Notebook czy Netbook?

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
Zastanawiam sie na dwyborem Notebook czy Netbook? Potrzebuje go nie do grania tylko do tego zeby programy, typu Photoshop czy Macromedia Flash działały i zastanawiam sie czy na Netbookach to działa.

Z Netbookow upatrzylem sobie cos takiego:
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_E...pelny,id,69877/

ale jednak chyba Notebook byl by leprzy, mam nadzieje ze mi w tym ktos doradzic bedzie umial i przy okazji moze poda jakis fajny modelik ktory moglbym kupic.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Poczytaj o wymaganiach sprzętowych programu który chciałbyś używać, jeśli je spełnia to nie ma znaczenia który rodzaj komputera przenośnego użyjesz. Ważne jest natomiast to, że notebook z większym ekranem jest dużo lepszym wyborem dla grafika niż 11 calowy netbook
<
 

ian92

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2009
Posty
55
Photoshop na netbooku to trochę nietrafiony pomysł. Nie wyobrażam sobie pracy grafika na takim ekranie. Inna sprawa, jeśli netbooka podłączysz do monitora. IMO lepiej dołożyć te kilka stówek (wiem, że dla niektórych może to być problem). Zresztą, teraz można kupić już zwykłego notebooka za tą samą cenę co netbooka i to o podobnych parametrach.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Dla mnie główną wadą netbooków było to, że nie ma CD ;] Poza tym parametry też mnie nie zachwycały
<
netbook to dla mnie taki bajer, który jest dla osób głównie surfujących po necie ;] Ja niedawno kupowałem laptopa, hp pavilion dv5 i narazie nie mam do niego nic ;] Co prawda jakaś ostra przecena była (-400 zeta xd), ale zanim trafiłem na niego zastanawiałem się nad acerem aspire/extensa, i kilka toshib też miałem na oku ;]
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Do pracy grafika, jak już było wyżej wspomniane, nie polecam. Jednak gdybyś się zdecydował netbooka, to asus eeePC to najlepsze możliwy wybór, sam mam 904HD i jestem niesamowicie zadowolony z niego xD


netbook to dla mnie taki bajer, który jest dla osób głównie surfujących po necie ;][/b]
nie tylko dla Ciebie, jak sama nazwa wskazuje netbooki zostały po to stworzone...
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Według mnie, na chwilę obecną nie opłaca się kupować netbooka. Za zbliżoną cenę można kupić zwykłego notebooka o identycznych bądź lepszych parametrach, z CD-ROMem, (przeważnie) z większą przekątną ekranu oraz stabilniejszego. Pozdrawiam, Levy.
 

bziomek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2008
Posty
51
Podsumowując, jakby to Andrzej 'Łysa' Łysakowski powiedział:
"Jak to się mówi, to zależy, z której strony na to spojrzeć."
<
.
Pozdro xD.
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Levy_PL,co Ty w ogóle pier.... mówisz?
Udowodnij.

@DOWN, no, taka sławna że nigdy o niej nie słyszałem xD
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
A kij go wie, ale musiał w sygnaturce wlepić
Niegdyś członek sławnej ekipy @HackTeamPL@[/b]
Levy, takie pytanie.. Co ci ten tekst daje? Podbija własne ego, czy może ma mi uświadomić że jesteś PRO?
 

tigerjp

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 20, 2007
Posty
52
netbooki są głównie do przeglądania stron, emaili, gg, innych dupereli (codziennych czynności).
Nie nadają się zbytnio do zabawy w grafice.

Kup notebooka, większy ekran itd = dla grafików 10x lepszy
 
Do góry Bottom