Ograniczanie praw użytkowników w Windows 7 Professional

karolrybnik

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
5
Korzystam z Windowsa 7 Professional i potrzebne jest mi konto Gościa z dużymi ograniczeniami. Użytkownik tego konta mógłby odpalić tylko np. przeglądarkę internetową i nic poza tym (brak dostępu do czegokolwiek, brak klikania prawym klawiszem itd). Uniemożliwiłem mu już przeglądanie różnych partycji, ale nie wiem co z resztą ograniczeń. Do Windowsa XP i Visty był Windows Steady State, ale do Windowsa 7 go nie ma. Przy zmianie czegoś w gpedit.msc (np. Blokowanie dostępu do Panelu Sterowania) ograniczenie te dotyczy też Administratora. Macie jakieś pomysły jak takie coś zrealizować (coś na wzór Windows Steady State)

Z góry dzięki

Pozdrawiam
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
Musisz stworzyć nowe konto i przy tworzeniu zaznacz opcję użytkownik standardowy. Jak już stworzysz to konto, to w panelu sterowania wejdź w kontrola rodzicielska. Włącz ją. Tam masz różne opcje dotyczące ograniczania danego konta w różnych zakresach. Do wyboru - do koloru :)
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Jeśli miałeś kiedyś doczynienia chociaż troche z WS choćby 2003 to pobaw się konsolo MMC z odpowiednią przystawką ;), podejrzewam że Twoja wersja systemu posiada tą przystawkę o której myślę :) Bez gotowców, bez gotowców :D
 

karolrybnik

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
5
Jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską to mogę tam tylko określać godziny logowania i programy, które mogą być uruchamiane. Jeśli natomiast chodzi o MMC to ograniczenia tam wprowadzone ograniczają wszystkich (admina też). Jeśli np. wyłączę "Ekran" w panelu sterowania, to nie widzi jej także admin i za każdym razem musiałby uruchamiać MMC i odblokowywać to co mu będzie potrzebne. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Mi chodzi o to, żeby utworzyć tylko jedno konto(lub grupę) bardzo ograniczone(dobitnie mówiąc upośledzone), na którym można uruchomić np. przeglądarkę i nie można zrobić dosłownie nic więcej - nie można nic zmieniać, nic przeglądać itd.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską to mogę tam tylko określać godziny logowania i programy, które mogą być uruchamiane. Jeśli natomiast chodzi o MMC to ograniczenia tam wprowadzone ograniczają wszystkich (admina też). Jeśli np. wyłączę "Ekran" w panelu sterowania, to nie widzi jej także admin i za każdym razem musiałby uruchamiać MMC i odblokowywać to co mu będzie potrzebne. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Mi chodzi o to, żeby utworzyć tylko jedno konto(lub grupę) bardzo ograniczone(dobitnie mówiąc upośledzone), na którym można uruchomić np. przeglądarkę i nie można zrobić dosłownie nic więcej - nie można nic zmieniać, nic przeglądać itd.
Od tego tworzy się grupy również w MMC. Poszukaj informacji o Group Police Object (GPO). I pamiętaj że nawet administratorowi można coś zabronić więc ostrożnie ponieważ ODMÓW jest silniejsze od ZEZWÓL zawsze. Administrator to też typ grupy, jak dodasz do innej i coś mu zabronisz to wiesz... :)
 
Do góry Bottom