NETCUT i wybor dyskow

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Hmmm zastanawiam sie na jakiej zasadzie dziala program NETCUT ???? Jak ktos wie to niech napisze albo poda linka.

Dobra teraz moje glowne pytanie a mianowicie:

Mam dwa dyski po 40 giga na kazdym sa po 3 partycje
Pierwszy dysk sie nazywa mama a drugi tata. Na dysku mama mam zainstalowanego windowsa! Na dysku tata mam zainstalowanego linuxa na dwoch partycjach.
I teraz pytania:

Czy mozna napisac taki program, (albo moze w sieci internet jest juz takowy) ktory przy uruchomieniu komputera wyswietla czarny ekran a na nim napisane! (cos podobnego jak sie posiada dwa windowsy xp i 98 to zawsze mozna wybrac jaki system ma zostac odpalony
smile.gif
)

1 wybor pierwszego dysku (mama)
2 wybor drugiego dysku (tata)
3 obydwa dyski na raz z odpaleniem windowsa xp.

I teraz jak wybierzesz opcje nr 1 to uruchamia ci sie 1 dysk i nie ma sie zadnego dostepu do dysku 2 i odwotnie w 2.
a wpunkcie 3 odpalja sie dwa dyski i jako system sie uruchamia windows!

PS: pierwsze pytanie nie jest tak wazne jak pierwsze!!! Bo przyznaje sie nieszukalem nawet w gogle o netcut
<


Z gory dziekuje za pomoc!!
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
1 -> NetCut zatruwa ARP i przez to pakiety zostaja blokowane i nie docieraja do poszczegolnego kompa ;]
2 -> hmmm ciezka sprawa

P.S chyba pierwsze nie jest tak wazne jak drugie a nie pierwsze jak pierwsze
<
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
A koniecnie w tych opcjach musi byc tak ze w opcji 1 i 2 nie widzi sie drugiego dysku, czy po prostu chodzi Ci o odpalanie roznych systemow ?? Pobaw sie GRUBem :]
 

Xeo

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
7
Ja mam tak jak ty lae mam 1 dysk ale robisz tak instalujesz najpierw windowsa 98 potem xp a na koniec linuxa i bedziesz miał takie menu o ile botuje ci z obydwu dysków
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Tak koniecznie chodzi mi o to zeby sie uruchamial jeden dysk albo drugi albo obydwa na raz !!!!! Hym no dobra zaluzmy ze zainstalowalem sobie dwa systemy na dwoch dyskach win xp i win 98 to teraz przy uruchamianiu mi sie pojawia :
1. uruchom system win98
2. uruchom system winxp

to teraz czy da sie to jakos zmienic te napisy np:

1. odpal wyczepisty windows
2. fajnie ze jest to win xp ???

gdzie jest plik czy cos odpowiedzialne za te wybieranie ???
 
Do góry Bottom