Optymalizacja systemu

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
Kombinuje sobie na kompie by mi się szybko uruchamiał i wyłaczał.

Na dzień dzisiajeszy uruchamia się (od właczenia przycisku do pojawienia się pulpitu) trwa 00:01:06:57 (ach ta dokładność) a wyłacza się w niecałe 5 sekund. Mój procesor procek 566 MHz ram 256 grafika 64/64 ogólnie stary komp i dysk 40 GB 8MB cache 7200 ob..
Nie pasuje mi ten czas uruchamiania jak to zmienić.

Prosiłbym o nie podawanie programów (w ostateczności) liczyłbym na zmiany w rejestrze no i też w biosie.
Do tej pory zszedłem z 2 minut na ten czas na górze. Macie jakieś pomysły co można zrobić by to przyspieszyć.
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
A kto teraz mając Windowsa (nie linuxa) ma coś poniżej XP
smile.gif

Mam Windows XP
smile.gif
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Ano widzisz, ME na takim kompie chodziłby jak strzała.
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Odszukaj (ustaw by byly widoczne wszystkie pliki i katalogi) katalog C:WindowsInf oraz plik sysoc.inf. Znajdziesz w nim tego typu wpisy:
Fax=faxocm.dll,FaxOcmSetupProc,faxsetup.inf,hide,7[/b]
zmien wszystkie w podobny sposob:
Fax=faxocm.dll,FaxOcmSetupProc,faxsetup.inf,,7[/b]
Dzieki temu mozesz usunac MSN (komunikator). Teraz dodaj usun - skladniki Windows i zobaczysz nowe pozycje. Zobaczysz ile ram'u sie zwolni! Podobnie zrob z uslugami ktore sa niepotrzebne! Mi udalo sie zainstalowac i uruchomic XP na Celerone 300 i 64MB RAM'u - po zmianach system zajmowal srednio 55MB RAM'u
<
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@TripleX

No wiesz ale system tez w miare powinnien wyglądać
smile.gif


@fl3a
Sprawdzę to co napisałeś
smile.gif


Jakie jeszcze macie propozycje im więcej tym lepiej
smile.gif
Jak narazie zszedłem z 2:30 min na 1 minutę
<


A w rejestrze nie ma czegoś od startu systemu ?? A i w biosie które funkcje są miej potrzebne a zabierają czas przy uruchamianiu?
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Dobrze, że przypomniałeś. Wylącz sobie w BIOSie w ogóle flopa i jego wyszukiwanie [zakładam że już nie korzystasz z niego]
Ponadto ustaw aby natychmiast bootował z dysku a nie szukał OS'u na cd czy coś
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@fl3a

Dzięki trochę sekund zyskałem
smile.gif


@Bercik

Zacznijmy że nie mam stacji tyskietek
<
ustawione jest Boot na C only i nie wyszukuje dysków i CD tylko recznie mu to ustawiłem. A może można jakoś zrobić by nie liczył ramu i nie pokazywał grafiki powinna być jakas funkcja w biosie do tego ale nie wiem która ?
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by jackal_21
@fl3a

Dzięki trochę sekund zyskałem
smile.gif


@Bercik

Zacznijmy że nie mam stacji tyskietek
<
ustawione jest Boot na C only i nie wyszukuje dysków i CD tylko recznie mu to ustawiłem. A może można jakoś zrobić by nie liczył ramu i nie pokazywał grafiki powinna być jakas funkcja w biosie do tego ale nie wiem która ?
tak, jest takie cos. Nazywa sie "quick boot". U ciebie może mieć inna nazwę. Ono powoduje że właśnie nie zlicza pamięci na początku.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by jackal_21
@TripleX

No wiesz ale system tez w miare powinnien wyglądać
smile.gif


@fl3a
Sprawdzę to co napisałeś
smile.gif


Jakie jeszcze macie propozycje im więcej tym lepiej
smile.gif
Jak narazie zszedłem z 2:30 min na 1 minutę
<


A w rejestrze nie ma czegoś od startu systemu ?? A i w biosie które funkcje są miej potrzebne a zabierają czas przy uruchamianiu?
Po wyłączeniu tych pierduł poprostu ustawiasz sobie spowrotem w wyglądzie styl XP i wygląda jak wsześniej.Swoja drogą dużo od tego kompa wymagac niemożna.Mój palmtop ma taki procesor.
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@TripleX
Też tak uważam za dużo wymagam dlatego zmieniłem kompa na 2000+ i 512 ram akurat pod reką miałem
smile.gif
Dzięki wszystkim za wypowiedzi.
 

Marshall1990

Użytkownik
Dołączył
Listopad 22, 2006
Posty
43
Wejdź w Start -> Uruchom i wpisz komende msconfig

Tam masz m. in. Zakładkę Uruchamianie w której odznacz niepotrzebne programy włączające się podczas uruchamiania systemu, powinno zmniejszyć czas włączania komputera PC.

U mnie także poprawiło prace startu PC używanie programu EasyCleaner, który czyści rejestr oraz niepotrzebne pliki na komputerze, nie wiem czy to prawda ale mi przyspieszył pracę sytemu. Życzę powodzenia, ale pamiętaj że dopóki nie będziesz miał dobrych podzespołów o wiele szybciej ci nie pójdzie uruchamianie komputera. Peace
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
Myslę że z tamtego wycisnałem już minimalny czas uruchamiania się kompa
smile.gif
A co do msconfig to zaglądałem ale nawet są programy typu Light Starttup w którym można zaznaczyć co chce żeby się uruchamiało
<
Temat do zamknięcia.
 
Do góry Bottom