Ogame, GO, allegro - sprzedaż, ban

Status
Zamknięty.

N.o_N.ame

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2009
Posty
6
Jak wiadomo Ogame stało się jedna z gier komercyjnych.
Załóżmy że doszło do takiej sytuacji:

Sprzedawałem pomoc na ogame słabszym , mniej doświadczonym gracza.
wczoraj dostałem od GO prezent na gwiazdkę(BANA) :)- za sprzedaż.
i teraz sedno sprawy: jak doszli do mnie ? ktoś może wie jak działają admini ogame ?

trochę info o wyglądzie aukcji:
-na allegro inny nick
-inny użyty e-mail
-brak jakiejkolwiek informacji powiązanej z kontem na ogame
-kontakt z klientami za pomocą gg
-ostrożność,podpytywanie potencjalnych klientów itp


-i to co najciekawsze bana dostałem wczoraj na 37lat ;) - mimo ze przez ostanie 2 tyg nie wystawiałem żadnej aukcji (wszystkie poprzednie aukcje zakończone bez problemowo)

więc jak dotarli do mnie ?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
postaram sie odpowiedziec na Twoj post ;p otoż mogli do Ciebie dojść jezeli wysylales surowce graczą lepszym niż Ty, lub poprostu niedokonywaleś handlu, tylko dawaleś. Surowcami sie wymienia, nie sprzedaje. jezeli sprzedawaleś konto - zmiana wlasciciela (adres IP) operatorzy ogame siedzą na allegro itp, i wylapują konta na sprzedarz. zapewne napisaleś ilość punktow, stan floty itp. w momencie kiedy konto zmieni wlasciciela, a jeszcze zobaczą ze w tym czasie aukcja zostala zakonczona to juz wiadoomo :D
 

N.o_N.ame

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2009
Posty
6
"otoż mogli do Ciebie dojść jezeli wysylales surowce graczą lepszym niż Ty, lub poprostu niedokonywaleś handlu"

-znam zasdy panujace na OG wiec pusha nie bylo ;p przesylanie surowacow slabszemu graczu to nie jest juz push, w regulaminie nie ma tez wzmianki na temat silniejszy -> slabszemu
-jest faktycznie tylko zabroniona sprzedaz..-ale jakos to trzeba udowodnic(powiazac aukcjie z kontem og)

"zapewne napisaleś ilość punktow, stan floty itp."
-nie pierwszy raz sprzedaje ale pierwszy raz mnie zlapali
-wiec zapewniam cie ze przy sprzedazy surowcow nie jest potrzebne podawanie floty,swojego top itp
-jedyne informacje jakie sa potrzebne, podaje klijent: top,ilosc,gdzie
-wyjatkiem jest sprzedaz konta - tu jest niezbede podanie jakiegos przynajmniej minimalnego opisu konta - jednak dobry opis,bez szczegolow i nikt nie jest w stanie znalezc konta ktore jest sprzedwane..
-zainteresowany klijent co prawda wypytuje o bardziej szczegolowe informacje ale wystarczy nie podwac liczb,przekonac go jednak ze bedzie zadowolony z konta na bardzo wysokim top i byc czujnym z kim piszesz
-jednak nie to bylo tematem postu

-zdziwilo mnie tylko to jak udalo im sie dotrzec do mnie...
-aukcje przerwane 2 tyg temu,na allegro nie widoczny jesli chodzi o aktywnosc sprzedazowa, jednak znalezli konto jak i aukcje dawno juz zakonczona...

pytanie jak?
-pierwszy raz mi sie to zdazylo dlatego chcial bym dowiedziec sie jak najwiecej o ich metodach :)
 

karololszak

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
130
Hmm, mają sztuczne dodatkowe konta, piszą do Ciebie jako klienci, czasami nawet Ci zapłacą (bo Cię (Twoje aukcje na allegro) śledzą, wiedzą że jesteś ostrożny (bo pytali się ze swoich różnych kont o Twoje aukcje), tak więc jedyny sposób żeby do Twojego konta dojść do właśnie zapłacenie Ci). Potem, sprawdzają z jakiego konta przysyłasz im te surowce/cokolwiek-tam-sprzedajesz, potem się upewniają (bo pewnie wysyłasz kilka razy) a potem dają bana ;)
 

baniadnb

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2008
Posty
8
to tak kolego oni nie są matołami jak to ci się wydaje mają też znajomości obserwują wszystkich graczy itp na pewno nie wiesz jak ich panel wygląda oni mogą więcej niż ci się tylko wydaje podam ci kilka opcji

wystarczyło że wysłałeś do kogoś pw w grze że chcesz sprzedać konto itp za to już jest ban oni mogą czytać wszystkie wiadomości w gangu itp itp

mógł ktoś cię sprzedać tak jak mówisz kontaktujesz się z klientem na gadu gadu mówisz mu że taką i taką cenę on chce niżej ty się nie zgadzasz podnosisz mu ciśnienie a on cię po prostu idzie sprzedać i dziękuje masz bana

to że jesteś ostrożny to wiesz i że wiele razy sprzedawałeś konta i ci się udawało to nie znaczy że nigdy cię nie złapią pamiętaj zawsze są jakieś opcje

nawet jeżeli zrobili coś bez prawnie itp nie udowodnisz im tego

pozdrawiam i życzę więcej szczęścia może następnym razem rozmawiaj z kimś przez telefon :D a nie na gadu :)
 

N.o_N.ame

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2009
Posty
6
-nie twierdze ze są matołami :) i to że mogą więcej tez jestem świadom

-jeśli chodzi o wiad na OG "że chce sprzedać coś" tez odpada, mam świadomość ze wszystkie wiad mogą być filtrowane.
-klient raczej nie może mnie sprzedać póki nie dojdzie do transakcji, choćby dlatego ze nie podaje mu nicku,skąd będzie wysłane czy tez jakichkolwiek innych danych powiązanych z kontem
-dopiero po transakcji dostaje raport skąd został wysłany towar wtedy faktycznie może mnie zgłosić - ja dostaje bana za sprzedaż on za kupno :lol:
-co za tym idzie wybredni klienci raczej nie maja jak zafundować mi bana
- wybredni, wobec najlepszej oferty o_O :D
- silna konkurencja była szybko likwidowana :) wystarczał tel do znajomego "siema wysłałem ci link do aukcji,kup minimalna ilość,później się rozliczymy"
"-wysłał stad i stad"
"-ok dzięki"


"pamiętaj zawsze są jakieś opcje "
- wiem ale to nie znaczy ze nie mam im tego utrudnić
--
podsumowując przychodzi mi na myśl tylko jeden sposób jakim mogli dotrzeć do mnie..
dokładniej:
"mają sztuczne dodatkowe konta, piszą do Ciebie jako klienci, czasami nawet Ci zapłacą"
-jedyna metoda jaka mogli do mnie dojść...
czemu?

-nie raz prowadziłem bardzo podejrzana rozmowę z klientem
-bardzo dyza ilość surowców -gdzie koszty wychodzą wysokie
-klient ma przykładowo top 1000 - co mnie najbardziej dziwiło od kiedy taki top chce kopic surke szczególnie taka ilość gdzie dla średniego gracza zebranie, takiej ilości surki przykładowo za kwotę 20zl to 30 min grania

wracając do "sztucznych" kont samego GO przypuśćmy ze to ich ostateczna metoda jeśli nie mogą dotrzeć w inny sposób do potencjalnego sprzedawcy

jakieś pomysły jak to ominąć ?
****(myślę ze to ostatnie pytanie w tym temacie i pora zamykać)**** :)

-sam mam pomysł jak to ominąć ale nie zadorbry :

*zorganizowac sobie drugie konto które funkcjonowało by tylko jako pośrednik...

??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jan64

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2009
Posty
49
Co do twojego pomysłu to musiało by być to konto nie lepsze od twojego ale też nie za słabe bo za przesyłanie sówrwców był by ban. Ja na przykład chciałem pożyczyć silniejszemu graczowi surowce bo go znam. Zrobiłem tak żeby nie było bana:
1.Wysłałem mu surowce
2.On mi wysłał 1 metalu i transakcja zakończona
 

N.o_N.ame

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2009
Posty
6
to upiekl sie wam ban ;p w OG jes sopecjalny przelicznik
kotrego znacznie nie mozna przekroczyc

zamykam temat pozdrawiam :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom