nowy komp

lisek160

Użytkownik
Dołączył
Marzec 21, 2007
Posty
175
to tych rzeczy to ci wystarczy 1GHz, 256Ramu, Grafika 64/128, chyba że chcesz pisać programy na parę set tysięcy linijek
<
to wtedy lepszy proc, więcej RAM'u itd
 

daktyl

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2007
Posty
185
Wow taki komp to skarb xD
sam bym kupił, na pewno spełni twe oczekiwania.
Jezu ze tez kupiłem rok temu kompa ;/ teraz kupił bym se tego xD
 
3

31337

Gość
procek - 950zł max
płyta jak płyta, 300zł
chujowa karta graficzna, 350zł
(Good)Ram - 300zł. tez szajs.
dysk może być - 270zł
nagrywarka 150zł?
Wbudowany czytnik kart pamięci All-in-One - 40zł.

nie napisali jaki zasilacz (codegen? =] ) 30zł.

2230zł zapłacisz jak kupisz oddzielnie. Nie opłaca sie.
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Originally posted by 31337
nie napisali jaki zasilacz (codegen? =] ) 30zł
heh a propos zasilaczy to podstawa dobrej pracy komputera, najlepiej kup jakiegos chiefteca,tagana, corsair'a (czy jak to sie tam pisze : P) na taki konfig mysle ze 400-450W styknie. Tez radze skladac samemu niedosc ze frajda i satysfakcja to i mozna oszczedzic
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Wszędzie tak piszą jakby 4 rdzenie były jak 4 procesory. Dużo wydajniej by było mieć osobne.

Polecam niech ktoś ci złoży komputer. Nieraz dużo taniej wychodzi i używasz tych komponentów co chcesz a nie co ci wciskają.
 

daktyl

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2007
Posty
185
Doszedłem do wniosku, że nie opłaca sie teraz kupowac takich procesorow (4 rdzeniowych) bo
- sa drogie
- nie ma programow, gier ktore by w pełni wykorzystały ich moc
więc na razie lepsze sa 2 rdzeniowki.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by daktyl
Doszedłem do wniosku, że nie opłaca sie teraz kupowac takich procesorow (4 rdzeniowych) bo
- sa drogie
- nie ma programow, gier ktore by w pełni wykorzystały ich moc
więc na razie lepsze sa 2 rdzeniowki.
Są.
Renderowanie filmów odbywa się duuuużo szybciej.
Po prostu nikt jeszcze nie napisał gry co wykorzystuje 2 / 4 rdzenie.
A chyba nie wiecie że wykonywanie wielu zadań na takich procesorach jest dużo szybsze bo praca jest "dzielona".
Po za tym to co dzisiaj jest nowe jutro będzie standardowe... :hahaha:
 

gabcio

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 2, 2007
Posty
45
A to tamten zestaw odpada jak taki gosc jak dark smark mi go nie poleca. a error mowi ze trzeba skladac i ma sie satysfakcje- zgadzam sie ale jak bym cos <cenzura> to bym sie powiesil...
a to moze co myslicie o tym...
http://www.allegro.pl/item242338245_zestaw...0gs_250gb_.html
Mówie o zestawie ale biore wasze rady do serca i bym kupowal na podzespoly i poprosil kumpla zeby mi go zlożyl
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
gabcio - Ja ci mowie że nie nie polecam, tylko wydaje mi się że
i tak nie wykorzystasz taką maszynę w pełni.
A to do czego chcesz wykorzystać komputer (to co tam napisałeś w topicu) to ten komputer jest nad za dobry. Po za tym allegro blee
<
. Najlepiej jest jak się zna kogoś kto się zna na komputerach wychodzi taniej i składa ci z komponentów takich jakich chcesz.
 

szymcioooo

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2007
Posty
113
Najlepiej to iść do sklepu komputerowego i powiedzieć co chcesz a oni Ci złożą kompa
smile.gif


Aha a pro po NIGDY nie kupujcie ramy(goodRam) czy jakoś tak, po prostu szajs! Wiesza się co chwile
smile.gif
Pozdro
 
3

31337

Gość
Najlepiej to iść do sklepu komputerowego i powiedzieć co chcesz a oni Ci złożą kompa
smile.gif
[/b]
taa, i zabulisz więcej niż na allegro za dużo gorszy sprzęt. Powiedzą że to c2quad a wcisną ci durona.
 

tower

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2007
Posty
20
Całkiem dobre ceny mają w takich sieciach jak Komputronik czy Shift. I tam raczej nie wcisną Ci bubla.
 

szymcioooo

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2007
Posty
113
Originally posted by 31337
<div class='quotetop'>CYTAT
Najlepiej to iść do sklepu komputerowego i powiedzieć co chcesz a oni Ci złożą kompa
smile.gif
taa, i zabulisz więcej niż na allegro za dużo gorszy sprzęt. Powiedzą że to c2quad a wcisną ci durona.[/b][/quote]

wcale nie za bule więcej bo dużo sklepów jest oparte na KOMPUTRONIKU więc a jak wiesz komputronik ma porównywalne ceny z allegro, jedynie co to oni troszkę sobie biorą za złożenie... Ja kupiłem dobrego kompa za dobrą cenę!
 

ralfik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
30
Jeśli chodzi o mnie to bez sensu ten komp. Ma fajny procek to fakt jednak cała reszta to za przeproszeniem syf! Jeżeli chcesz wydać 2 600 na kompa to radzę ci kupić procesor IC2D E4300 (kosztuje w granicach 400 zł) a to co zaoszczędzisz wydaj na jakąś zajebiaszcza płyte główna, dobry zasilacz 450 W , ram (taktujacy na 800 MHz "KONIECZNIE") i jakiś dobry cooler np pentagrama. Procki IC2D mają niebywały potencjał do podkręcania a ten ma jeden z większych i jest bardzo tani
smile.gif
. Ma mnożnik x 9 i na samej magistrali podkręcisz go do 3,4 GHz co licząc X2 daje 6,8 GHz (sądzisz że potrzeba ci więcej
smile.gif
???). Ja mam e 6300 od pół roku podkęcony na 2,8 GHz i zmieniłem tylko chłodzenie ze standardowego na pentagrama z alegro za 45 zł
smile.gif
. I jeśli obawiasz sie podkręcania to powiem ci że nie ma czego. Mój procek np, jest stabilny jak h.. a max temperatura w stresie przy w sumie badziewiastym chłodzeniu 65*C.
 
Do góry Bottom