Nie da się zainstalować Windows XP.

Maciomaniak

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2007
Posty
3
Cześć wam.

Jakiś czas temu kupiłem nowe komponenty do komputera. Płytę główną ASUS P5LD2, procesor Intel Pentium Dual Core 1.60 GHz (podkręcony do 2.66 GHz) oraz 1 GB pamięci patriot'a, 800 MHz CL5 DDR2.

Niestety, mam jeszcze stary dysk na ATA, a na moje szczęście, ta płyta ma wejścia na taśmę do dysku. Podłączam więc HDD w taki sposób, wykrywa go bez problemu. Napędy do IDE. Acha... model dysku do Seagate Barracuda 7200.7 80GB.

Vista instaluje się bez żadnego problemu, lecz nie od dziś wiadomo, że system ten jest do dupy i lepiej powrócić do XP. Przy próbie instalacji, płyta się bootuje, wchodzi niebieski ekran, wczytuje pliki i po kilkunastu minutach, zanim odpali dalszy ekran z informacjami co i jak robić by zainstalować Winde, wyskakuje błąd.

Na niebieskim ekranie, białym drukiem napisane jest, że wyskoczył krytyczny błąd systemu i należy zrestartować komputer w celu ochrony danych na dysku. Poniżej dalsze instrukcje dotyczace instalacji sterowników HDD itd.

Za każdym razem to samo. O co może chodzić? Płyta nie jest zgodna z dyskiem? Muszę go wymienić? Nie mam zielonego pojęcia... Nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem. Prosze o pomoc, w razie czego podam wszystkie wymagane info dot. sprzętu
smile.gif


Pozdrawiam.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Ten niebieski ekran z reguły informuje o niezgodnościach w pamięci ram.

Nigdy nie doczytałem tego do końca bo mi tylko się pokazywało na sekundę może dwie, ale jeżeli wspominał coś o dysku to może i coś z dyskiem.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
Ten niebieski ekran z reguły informuje o niezgodnościach w pamięci ram.[/b]
Bzdura, bsod to krytyczne wystapienie. RAM ma do tego tyle, ze traci sie nie zapisane informacje, znajdujace sie wlasnie w pamieci.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
możliwe, zresztą pisałem, żen ie jestem pewien na 100% bo nie czytalem tego nigdy do konca.
Za to widziałem na jakimś forum albo w gazecie(jak znajdę to napisze), że błąd jest powodowany przez pamięć RAM.
 

niekowalski

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2006
Posty
54
Ja często spotykałem się z takimi przypadkami kiedy dysk był uszkodzony miejscowo lub posiadał badsectory pomagało jak zmieniłem partycje i instalowałem winde w innym miejscu na dysku
Ale to może pomóc tylko w tym jedynym przypadku kiedy jest to wina dysku .
 

Maciomaniak

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2007
Posty
3
Dobrze, wielkie dzięki. Ale jak mam zrobić ten format, skoro nawet nie da rady dojść do momentu, w którym z poziomu instalacji da się go zrobić?

Wiem, że z poziomu systemu chyba można, lecz to raczej sensu nie ma? :eek:laboga:
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by Maciomaniak
Ale jak mam zrobić ten format, skoro nawet nie da rady dojść do momentu, w którym z poziomu instalacji da się go zrobić?
Są specjalne narzędzia do takich rzeczy. Wkładasz płytke (wyświetla "Naciśnij dowolny przycisk..." jakoś tak
<
) Klikasz uruchamiają się menu z programami (a jak nie to w bios przestawić by płytę automatycznie otwierało jak jest w napędzie).
Mówię ja o programie Ultimate Boot CD.
Ściągasz .ISO wypalasz NA CD i masz bardzo praktyczny zestawik.
Klikasz Hard Disc Tools > i tam masz takie narzędzia jak HDDErase, kilka kliknięć i już po Windowsie i danych
smile.gif

Fajny też tam jest Disk Manager (Samsung) klikasz next next wybierasz dysk i Erase i gotowe
smile.gif

screenshot.gif
 
Do góry Bottom