Odcinanie od sieci lolaknej

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Jestem na pracowni komputerowej w szkole i zastanawiam się czy istnieje możliwość odcięcia któregoś z kumpli od sieci sieci lokalnej jakimś ciekawym sposobem poza wyjęciem mu kabla z kompa :D Także interesuje mnie czy istnieje jakiś program do takiej czynności jak np. NetCut do odcinania od internetu?
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
:) mozna :)

np konflikt adresow IP (najprosciej) - dasz rade sam
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Ustawiam takie samo IP u siebie jak ma kolega na swoim stanowisku i LAN przestaje mu działać, jeśli dobrze zrozumiałem to w najbliższy czwartek będę miał okazję się przekonać czy to działa ;)

Czy istnieją jeszcze jakieś inne ciekawe sposoby? :D


Edit:
Siedzę na pracowni i próbowałem ustawić takie samo IP jak ma mój kolega, lecz nie przyniosło to żadnego skutku, prawdopodobnie robię to źle.
Jest to Windows 7 i robię to tak:
Panel Sterowania>Opcje Internetowe>Połączenia i ogólnie tu kombinowałem ustawiając wszędzie jego adres IP, wchodziłem też do Ustawienia sieci LAN i moje działania nie odniosły żadnego skutku, poradźcie coś, proszę :confused:
 
Ostatnia edycja:

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Może ma dodatkowe narzędzia weryfikacyjne, np. weryfikacja numeru IP przez porównanie z numerem MAC karty sieciowej.
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Możliwe że tak, lecz nie jestem pewny i nawet nie wiem co zrobić w takim przypadku. Macie jakieś pomysły lub inne sposoby? :p
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Za pomocą protokołu ARP też da się odciąć dostęp do internetu z poza sieci lokalnej. Atak nazywa się ARP poisoning, wystarczy że okłamiesz ofiarę i podasz się za brame domyślną a dalej ruchu nie przekierujesz. W sumie jest to modyfikacja na Twoją potrzebę MITM. Myślę że dużo o tym jest w necie :)
 

Daedra

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2013
Posty
16
Rozumiem że dzięki arp spoofing mogę tak jakby podsłuchiwać innych użytkowników tej samej sieci LAN co ja, widzieć co robią, jakie wpisują hasła itp.?
Czy ARP Spoofing to to samo co ARP Poisoning? Wybaczcie za te (jak to się domyślam) śmieszne dla was pytania, ale chcę się upewnić co do wszystkiego i nie mieć żadnych wątpliwości :p
 
Do góry Bottom