norton check

MadHornet

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2003
Posty
37
w nortonku system works jest takie cos jak "Norton SystemWorks One Buton Checkup" a w nim jedna ze sprawdzanych opcji to "Program Integrity Scan". No i dochodzimy do sedna problemu norton zawsze znajduje mi tam błąd i go niby naprawia ale chyba jakoś nie skutecznie skoro za każdym razem znowu mi go znajduje
smile.gif
. Moje pytanko brzmi co z tym fantem zrobić żeby naprawić i co to w ogóle za błąd.
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
Witam ..
<


A ja Ci napisze co ja z Tym robie..
<


Mam dokladnie taki sam problem.. i Norton wiecznie naprawia blad
naprawia.. naprawia.. i naprawia... a po 5 minutach pyta sie czy naprawiac dalej.. i tak w koleczko.

Wiec.. patrze ktory z plikow powoduje blad.. w moim przypadku jest to plik programu Sygate Personal Firewall Pro o nazwie debug.log.
Zamykam calego firewall-a.. wchodze w jego pliki.. znajduje go..
i kopiuje na czas "pozadkowna"na inny dysk
<

i tak robie z kazdym plikiem ktory powoduje blad ( zazwyczaj mam ich 2 sztuki).. potem ponownie wlaczam Nortona.. i wszystko robi sie samo.

pozniej ponownie kopiuje pliki tam gdzie byly
<


Ktoregos dnia, wlaczylam Nortona, zrobilam tak jak j/w
ale po skonczonej naprawie.. zapomnialam ponownie skopiowac pliki na wlasciwe miejsce... i nic sie nie stalo
<

Firewall - odtworzyl sobie ten pliczek (ktory znow powodowal blad.
<
)

Nawet jesli zaznaczysz aby Norton skasowal plik powodujacy blad.. to tak naprawde on go nie kasuje, lecz przeniesie do swojego katalogu
( nie pamietam nazwy) ale cos w rodzaju "smietnika Nortona"
<

z ktorego zawsze mozesz przywrocic plik.

podobnie jak ScanDisc (Akcesoria - narzedzia systemowe)
rowniez zapisuje uszkodzone pliki naprawiajac dysk.. caly "smietnik" zapisuje bezposrednio na dysku C.. na ktorym po takiej naprawie powstaja dziwne pliki z dziwnymi nazwami (f000 cos tam)
jednym slowem - smiecie do usuniecia (sa programy ktore potrafia naprawic te "smieci")

PS. defragmentacji nie da sie zrobic, przy takim bledzie.
ScanDisc = Program Integrity Scan (w Norton, prawie to samo)
a bledy powoduja pliki ktore "cos sobie caly czas zapisuja" (zmieniaja)
- zmienia sie struktura dysku.. i program zaczyna od poczatku.. itp.

a tu jest spolszczenie do Norton System Works: http://www.polskie.wersje.prv.pl/spis.htm

pozdrawiam..
<
 
Do góry Bottom