Odszukiwanie miejsca w pamięci

Status
Zamknięty.

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Witam,
Mam parę pytań odnośnie pamięci... w sumie to 1
smile.gif

Np. Mam pewną grę w której mój nick to Klapaucius i wiem że on ma swoje miejsce w pamięci na kompie. Chciałbym znaleźć ten nick w pamięci(wyszukać) i spisać jego adres w pamięci. Plz mały tutorial
smile.gif
pewnie nie 1 osobie się przyda.
 

likoms2

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2008
Posty
50
Ale jaka gra ?? typu MMORPG coś jak Tibia ?? czy o co ci chodzi sprecyzjuj pytanie.
Musisz zdissasemblerowac gre i zobaczyć jaki adres ma twój nick
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Żadnych deasemblerów :|
Pobierz sobie ArtMoney, w nim wszystko znajdziesz. Poszukaj na necie tutoriali (są głównie po angielsku).

likoms2, jak nie wiesz o czym piszesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd, lepiej siedź cicho...
 

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Dzięki hxv, zaraz ściągnę, myślę że wiesz o co mi chodziło
smile.gif

Nie chodziło mi o hasła do tibi ;P ogólnie adresy z których bym mógł pobierać dane z różnych programów np tytuł muzyki aktualnej w winampie lub opis na gg... likoms2 radzę ci odstaw tibie na bok ;P
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Tak, to do tych celów ArtMoney się nadaje idealnie. Nie żebym coś sugerował ale w 'płatnej' wersji jest możliwość wyszukiwania wszystkich typów danych naraz (znacznie ułatwia pracę, w darmowej wersji trzeba po kolei int/string/itd.).

Poza tym w ten sposób właśnie się znajduje adresy do loginu i hasła w Tibii
<
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Ja kozystałem z Cheat Engine,ale nie wiem czy o to ci chodzi.

Tutorial

edit

a to w tibi sie zapisują gdzieś hasła ? lol...
 

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Praktycznie wszystko co online siedzi gdzieś w pamięci.... Jakieś info musi wysyłać do servera... zapisuje potem to sobie pewnie na wszelki wypadek żeby zmienić postać czy coś... można pokombinować tak ze wszystkim ; ) polecam ;P
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Oj no nie wiem czy coś z gier online siedzi u nas na dysku (plemiona,Ogame) (ciacha,ale nie o tym mowa
smile.gif
aczkolwiek nie zaprzeczam,bo nie nurtowałem o tym tematu.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Tylko że w większości przypadków serwer dodatkowo sprawdza dane (czy jesteśmy w stanie podnieść przedmiot, czy stan konta nie został zmieniony itd.) więc edycja pamięci w grach online nie zawsze coś daje.
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
Chodzi o to ze w takiej Tibii albo innej tego typu grze (nie przez przegladarke) , jak podajesz login oraz haslo, to one najpierw laduja w pamieci Tibia.exe i dalej sa wysylane na server.Od momentu podania ich przez Ciebie(siedza sobie w tym execu) , jest mozliwosc ich wyciagniecia poprzez odpowiednie funkcje jezykow programowania do odczytu pamieci , wystarczy tylko znac adres w pamieci.A bardzo latwo mozna go sobie odnalezc np Winhexem.Na tej zasadzie dzialaja keyloggery specjalnie pod Tibie i jej podobne gry(pisze o Tibii bo to Wy o tym zaczeliscie).Dzialaja sobie "w tle". Gdy nieswiadomy gosc odpala Tibie , keylogger wyciaga z pamieci Tibia.exe login i pass.
 

lasek_99

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2007
Posty
152
Polecam WinHex
smile.gif

Wczoraj się w to bawiłem ale w GG. Włączasz program naciskasz ALT+F9(F8) I wyświetli się okienko procesów. 2xClick na procesie i dajesz to pierwsze
<
Nie pamietam już nazwy. Potem CTRL+F i wyszukujesz nazwy i zaznaczasz pierwszą litere i masz na dole podany adres!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom