Niewidoczny Komputer

donhubix

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2009
Posty
20
Witam

Zastanawiam sie ktore tematy sa tagowane slynnym przydomniek 'noob'-czy ma to okreslac pytanie czy osobe ktora je zadaje. Jezeli to pierwsze to z pewnoscia ten temat do tego pasuje gdyz nie moge zrozumiec jednego.

Mam siec. Komputer glowny, podlaczony kablem do routera lata na Ubuntu (BT5). W siedzi mam rowniez 3 laptopy Wifi, jeden OS X oraz dwa Win 7. Ostatnio przyszedl do mnie kolega w celu zaprezentowania mi sztuczki. Usiadl na jednym z komputerow latajacych na Win 7 i po 15 minutach kazal mi zeskanowac siec. Od tamtej pory zaden skaner nie wykrywa tego komputera. Nmap/Armitage ukazuja obecnosc komputera (192.168.0.X) lecz to tyle, zadnej innej wiadomosci nie uzyskuja. Nie mozna nawet zrobic rozpoznania OS. Nie powiedzial mi oczywiscie co namieszal, komputer przed jak i po mial jedynie Avasta (ktory zawsze zawodzi) oraz domyslnego Firewalla Windows'a.

Powie mi o co chodzi lecz zasugerowal, zebym sam spedzil tydzien probujac wszelakich sil.

Edit: Nie musze oczywiscie mowic ze zanim kolega zrobil to co zrobil, nie bylo zadnych problemow-tj. komputer byl widoczny a nmap -A wyspiewal nam wszystko o sprzecie.

Cel: Zeskanowac komputer.

Jakies pomysly?

Z gory dziekuje
Hubix
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom