego mieszkam w ........ i widziałem jak policja grała w nielegalne gry i miała filmy tez nielegalne to mnie już nic nie zaskoczy

Dziwi Cię to?? Wiesz ile policjant zarabia?? Z tego co wiem taki zwykły jakies 1200-1300 zł. W Olsztynie wynajem mieszkania i to podchodzącego pod spelune kosztuje 1000 zł (oczywiście max 40 m˛). To jak mają żone i dziecko to co im zostaje??? Kombinują jak my żeby mieć cokolwiek z życia...
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Originally posted by abramakabra
Witam ostatnio dużo się gada o tych nalotach i mam takie pytanie szyfrując wszystkie dyski programem np. DriveCrypt Plus Pack z 256 bitowym AES mamy pewność że psiaki nie dostaną sie do danych czy możemy narazić sie jedynie na utrudnianie śledztwa ?

bez wzgledu na to czy jestes winny lub nie dostaniesz papier z sadu ze komputer jest przepadkiem na skarb panstwa
 

kosmo700

Użytkownik
Dołączył
Październik 23, 2007
Posty
1
powiem tak moj ojczulek jest policjantem i wypytywalem co i jak
po 1
za sciaganie nic nie masz
smile.gif
(przynajmniej mp3 bo to jest jak nagranie z radia itp)
ale
jezeli udostepniasz dla innych to juz moga Ciebie "posadzić"

ale jest chaczyk w rozpowszechnianiu PLIKOW wszelkiego rodzaju!!! nie mozesz byc ukarany jezeli plik dostanie ktos z Twojej rodziny itp - wsrod rodziny jest to dozwolone!!!!!

tak wiec juz na niektorych forach gdzie sa udostepniane pliki itp przy rejstracji jest zaznaczone ze przylaczajac sie do forum przlaczasz sie do wielkiej forumowej rodziny

apropos zabezpieczenia dyku ^^ to jest jedyny sposob ktory nie pozwoli na odczytanie plikow z dysku czyli zniszczenie totalne ^^ i nie polega na rozwierceniu itp ^^ wystarczy wrzucic do mikrofalowki dysk
<
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
Originally posted by Hunter
bez wzgledu na to czy jestes winny lub nie dostaniesz papier z sadu ze komputer jest przepadkiem na skarb panstwa

nie no wybacz nie przesadzajmy , chcesz mi powiedziec ze jak policja bedzie se chciala "dorobic" to se przeleci po mieszkaniach i zabierze kazdemu , niewazne czy winny czy nie i juz nie odda bo bedzie to miala w dupie tlumaczac sie tym co napisales ? to chyba jest niedorzeczne
smile.gif
niby jak mozna sobie przywlaszczyc czyjas wlasnosc ? jest to nielegalne
rozumiem ze jesli ktos mial nielegalny sofy i na poczet przyszlej kary , ale w innym przypadku nie widze takiej mozliwosci
 
3

31337

Gość
ze jak policja bedzie se chciala "dorobic" to se przeleci po mieszkaniach i zabierze kazdemu , niewazne czy winny czy nie i juz nie odda bo bedzie to miala w dupie tlumaczac sie tym co napisales ?[/b]
tak, zrobi to.
ale nie to mnie martwi. Wy narzekacie, ale sie na to godzicie, dlatego tak moze byc.
 

ralfik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
30
tak, zrobi to.
ale nie to mnie martwi. Wy narzekacie, ale sie na to godzicie, dlatego tak moze byc.

Sory kolego, pełen szacunek dla Ciebie ale pieprzysz głupoty że szkoda gadać
<
. W tym kraju nikt uczciwemu człowiekowi nie ma prawa nic bezkarnie zarekwirować. Co innego jak masz na kompie np lewe oprogramowanie wtedy twój komputer jest narzedziem przestępstwa i może być bezpowrotnie zarekwirowany. [/quote]
 
Do góry Bottom