Opis programów antywirusowych.

Status
Zamknięty.

Mikros

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2007
Posty
2
Witam! Postanowiłem dać opis wizualny na forum programów antywirusowych ponieważ coraz bardziej liczy się jak antywirus wygląda a nie jak chroni. Oczywiście będą też dane o ilości procesów, ilości zajmowanego miejsca na dysku, ilość zajmowanej pamięci ram, spowolnienie operacji w systemie (są to moje odczucia każdy może mieć inne! Gdyby ktoś dysponował programem który potrafi podać rzeczywiste dane o operacji na plikach byłbym wdzięczny! Nazwę programu proszę napisać na forum pod tym tematem!). Wydawać będę co tydzień w piątek lub sobotę. Mam nadzieję że komuś będzie to przydatne!

Dzisiaj zajmiemy się programem "Norton 360":

Dane techniczne:

Wersja językowa: Angielska
Dostępność w Polsce: Produkt na razie niedostępny ale niedługo może będzie w Polsce.
Cena: ok. 69,99$ czyli przy kursie w NBP dnia 13.04.07r. wynosi ok. 199 zł.
Ilość procesów: 2
Ilość zajmowanej pamięci ram: ok. 4460 kb.
Spowolnienie komputera: Duże
Ilość zajmowanego miejsca po instalacji: 47,5 mb.

Wykrywalność:

test nr. 1 (eicar.com) OK. (zablokował pobieranie plików). Ocena: 10/10
test nr. 2 (eicar.com.txt) OK. (zablokował zapisywanie pliku) Ocena: 10/10
test nr. 3 (paczka zip z eicar.com) Nie wykrył! Po wypakowaniu znalazł. Ocena: 5/10
test nr. 4 (paczka zip z paczką zip eicar z plikiem eicar.com) j.w. Ocena: 4/10

Średnia ocen: 7,25/10

Test w profesionalnym labolatorium: KLIK!

Nazwa programu: Norton Antywirus
Wersja programu: 14.0.0.89
Wykrywalność: 96,83%

Opis
Norton 360 jest to produkt ze stajni symanteca który ochrania komputer całkowicie. Inaczej jest to pakiet typu internet security wzbogacony o funkcje backup.

Główne okno programu:



Bardzo funkcjonalne i ładne okno programu. Informuje użytkownika o wszystkich modułach w programie. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to że nie ma przycisku "Options" a zamiast jest przycisk "Tasks & Settings"

Ocena: 9/10

PC Security:





Funkcjonalne okienko które informuje użytkownika o modułach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo PC. Jedyne do czego mogę się przyczepić to że nie można od razu konfigurować poszczególnych modułów w tym oknie a trzeba szukać przypisku "Tasks & Settings".

Ocena: 8/10



Transaction Security

Jest to okienko odpowiedzialne za funkcje która chroni użytkownika przed sfałszowaniem transakcji i witryny (phishing). Oczywiście brak przycisku "option". ;]

Ocena: 8/10



Funkcja backup jest bardzo okrojona ponieważ kopiuje tylko pliki z jednego miejsca na drugie! :| Z 43 plików testowych które wszystkie miały rozmiar 7,3 GB. na dysku D: (D to dysk który wybrałem na miejsce backup) miały taki sam rozmiar! Lepiej kupić dwa dyski które pracują w RAID 1 (chyba
smile.gif
). No i oczywiście brak przycisku "Option" ;]

Ocena: 2/10 (bo ładne okno
<
)



Jest to moduł odpowiedzialny za czyszczenie Temp i optymalizowanie dysku. To samo j.w.

9/10

To na tyle jeśli są jakieś błędy proszę zgłaszać na PW!

Pozdrawiam! Mikros

PS.

Dane techniczne mojego komputera:

Procesor: Intel Pentium 4 1,8 GHz.
RAM: 512 MB DDR.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Ja tylko mam nadzieję, że będziesz o tym postował w jednym temacie (temat przyklejam).
 

Mikros

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2007
Posty
2
UWAGA!!

Właśnie zauważyłem że na stornie vobis jest już program "Norton 360" kosztuje 249 zł. A to strona produktu: KLIK!
 

RYNIEK

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2008
Posty
14
To teraz opisz G Data 2008 Antyvirus...sam mam go i chciałbym się dowiedzieć jak u was w teście wypadnie
smile.gif
 

Pukis

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
2
Ja bym jeszcze proponował sprawdzić Avasta, jakby nie patrzeć, chyba najpopularniejszy program antywirusowy
<
I Norton Internet Security 2008 PL, jako że jest darmowy (tak samo zresztą jak avast)..

Z góry dzięki ;-)
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
lol

co za typ,kazdy wie co to avast,popularny jest dla tego ze to gówno.My go tepimy i mówimy zeby zmieniac to chyba wiadomo dlaczego ?
 

RYNIEK

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2008
Posty
14
To teraz jak możecie przetestujcie GData Antyvirus 2008 albo np. najnowszą Pandę lub cuś...
smile.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom