Nie można nawiązać połączenia!

iSAAC

Użytkownik
Dołączył
Maj 13, 2004
Posty
6
czasami chce wysać plik do jakiejś osoby i mi się udaje nawiązać połączenie, a za chwilke kiedy chce wysłać np drugi plik czy coś to już nie moge:/ czemu tak się dzieje że czasami można nawiązać połączenie a czasami nie i to z tą samą osobą której chwilke wcześniej już wysłałem !! ?? jest jakaś możliwość żeby można było by z każdym nawiązać połączenie ??
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by iSAAC
czasami chce wysać plik do jakiejś osoby i mi się udaje nawiązać połączenie, a za chwilke kiedy chce wysłać np drugi plik czy coś to już nie moge:/ czemu tak się dzieje że czasami można nawiązać połączenie a czasami nie i to z tą samą osobą której chwilke wcześniej już wysłałem !! ?? jest jakaś możliwość żeby można było by z każdym nawiązać połączenie ??

a jestes uzytkownikiem w sieci wew? i masz wew IP?
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by iniesta6
U mnie czasami tez tak jest , mam siec w domu :?

no bo jezeli jestes za maskarada to nie ma co sie dziwic, trzeba by na serwie/routerze zrobic przekierowanie portow
 

iniesta6

Użytkownik
Dołączył
Październik 18, 2004
Posty
10
Mam przekierowane porty i zauwarzylem , ze jak ktos ma inny net np chello albo co innego to niechce sie lączyc z nim
 

iSAAC

Użytkownik
Dołączył
Maj 13, 2004
Posty
6
mam zewnętrzne IP!! da sie coś zrobić żebym mógł do każdego wysłać plik??
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
Originally posted by iSAAC
mam zewnętrzne IP!! da sie coś zrobić żebym mógł do każdego wysłać plik??
jeśli masz zewnętrzne to teoretycznie powinieneś do każdego móc wysłać ;]
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Uch w takich przypadkach u mnie pomaga wylaczenie i wlaczenie ponownie gg przez jedna jak i druga strone. Albo zainstaluj Sobie Power Project przez niego zawsze mi sie udaje
smile.gif



Pozdrawiam

DJBOSS666
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Ludzie przesylacie pliki przez programy do VoIP, Gadu gadu i inne badziewie, a o starym i dobrym File Transfer Protocol to zapomnieliscie... jeszcze by brakowalo zeby jakis geniusz poczta polska przesylal dane...
 

iSAAC

Użytkownik
Dołączył
Maj 13, 2004
Posty
6
Panowie ale ja nie pytam o jakieś programy do wysyłania tylko o GG czemu jest tak że czasami można a czasami nie ?? czy to jest jakiś błąd programu czy jak ??
smile.gif
a jakbym proxy ustawił to by coś dało??
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
Originally posted by iSAAC
Panowie ale ja nie pytam o jakieś programy do wysyłania tylko o GG czemu jest tak że czasami można a czasami nie ?? czy to jest jakiś błąd programu czy jak ??
smile.gif
a jakbym proxy ustawił to by coś dało??
aaa to tak różnie , zależy jak wiatr zawieje
<
a tak dokładniej to w sumie nie wiadomo , raz sie można połączyć , raz nie i tak to wygląda .

chochlik : nie każdy może postawić ftpa (np. brak zewnętrznego ip) i nie każdy ma dostęp do jakiegoś większego ftpa (i to dłużej to trwa zgrywanie na serwa gdzieś a później ściąganie z niego).
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
no to wtedy sieci p2p i gitez, zreszta zwykle jest tak ze jedna ze stron dysponuje zew. ip .... zreszta mnie to rybka... Jak ludzie lubia sie meczyc i wysylac dane przez progzy Al-In-Łan to spoko...

@iSAAC: Bo GG to poku***** program, niechlujny badziewny i wogule, przy przesylaniu plikow nawet nie mozna okreslic kto robi za serwer, przesylanie odbywa sie tylko przez polaczenie klient <-> serwer wiec donosnie Wilgo jush lepiej by bylo stawiac serw ftp na minutke niz meczyc sie z gg... Nie mozna wlasnie najczesciej rpzeslac pliku gdyz jedna osoba albo, nie ma zew. ip albo FW itp.
 

iSAAC

Użytkownik
Dołączył
Maj 13, 2004
Posty
6
a przez skypa moge za każdym razem tylko ze jakis maly plik bym wysylal calu dzien;) czyli wydaje mi sie e to GG jest jakies niedopracowane??!! czyż nie tak
smile.gif
a jakich używacie programów do rozmów prócz GG i tlena ??
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
Originally posted by iSAAC
czyli wydaje mi sie e to GG jest jakies niedopracowane??!! czyż nie tak
smile.gif
dobrze ci sie wydaje

miranda - nigdy nie uzywalem
wpkontakt - uzywalem przez ktorki czas
konnekt - uzywam i polecam
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
dopisek: miarnda nie jest sama w sobie programem do gadania, nie ma wlasnego protokolu, opiera sie o rozne wtyczki ktore pozwalaja na polaczenie niemal z kazda siecia, od gg, poprzez tlena, jabbera, icq ash po irc. Uzywam Mirandy i na nic inneog bym nie zamienil....


@iSAAC

Przez Skype zawsze mozna przeslac bo plik idzie przez serwer, co rozwiazuje problem nat'u, ale za to jest duzo wolniejsze, a w gg mash polaczenie bezposrednie tylko i dlatego nie zawsze mozna przeslac...
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
emoty mozna doinstalowac bez problemu (ja tego nie zorbilem bo emotow nie nawidze) a obrazki najnowsza wtyczka-protokol gg wyswietla bez problemu...
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
no to looz bo sie własnie zastanawiałem czy są wtyki na to ;] jak myślałem o przesiadce to właśnie miranda , z tego co czytałem , podchodzi mi tak jakoś najbardziej .
 
Do góry Bottom