navyn os

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
mam pytanie czy ktos wie krok po kroku jak zainstalowac navyn os bo nie chce sobie zwalic partycji
smile.gif


Z gory dziekuje
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
heh ... zglos sie do Compbatant-a ;]
a moze to to:
Originally posted by Compbatant
Instalacja na dysku
Zakładam, że proces instalacji przeprowadzasz z navynos. Instalacje zaczyna sie od skopiowania plików na partycje przeznaczoną na linuxa. Partycje taką możesz najłatwiej przygotować używając qtparted. Po skopiowaniu plików wchodzisz na ten dysk i wydajesz komende chroot .. Teraz przechodzisz do katalogu root i odpalasz sh uncompress_iso.sh. Żeby było można sie dostać do dysków trzeba podmontwać devfs robisz to wpisując mount -t devfs devfs /dev Musisz teraz zainstalować boot managera jeśli go nie masz. Wpisujesz emerge grub. Odpalasz gruba wpisując grub. Teraz wpiszujesz root (hd0,1), tylko zastąp oznaczenia partycji stosownie do twojej partycji, to 0 na poczatku oznacza pierwszy dysk twardy, a to 1 druga partycje na tym dysku, grub numeruje od 0. Następnie wpisujesz setup (hd0) i quit. Musisz wyedytowac plik boot/grub/grub.conf znajdujący sie na tej partycji. Wpisujesz teraz ustawinia:

default 0
timeout 5

title=navynos
root (hd0,1)
kernel (hd0,1)/boot/navynos root=/dev/hda2 vga=791

#tym ponizej odpalisz windows
title=win
root (hd0,0)
chainloader (hd0,0)+1


Tylko zastąp oznaczenia dysków tak jak jest na twoim kompie. Na koniec do katalogu boot kopiujesz plik navynos z katalogu isolinux znajdującego sie na płycie. Możesz teraz zrestartować komputer i system powiniem wystartować :)
btw: http://www.edworak.os1.kappa.pl/index.php?...nos&lang=pl ;p
 

petum

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 1, 2004
Posty
12
miałem navyna, po pierwsze to musisz wypalić ISO na cd, i właściwie już możesz na tym systemie siedzieć po statuje z cd.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by WalgO+--><div class='quotetop'>CYTAT(WalgO)</div>
<!--QuoteBegin-LAME-R
A co to ten OS?

navyn os (czyt. na wynos
<
) to nowa dystrybucja lina zrobiona przez niejakiego compbatanta ;][/b]

Nie powiedzialbym, zeby zerzniecie gotowych skryptow i skopiowanie programow na licencji GNU/GPL, a nastepnie podpisanie sie pod nimi mozna bylo nazwac 'zrobieniem wlasnej dystrybucji'.
Jak dla mnie to jest zwykly plagiat.
 
G

Guest

Gość

Faktem jest, ze odwalil 'kupe' plagiatu.
 

Pretorian

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2004
Posty
30
Originally posted by RAVEN+--><div class='quotetop'>CYTAT(RAVEN)</div>
<!--QuoteBegin-MorfeusZs

Faktem jest, ze odwalil 'kupe' plagiatu.[/b]
Plagiat czy nie Plagiat jak dla mnie jest to kawał dobrej dystrybucji i combatantowi nalerzą się podziękowania.
 

kontonachwile

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 23, 2004
Posty
1
Originally posted by RAVEN
Faktem jest, ze odwalil 'kupe' plagiatu.
dobra az musialem sobie zalozyc konto bo dalem sie sprowokowac czytajac takie glupoty,
zaczne wprost raven jestes niedorozwniety chyba i nie wiesz co piszesz,
na jakiej podstawie uwasz ze to jest plagiat ??? wiesz co to znacy licencja GPL ???
( to jest pytanie retoryczne nie odpowiadaj ), wiesz co to dystrybucja?
myslisz ze dystrybucja sklada sie z wylacznie z programow napisachych przez tworcow?
duzo skryptow jest mojego autorstwa, czesc wykorzystalem gotowych bo o to chodzi w gpl wlasnie zeby sie dzielic rozwiazaniami, i tak za duzo napisalem bo taki frajer jak ty tego nie zrozumie.
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
hmmm czyz by to sam pan compbatant sie pojawil "na chwile"
<

btw: czlowiek sie nameczy tak czy siak odwali niemalo roboty a tu sie zawsze tacy znajda ktorzy nie docenia i jeszcze beda krytykowac
<
ahh taki jush jest ten swiat :?
 
G

Guest

Gość
Originally posted by kontonachwile
dobra az musialem sobie zalozyc konto bo dalem sie sprowokowac czytajac takie glupoty,
zaczne wprost raven jestes niedorozwniety
Niedorozwiniety jestes Ty chlopcze.
chyba i nie wiesz co piszesz,[/b]
Doskonale wiem co pisze.
na jakiej podstawie uwasz ze to jest plagiat ??? wiesz co to znacy licencja GPL ???[/b]
Wiem bardzo dobrze, ale chyba Ty nie bardzo...
http://www.gnu.org/licenses/gpl.html
Poczytaj to lepiej DOKLADNIE, bo widze, ze mylisz Domain Public z GPL..
Umiesz w ogole czytac i samodzielnie myslec? (to jest pytanie retoryczne, nie odpowiadaj.)
wiesz co to dystrybucja?[/b]
Dystrybucja? Nie mam pojecia. Prosze, oswiec mnie, biednego lamerka...
myslisz ze dystrybucja sklada sie z wylacznie z programow napisachych przez tworcow?[/b]
Oczywiscie ze nie, ale nie sklada sie tez z 99,9% wypozyczonych programow.
duzo skryptow jest mojego autorstwa[/b]
Pokaz mi je. Obejrze je z dzika przyjemnoscia.
czesc wykorzystalem gotowych bo o to chodzi w gpl wlasnie zeby sie dzielic rozwiazaniami,[/b]
Wlasnie. ROZWIAZANIAMI. Czyli po to, zeby kazdy mial do nich wglad, mogl zmieniac na SWOJ uzytek i PODAJAC AUTORA, a nie skopiowaniu calego programu i podpisaniu sie pod nim.
Jesli juz ktos chce umiescic w swoim programie inny, ktory jest na licencji GPL to najpierw jest zmuszony do otrzymania na to pozwolenia od autora i umieszczeniu informacji o nim i o samym fakcie tego skopiowania.
i tak za duzo napisalem bo taki frajer jak ty tego nie zrozumie.[/b]

Licz sie dziecko ze slowami, bo nie jestem Twoim kolega z chaxorskiego teamu i mozesz sie niezle przejechac.

A co do plagiatu.. widze, ze u Was w NAS Chaxors Team plagiat to ostatnio normalna rzecz...
PS: nie pros wiecej adminow linuxstorm.org o umieszczenie tam Twojej "dystrybucji" w newsach bo i tak to sie nigdy nie stanie.
 
G

Guest

Gość
Licz sie dziecko ze slowami, bo nie jestem Twoim kolega z chaxorskiego teamu i mozesz sie niezle przejechac.[/b]

Raven co zrobisz włamiesz sie na ich serwer ??
<
Jak to jest T-nas security Team
<
 

DevilLama

Użytkownik
Dołączył
Luty 22, 2004
Posty
50
Metnerbart nie wiem czy miała to być ironia ale znając RAVENA umiejętności to chyba nie było by to trudne i nie zdziwiło by mnie to.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Metnerbart
<div class='quotetop'>CYTAT
Licz sie dziecko ze slowami, bo nie jestem Twoim kolega z chaxorskiego teamu i mozesz sie niezle przejechac.

Raven co zrobisz włamiesz sie na ich serwer ?? :D Jak to jest T-nas security Team :p[/b][/quote]
Ja jeszcze nie doroslem do takich poziomow jak mega 'security team' t-nas...
 
Do góry Bottom