Nmap na viscie

donhubix

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2009
Posty
20
Heya,

Dlaczego na viscie nie da sie uzywac komenty nmap w cmd?(Da sie lecz otrzymuje sie stek bezuzytecznych wiadomosci) Czy problem lezy w systemie operacyjnym czy to moj komputer?

Z gory dziekuje

Kolejne pytanie (Z gory przepraszam za dwa posty)

Zaczalem sie bawic Angry Ip Scannerem, skanujac wlasne IP. Przy probie Explorowania danego portu (Przy uzyciu opcji-Open Computer-In explorer) jestem proszony o haslo. Co to za haslo i jak je ustawic? Nie mam na komputerze zadnego hasla.

Z gory dziekuje za pomocne odpowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Jak to nie działa? Ja mam viśtę i mi działa, pewnie coś wpisujesz nie tak
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Heya,

Dlaczego na viscie nie da sie uzywac komenty nmap w cmd?(Da sie lecz otrzymuje sie stek bezuzytecznych wiadomosci)

1. Nmap to zewnetrzny program i nie istenieje standardowo w systemie jako jego skladnik, to co nazwasz komenda powinienes nazywac sciezka do programu (ewentualnie jego nazwe).

2. W systemie windows xp sp3 i wyzej (visty i inne nowsze etc) microsoft zablokowal wysylanie pakietow na surowych gniazdach (raw spoofing) jak i tez opcje sniffowania w niektorych przypadkach.

Proponuje jako metode skanowania portow TCP uzyc Connect (chyba paramter -sC najlepiej zobacz w dokumentacji) a nie Syn. Podstawowa metoda proby polaczenia powinna spokojnie pracowac, program bedzie wykonywal probe nawiazania sesji polaczenia TCP niz tylko probowac odpwoiedzi na nieczesciowe nawiazywanie sesji (pakiety z roznymi flagami etc).
 

cormac

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 22, 2010
Posty
3
Witam:) jestem nowy na forum:) ale chialem zadac jedno pytanie, czy istnieje jakas wersja nmap, ktora dziala na necie adsl? na ethernecie ladnie smiga, ale pod adsl nie dziala ;/ pozdro :)
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
nmap pracuje glownie na protokole ip wiec topologia sieci przez ktora transferujesz ramki nie ma nic wspolnego, router / modem xdsl powinien transferowac wszystkie ramki po sieci medialnej ( isp ) ktore zostaly skierowane do niego.

szukaj innej przyczyny nie sprawnosci nmapa.
 

cormac

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 22, 2010
Posty
3
Tak wiem o tym ze nmap nie dziala na adsl( protokol ppp) ale ja szukam jakiegos skanera o podobnych mozliwosciach co nmap ktory dzialal by na tym protokole....
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Tak wiem o tym ze nmap nie dziala na adsl( protokol ppp) ale ja szukam jakiegos skanera o podobnych mozliwosciach co nmap ktory dzialal by na tym protokole....

doszukałem się prawdy:

Windows XP (x64)/2003 (x64). It's not possible to capture on PPP/VPN connections on these operating systems.
Windows Vista and more recent. It's not possible to capture on PPP/VPN connections on these operating systems.

biblioteka winpcap widocznie nie za brdzo implementuje taka mozliwosc, ale nmap moze pracowac natywnie przy niektorych technikach, np przy plenym polaczeniu tcp connect().

pakietami flagowymi syn etc raczej nie uda ci sie skanowac, zawsze mozesz postarac sie linux / unix ktory swietnie pracuje przy skanowaniu sprzetu sieciowego roznymi metodami.
 

cormac

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 22, 2010
Posty
3
Hmm dzieki za odpowiedz, wiele wyjasnia:) ale z tego co cytowales, to wychodzi ze na Win XP (32bit) jest mozliwe przechwytywanie ppp??
 
Do góry Bottom