netbsd to dobry linux?

m4st41337

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 12, 2005
Posty
2
chcialem sobie w koncu postawic linuxa bo wszyscy mowia ze to swietny system. slyszalem ze netbsd to dobry linux co o tym myslicie?? nada sie na poczatek??
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
netbsd to nie to samo co linux ;]
ja bede sie w wakacje uczyl freezbie
<

http://www.engr.colostate.edu/~reinholz/freebsd/3reasons.htm
 

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
netbsd to nie linux, bardzo podobny do freebsd chociaz jego zaleta jest ze potrafi smigac na nie typowych komputerach, a tak to wyglada/jest jak freebsd
 

GreEnSnake

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 21, 2005
Posty
352
Teraz to mu co najwyzej namieszaliscie =] .

linux ---> sytem unixowy
fbsd ---> system unixowy

ALe to nie UNIX i te dwa sytemy operacyjne to nie to samo.
 

Daniel_2005

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2005
Posty
5
NetBSD nie nadaje się do pracy domowej. Na takim systemie to się serwery stawia. Polecam ci na początek jakąś dystrybucję Linuksa. BSD są trudne w obsłudze. Aplikacje trzeba portować, a trwa to niesamowicie sporo czasu. Po za tym niezłe wymagania mają BSD. Polecam ci jeszcze książkę pt ,,Jak działa Linux" Briana Ward'a. Po tej książce już będziesz mógł powiedzieć, że znasz się na Uniksach. Bo do Uniksów zaliczają się Linuksy i BSD. Ja mam tę książke i nadal zawsze znajduje coś o czym jeszcze nie wiedziałem. Naprawdę polecam. Link do książki

Pozdrawiam
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
to troche stary temat, po co odkopujesz?....
systemy BSD również nadają się na desktop (pc-bsd, desktopbsd) i wcale tak trudne w obsłudze nie są
<
 

kajman333

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2006
Posty
2
Daniel_2005. Trochę we mnie zawrzało. Wszystko jest trudne jesli się tego nie zna a z Twojej wypowiedzi tak wnioskuję. Przez 3 lata uzywałem systemów BSD a w szczególnosci FreeBSD ten system jest prosty, trzeba go raz zrozumieć a to co o nim mozna powiedzieć to to że został doskonale przemyslany i przetestowany. Destop żaden problem jest o wiele bardziej kolorowy niż nie jeden linux. Aplikacji nie koniecznie trzeba ciagnąć z portsów jako surce code można je elegancko ładować w postaci binarek. Mój FreeBSD chodzi doskonale na 133 Mhz i więcej nie potrzebuje - znów jakiś mit. Wybacz ale to sentyment kazał mi napisać te słowa krytyki.
 
Do góry Bottom