Odwołanie do elementu bez nazwy

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Siemano ;) Robię sobie bota do pewnej stronki, i mam taki problem (pierwszy raz taki):

mam kod strony:
PHP:
<textarea scrolling="no" 
id="content_text" 
type="text" 
style="font-size:1.2em;width:532px;height:90px;overflow: hidden" 
onkeyup="return policz_znaki();ResizeElement(event, $(this), 75, 90);" 
onchange="return policz_znaki()" 
onkeydown="ResizeElement(event, $(this), 70, 90);">treść pola tekstowego</textarea>

i mam problem jak wypełnić to pole w TWebBrowser. zawsze do wypełnienia pól z formularzy używałem http://www.swissdelphicenter.ch/torry/showcode.php?id=262

Jednak on wypełnia po name, a w moim przypadku tego name w kodzie strony nie ma :( próbowałem kombinować z procedurą, odwołać się moze po ID (jezeli tak idzie) ale nic nie wykombinowałem. Proszę o pomoc :) POZDRAWIAM!
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Bot na IE? Nie lepiej by było wykorzystać własną małą implementację protokołu HTTP?
Kod będzie mniejszy, bardziej niezależny, a protokół, z racji tego że tekstowy, jest banalny w obsłudze.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
No wlasnie lepiej ale strona gdzie wypelnia sie pole tekstowe i je zatwierdza to nie jest form action tylko przez skrypty. Jak wywolac to umiem, zrobilem dodawanie wpisu ale w polu tekstowym textarea nie ma name='' i zastanawiam sie jak to wypelnic. Jak by to bylo form action to bym wyslal post lub get.

Jak bylo by w kodzie html wartosć name=" to bym to wypelnil ale nie ma :( pole tekstowe to textarea
 
Ostatnia edycja:

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
Nie znam strony,ale może podejdź do sprawy inaczej?
Np.[wyważanie otwartych drzwi mode on]przepisz całe procki JS do Pascala i wysyłaj gotowe zapytania przez np.libcurl[/wyważanie otwartych drzwi]
ew.Dane sam sobie wprowadzasz,etc.Tyle że gdy następuje moment na JS - do komponentu wrzucasz procki z JS i niech się obliczają,a na koniec libcurl i jedziesz!
Lub naprawdę hardkor opszyn,zrób kopię lokalną tejże strony, popraw jeżeli będzie się odwoływała do jakiegoś zew.php i dodaj "name" od tamtej textarea :D

Tyle że zabawa we własny http to już schody, trzeba uważać co na stronie idzie po poście,co po gecie,a co strona trzyma w cookies(jeżeli mówimy o stronach z opcją logowania),etc,itd...Ale dla chcącego nic trudnego :D
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
zapisanie na dysku raczej odpada, ponieważ jakoś trzeba to wysłać do serwera, zapisana strona nie wyśle ;)

kombinowałem kilka dni i nic nie zdołałem zrobić. podobno do webbrowser można dopiąć swój kod. Wie ktoś jak? gdzieś to widziałem ale za cholerę nie pamiętam jak to się nazywało. dopiąłbym se kod textarea z nazwą i wypełnił ;)
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
Kod:
<html>
	<body>
		<h1 style="font-family:sans-serif">Minigugle</h1>
		<form action="http://google.pl/search" method="get">
			<input type="text" name="q"/>
			<button type="sumbit" value="Szukaj!">Szukaj!</button>
		</form> 
	</body>
</html>
Zapisz jako plik html na dysku i odpal w bylejakiej przeglądarce :D
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Ty chyba nie rozumiesz...

po co mi taki kod, prosilem o pomoc w sprawie wypelnienia pola textarea na stronie internetowej, której te pole textarea nie ma wlasciwości name="nazwa"
potrzebuje to zrobić w WebBrowser np w delphi. podalem wyżej przykłady o co mi chodzi. Wspomniałem tez ze strona nie przesyła danych przez post czy GET tylko za pomocą funkcji
Kod:
onclick="ajax_text_add(numer profilu)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Do góry Bottom