Odpalenie PC (Win XP)

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
Hej Hakerzy..

Powie mi Ktos co tu jest "nie tak"?..

Odpalam PC.. pyk (beep dziala
<
).. i.. "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER"..

Najlpesze jest to, ze (jak twierdzi kolega) jak sie niekiedy trzepnie PCtem to po restarcie sie odpala.. Drugim sposobem jest poruszanie tasmami od HDD.. (nie wiem, nie praktykowalem.. pisze to co mi przekazano..).. pomozcie bo brakuje mi pomyslow
<
..

Browar (pocztą polską) dla Osoby ktora pomoze
<
..

I`m waitin`..
<
)
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Może ci się MBR skasował??
Napewno dysk jest wykrywany jako master??
 

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
taaa.. jako Master.. kiedys sie mu tak robilo.. pozniej byla przerwa i znowu zaczelo..

Zdziwilo mnie to z tym "trzepnieciem pc" i ruszaniem tasmami.. ze po tym iekiedy zaskakiwalo..Hmm...

co proponujesz?..
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
a zastanowiłeś się jak on ma zrobić ten test skoro nie moze włączyć kompa ? Wina leży w Ustawieniach.Na pewno nie w usterce Fizycznej,ponieważ wtedy nie byłoby Bip i tego całego napisu z problemem.

Najczęściej problem ten występował gdy wyłączyłeś kompa listwą lub prąd wyłączyli,wtedy winda utraciła dane (w twoim przypadku)

Moze masz Płyte CD,dyskietke,Pendriva wsadzonego ?
ja bym pierwsze co zrobił to zobaczył w biosie czy jest wykrywalny,i zobaczył czy nie jest ustawiony na Primary
 

rafal9661

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2008
Posty
1
ja miałem ten problem, gdy miałem zepsutą taśmę. Tobie też radze ją wymienić.
PS.
Może HDD ma problem z obsłuą IDE ? Jakieś przerwy może?
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
Włóż instalke windowsa i tam zaloguj się do konsoli odzyskiwania i tam wpisz: fixmbr - powinno pomóc
 

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
Ok Hakerzy.. dzieki za odp.. dajcie mi czas do jutra.. wezme sie za niego i napisze "co nowego"
smile.gif


Wtedy pomyslimy dalej..
smile.gif


Dzieki Sliczne jeszcze raz i czekac na edit
<
)
 

malinka

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2003
Posty
34
wyglada to na padniety kontroler na plycie lub na samym dysku, podepnij dysk do innego kompa i sprawdz czy dziala i nie ma bledow, jezeli jest ok to zmien sposob podpiecia dysku do innego kontrolera i sekwencje bootowania. nie napisales nic na temat sprzetu dysku itd, wiec wrozka nic wiecej nie powie
smile.gif
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Jeśli nadal Ci nie dziala to sprawdz czy w pierwszym wyswietlonym ekranie (lub drugim jesli masz "ekran producenta") wyswietla sie ze wykryto dysk twardy, jesli tak tzn ze problem z systemem, plik bootowany sie zepsul czy cos, jesli nie wykrywa go w ogole tzn ze dysk nie jest podlaczony do plyty glownej, najczesciej oznacza to ze tasma jest uszkodzona (jak juz niektorzy wspominali) lub kabel zasilajacy dysk twardy, sprobuj podpiac go pod inna wtyczke, jest tez mozliwe ze masz zepsute zlacze od tasmy lub przewodu zasilajacego, wtedy ani wymiana tasmy ani przewodu nie pomoze, wtedy istotnie czasami pomaga "trzepniecie" kompem, aczkolwiek pod zadnym pozorem tego nie zalecam xD

Wina leży w Ustawieniach.Na pewno nie w usterce Fizycznej,ponieważ wtedy nie byłoby Bip i tego całego napisu z problemem.[/b]
Dysk twardy nie ma nic wspolnego z "beep", HDD jest urzadzeniem dodatkowym (ze tak powiem) i nie ma zadnego wplywu na dzialanie (lub nie) komputera jako takiego, BIOS poprzez glosniczek daje nam znac jedynie o braku lub bledzie urzadzen niezbednych do dzialanie komputera, m.in. takich jak procesor, pamiec ram, karta graficzna czy też FDD w starszych komputerach

A co do komunikatu bledu to wyswietla sie on wtedy gdy w zadnym z napedow nie ma pliku ktory spowodowalby zbootowanie jakiegokolwiek urzadzenia, wystarczy wsadzic dyskietke czy plyte z systemem i juz bledu nie ma...
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
"Zdziwilo mnie to z tym "trzepnieciem pc" i ruszaniem tasmami.. ze po tym iekiedy zaskakiwalo..Hmm..."
No przecież już wiadomo co nie działa. ;D No dysk, przecież.

Mój komputer też czasem nie zaskakiwał. No to z piąchy w obudowe. Za około 10 razem dysk powiedział mi :
"zegnaj mentos. Byłeś niedobry!" i zgasł xD
 

LPU

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2007
Posty
104
Bardzo ladna odp Amex.. Wariat z Ciebie..

Juz mowie co zrobilem.. po kilku probach odpalenia.. postanowilem wymienic tasmy.. nie pomoglo.. wymienilem wiec 2 raz.. (czyli w sumie 3.. gdyz raz juz wymienialem).. w BIOSie z boot'ow wylaczylem flopy (nie, nie mialem dyskietki w napedzie).. i.. ruszylo.. wiec hmm.. wina tasm?.. nie mam juz slow no ale.. najwazniejsze ze dziala..

Dzieki sliczne za odp.. znowu sie czegos nauczylem
smile.gif


Amex.. a Ty mi napisz gdzie tam w Pile mieszkasz..
<
jak kiedys tam bede to dam znac ^^ masz u mnie piwo
<
)

Pozdrawiam.. i do uslyszenia..
 
Do góry Bottom