Nowy bug w GG ? 11.11.2003

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
Czy zastanawialiscie sie kiedykolwiek jak sprawdzic czy osoba z waszej listy kontaktow GG jak ma czerwone sloneczko: czy faktycznie jej niema (niedostepny) czy tylko sie przed wami ukrywa (niewidoczny) :?:

Teraz jest to mozliwe :wink:

Wymagania:
- ty i ta druga osoba musicie posiadac wersje GG, ktora umozliwia wysylanie obrazkow (*.gif, *.jpg, etc.), ta wersja jest GG 6.0;
- musisz byc na liscie kontaktow tej osoby;

Jak to dziala?
Otwieramy okienko rozmowy z osoba z czerwonym sloneczkiem, klikamy szosta ikonke z lewej, podajemy sciezke to pliku graficznego (np. *.jpg - najlepiej zeby nie przekraczal 20KB), dajemy Otworz, pozniej Wyslij.

Wciskajac przycisk Wyslij natychmiast skieruj swoj wzrok w prawy-dolny rog ekranu (tam gdzie zegarek).

Jesli po kilku sekundach pojawi sie cos w stylu:
***** - przyslal wiadomosc
gdzie
(***** - to nazwa waszego kontaktu)
bedzie to oznaczalo ze ta osoba ma status niewidoczny
jesli nic sie nie pojawi to znaczy ze jest niedostepny.

Testujcie i piszcie jak wypadly te wasze testy :wink:

Pozdrawiam.
 

siro

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2003
Posty
245
ja wole pingowac...................
<
:wink:
 

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
Originally posted by siro
ja wole pingowac...................
<
:wink:

A czy to pingowanie jest skuteczne w 100% :?:
Bo ja uwazam ze NIE.

Pingnij mi osobe ktora laczy sie przez modem i za kazdym razem ma inny IP itd. (nie ma na swoim kompie zadnego programu ktory wysyla ci jej IP, .... , etc.)
 

Szyms

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2003
Posty
380
Eh ........
JA mam duzo lepszy sposob ale to tylko jak uzywasz Kadu ;]
Jak ktos jest ma minke niedostepny klikasz na niego pp , wybierasz Lookup in Directory i gdy jest niewidoczny minka w katalogu jest niewidoczny a nie niedostepny :!:

Wynalezione przez Niunia
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
nom dokladnie szyms
smile.gif
jest tak jak mowisz (sam ci to powiedzialem) hihihi
no wiec tak ejst:
klikamy na osoboe... naciskamy SZUKAJ W KATALOGU (polskie kadu)
i pokazuje ci w katalogu prawdziwy status
1. dostepny, zaraz wraacm, niewidoczny lub po prostu niedostepny !! dziala w 100000%
po co sie bawic w wysylanie plikow? to dziala nawet jesli koles nie ma cie na liscie i ma zaznaczone TYLKO DLA ZNAJOMYCH
jesli jest niewidoczny z opisem i nie ma CIE na liscie to zobaczysz tylko niewidoczny a opisu nie
<
:D:D dobre co nie?

tak samo jesli kolega nie ma nas na liscie i ma zaznaczone TYLKO DLA ZNAJOMYCH to jesli jest dostepny nie widzimy jego statusu (dostepny czy zaraz wracam) wiec znowu bierzemy SZUKAJ W KKATALOGU i widzimy jego status mimo ze nas na liscie nie ma
<
:D:D
tylko nie szalejcie za mocno
smile.gif
 

maxiv

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2003
Posty
6
N

No dobra ale wy mowicie o Kadu a dla uzytkowników zwykłego gg nie ma takim mozliwosci wiec przyda sie wiedzia o tej dziuze w nowym gg.
 

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
:wink:

Spoko. Przynajmniej jedna osoba mnie docenila.

Wiem dlaczego reszta jest przeciw mnie - bo to ja "odkrylem" a nie wy :wink:
 

yamniol

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 5, 2003
Posty
27
Testowalem to pare razy, wszystkie warunki byly spelnione.. i lipa poprostu wysyla sie obrazek i nie ma tego "****** przeslalo wiadomosc"
:wink: chyba ze to oznacz ze koles byl niedostepny.. ale jak by byl niewidoczny to tego komunikatu tez by nie bylo, wiec nie qmam..
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
w ekg wyslajas wiadomosc do typa ( gdy jest niedostepny ) pojawia sie komunikat ze wiadomosc zostanie dostarczona pozniej , w przypadku gdy jest niewidoczny to nie ma takiej wiadomosci

w kadu, przynajmniej u mnie, gdy slonko jest na czerwono - jest niedostepny, zolto - jest dostepny , niebiesko - jest niewidoczny
smile.gif
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
zeusik podsunal mi pewien pomysl co do gg dla windy.
mozna resource hackerem pozmieniac wszedzie w gg.exe sloneczko niewidocznosci np na rozowe z lewej i czerw z prawej, moze to wystarczy ;] pozniej jak bede mial czas to zobacze
 

Questor

Użytkownik
Dołączył
Październik 12, 2003
Posty
42
Originally posted by yamniol
Testowalem to pare razy, wszystkie warunki byly spelnione.. i lipa poprostu wysyla sie obrazek i nie ma tego "****** przeslalo wiadomosc"
:wink: chyba ze to oznacz ze koles byl niedostepny.. ale jak by byl niewidoczny to tego komunikatu tez by nie bylo, wiec nie qmam..

A jaki obrazek wyslales :?:

Bo jesli wyslales jeden z tych standardowych "usmieszkow" to nic nie zobaczysz :wink:
 

yamniol

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 5, 2003
Posty
27
Originally posted by Questor+--><div class='quotetop'>CYTAT(Questor)</div>
<!--QuoteBegin-yamniol
Testowalem to pare razy, wszystkie warunki byly spelnione.. i lipa poprostu wysyla sie obrazek i nie ma tego "****** przeslalo wiadomosc"
:wink: chyba ze to oznacz ze koles byl niedostepny.. ale jak by byl niewidoczny to tego komunikatu tez by nie bylo, wiec nie qmam..

A jaki obrazek wyslales :?:

Bo jesli wyslales jeden z tych standardowych "usmieszkow" to nic nie zobaczysz :wink:[/b]

<
az taki glupi nie jestem, napisalem ze spelnilem wszystkie podane wyzej warunki - przeslalem obrazek do 20kb nie "usmieszek", jakies slabiutkie zdjecie... :wink:
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
Originally posted by zeusik_+--><div class='quotetop'>CYTAT(zeusik_)</div>
w ekg wyslajas wiadomosc do typa ( gdy jest niedostepny ) pojawia sie komunikat ze wiadomosc zostanie dostarczona pozniej , w przypadku gdy jest niewidoczny to nie ma takiej wiadomosci[/b]
no nie powiedzialbym ze nie ma czegos takiego sprawdz lepiej jeszcze raz ;-) ps. jakiej wersji uzywasz:> bo w terazniejszych czasach tego nie ma na pewno.
<!--QuoteBegin-zeusik_

w kadu, przynajmniej u mnie, gdy slonko jest na czerwono - jest niedostepny, zolto - jest dostepny , niebiesko - jest niewidoczny
smile.gif
co do kadu to sie zgodze
smile.gif
 

Syriusz

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2003
Posty
23
duzo latwiej jest po prostu miec powergg i wejsc w inwigilatorka jesli widac czyjes ip to gosiu albo jest niewidonczy albo dostepny, :idea: <>... :wink: i dziala na pewno
 

Johnny Fuckside

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2003
Posty
35
Jeżeli widac że koles jest niedostepny a w inwigilatorze jest jego IP to nieznaczy że jest niewidoczny. Wystarczy że był widoczny przez chwile i nagle stal sie niedostepny i dlatego wyswietla jego IP jako "ostatnio znane". Także to nie jest pewny sposób
 

Syriusz

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2003
Posty
23
<
smile.gif
smile.gif
czegos uczą w koncu na infie:D (wiesz moze jak usunąc o ile sie da stary post ten tam na samej gorze )??
 

DeeJay&#39;s Team

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2003
Posty
38
Wiec macie tu sposób w 100% mojego autorstwa:
zakladacie sobie clone gg, jeden numer swoj, jeden numer nowy.

W nowym numerze wyłączacie połączenie bezpośrednie żeby nikt nie wiedział ze wy to wy
smile.gif


Ze starego numeru exportujecie liste kontaktów do pliku i importujecie tą liste na numerze nowym.

Na nowym numerze piszecie do kazdej osoby z listy jakies bzdury, zeby tylko was zablokowali !!

I to cała filozofia, jesli potem ktoś jest dostępny, zaraz wracam lub niewidoczny to na nowym numerze widnieje jego nick jako zablokowany, a jeśli jest niedostępny to jego nick widnieje jako czerwone słoneczko.

Najlepiej załączyć sobie zawsze clone gg z dwoma numerami, jeden stary numer i jeden nowy na ktorym wszyscy cie zablokowali.

Tylko pamiętaj żeby wyłączyć w opcjach połączenie bezpośrednie na nowym numerze, bo znajomi sie wkurwią jak zobaczą ze to twoje ip i że im jakies bzdury wysyłasz
smile.gif
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
ja..... to poinstalujcie sobie linuxa i bedzie swiety spokoj.. bo prawdziwy haxior ma lina ;] tsssss
no ale tak na powaznie to czemu nei chcecie linuxa? od razu gg - niewidoczni bez zadnych problemow ;]
 
Do góry Bottom