Ominięcie hasło w win xp

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Witam,
Jeżeli taki temat już był to przepraszam.
Muszę zdobyć dane z kompa na którym jest hasło ale jest również konto gościa, za jakiś czas będę miał tego kompa w domu na max. 1 dzień i będę musiał z niego wyciągnąć ważne dane inaczej praca mojego ojca przepadnie ;S
Proszę o jakieś wskazówki jak ominąć hasło.
A jeżeli bym miał linuxa livecd to bym mógł przeglądać wszystkie pliki ?
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
wszystko zależy od konfiguracji zapezpieczeń windowsa, jeśli jest dobra, to nie przejrzysz plików nawet za pomocą liveCD, jeśli zła to nawet z konta gościa będziesz mógł przeglądać pliki
 

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Bardzo mi pomogłeś...
Zna ktoś sposób poza :
edycją rejestru,
trybem awaryjnym,
livecd,
resetowaniem explorera
???
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
djmentos, dawaj linki
<

Program do usuwania/zmiany hasła.
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Jesli ten koleś nie ma hasła na adminie to wystarczy w menu kont uzyc kombinacji klawiszy ALT + CTRL + 2x DELETE
Pokaze sie nam okienko i wtedy w uzytkownik wpisujemy administrator a hasło zostawiamy puste to najprostrzy sposób... jesli ta osoba nie ma hasłą na adminie...
Potem usuwasz hasło z tamtego konta i masz pełny dostep...
<
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
Ta kanar ale zapomniałeś dodać, że niezawsze to działa..
Zależy to czy administrator ma hasło bo jakby było np 4 userów i mieli ograniczone możliwości to wtedy to zadziała
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Pisałem o tym kiedyś tuta.

p.s dlaczego bez Uzywania trybu Awaryjnego ?
 

mimi2008

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 14, 2008
Posty
6
Nie wiem czy ten temat nie jest już za przestarzały ale to jest moje zdanie:

Pioncz najlepiej jak byś skorzystał z LiveCD, bo nie zostawisz śladów żadnych, że byleś i coś kombinowałeś na kompie.
Zbootować kompa z niej podpiąć dysk i kopiować wszystko co się da
<


Ale jak nie chcesz używać LiveCD użyj Trybu Awaryjnego (po zakończeniu testów Biosu naciśnij F8 i wybierz tryb awaryjny i wtedy Admin się pokaże) i zaloguj się jako Prawdziwy Administrator (najczęściej ludzie pozostawiają to hasło puste), będziesz miął dostęp do wszystkiego, na kompie.
-lecz jest mały haczyk tego zostaje ślad po tym koncie :/ i nie wiem czy uda ci sie go skasować z konta Gościa.

Możesz też użyć 2-giego Dysku z jakimś OS-em, np. odpiąć ze swoje kompa i podpiąć go do 2 jako Master, wtedy zbootuje się twój system.

Ale popracuję nad tym i może znajdę jakieś inne rozwiązania na to
<
 

Seba5120

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2008
Posty
1
Ja także potrzebuje jakoś ominąć to hasło, lecz nie moge przez płytke...
w systemie awaryjnym mam też konta zablokowane hasłem, mam dostęp tylko do konta z ograniczeniami;/
Potrzebuje jakoś wejść w system i usunąć hasło.
Admin ma hasło, nie wiem jak moge wejść??? ;/
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
LiveCD, kolega powiedział. Najpierw w BIOSie walnij napęd CD na pierwsze miejsce. Jak nie możesz się dostać, patrz: google -> hasła domyślne bios. Jeżeli wciąż kupa, zdejmij obudowę i wywal bateryjkę BIOS, po czym włóż ją ponownie. Zresetuje się i wejdziesz bez hasła, albo domyślnym.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
1. mozesz sprobować wejsc na tryb awaryjny, zalogowac się jako administrator(jezeli nikt nie ustawił hasła podczas instalacji bo po instalacji mało kto ustawia)

2. jezeli hasło zostało ustawione podczas instalacji to jest ono w plikach sam e katalogu %windir%\repair

3. hasła są zapisane w %windir%\system32\config oczywiscie nie da się ich "wziąsc" podczas pracy, trzeba np SKOPIOWAĆ do innego katalogu np za pomocą płytki z winxp lub jakiegoś innego (np linux).

4. mozesz np odpalic jakiegoś programa z funkcją "Uruchom jako..." z menu kontekstowego, poprosić włąsciwą osobę zeby wpisała hasło
i on wpisze a Ty je wyłapiesz jakims prostym keyloggerem

5. jest kupe sposobów tylko trza pomysleć
<
 

sean...dawidlot

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2007
Posty
21
A wiesz może ze z poziomu odpalonego windowsa możesz zmienić hasło
smile.gif


odpalasz cmd i wpisujesz

net user (nazwa konta) *

wpisujesz dwa razy nowe hasło i po krzyku ;] ja bym pole puste zostawil

W TA też możesz to zrobić ... jeżeli nie nałożył hasła na konto Administrator to sie zaloguj zmień hasło na jego konto i tyle
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Zważ że user musiałby być zalogowanym użytkownikiem albo adminem. Losie. xD
legalnl - podpis daje po oczach i powoduje skrzywienie. Jeżeli powtórzy Ci to jeszcze jedna czy dwie osoby to koniecznie zmień. xD
 

ChaosLord

Użytkownik
Dołączył
Październik 3, 2008
Posty
17
legalnl zmień faktycznie ten podpis ;D

A co do tematu, to myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wejśćie na adma z Trybu Awaryjnego.

Inna wersja, to podłącz swój dysk,odpal swojego windowsa i skopiuj co porzebujesz. Powinno zadziałać
smile.gif
 
Do góry Bottom