Naprawa Linuksa jak się w czymś przedobrzy :)

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Mam Slacka 10.0 i oczywiście eksperymentuję z różnymi ustawieniami, teraz np. z rolką myszki
smile.gif
Mieszam sobie w plikach, wpisuję, restartuję, patrzę czy działa, nie działa, once again... I tak do momentu jak przegnę i sytem się nie odpali z tego czy innego powodu. Włączam wtedy jakiś LiveCD (ostatnio Hakin9), podmontowuję twardziela, otwieram plik do edycji żeby zmienić ustawienia na oryginalne no i zonk... rzecz jasna nie da się zapisać... :?
Jak sobie poradzić?? Dyskietka startowa jakoś mi nie pomogła, o czym nie wiem, bo m.in. przetrząsnąłem całe 24 strony z newbie i nic o tym nie ma...
 

qczka

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2003
Posty
134
Kiedy mialem slacka to tez zaczolem sie bawic zeby mi scroll dzialal i za nic nie dalo sie systemu potem odpalic 8) . Pomogl reinstall
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
No reinstall to średnie rozwiązanie
smile.gif
Szukam po prostu czegoś co jak się linux sknoci (ja sknocę znaczy się
smile.gif
) to mi pozwoli modyfikować pliki. Sformatowałem na ReiserFS jeśli to ma znaczenie, kernel standardowo 2.4.cośtam
smile.gif


//edit: juz to naprawilem
smile.gif
Uruchamiam dyskietka startowa i daje w moim przypadku:
mount /dev/hdb1 /mnt/hdb1 rw ===>>> najwazniejsze oczywiscie z tym trybem read-write bo nie wiedzialem ze domyslnie jest ro
smile.gif
LiveCD tez tak dzialaja rzecz jasna
smile.gif
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
jak dyskietka ci nie pomaga ?

Zreszta jak moza bylo doprowadzic system do nie uzywalnosci ??

Braca wygrales
<
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
ja tez sie dziwie jak mozna poprzez myszke zepsuc system... jak ja chcialem zrobic rolke to zrobilem a system nawet nie drgnal ;]
a po 2 nie mozesz z CD bootwac a pozniej edytowac pliki?? to nie mozliwe ze nie mozesz... probuj z CD... tu zawsze mozna ;]
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
W xorg.conf zamiast "mouse1" dałem "mouse0" ==>> i się slack nie chciał poprawnie uruchomic, musialem plik "z zewnątrz" wyedytować
smile.gif

No pomaga dyskietka, pomaga - teraz już wiem, co było nie tak napisałem wyżej, CD (hakin9) też może pomóc, ale z dyskietką szybciej.
Scroll śmiga, system spolszczony, NVIDIA ok, biorę się za resztę
<


@sc0rp10n: ehm, Barca, trzy błędne posty wyczekałem 8)
 
Do góry Bottom