oskarżenie o włamanie na konto pocztowe

stev

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2012
Posty
3
Witam, zostałem oskarżony przez pewna osobę o włamanie na jej konto pocztowe, oczywiście nie włamałem sie na to konto, skorzystałem ze strony http://whoreadme.com/ Czy mogę zostać oskarżony o złamanie prawa (dzięki tej stronie mam informacje o dostarczeniu maila, jego odczycie, IP komputera odbiorcy, systemie operacyjnym odbiorcy, rodzaju przeglądarki , czasie odczytu maila ) Pozdr
 

airsoftek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2011
Posty
43
Oskarżenie bezpodstawne, śpij spokojnie ;)
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Jest taki paragraf, o dostępie do informacji nie przeznaczonej dla ciebie, ale nie mam pojęcia czy mogło by być to zastosowane w praktyce.

Czy masz konkretną treść oskarżenia, czy to tylko gadkę szmatkę?
 

stev

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2012
Posty
3
Jest taki paragraf, o dostępie do informacji nie przeznaczonej dla ciebie, ale nie mam pojęcia czy mogło by być to zastosowane w praktyce.

Czy masz konkretną treść oskarżenia, czy to tylko gadkę szmatkę?

Oskarżenia nie mam, po prostu ta osoba powiedziała że poszła z tym na Policje... Ale ogólnie za włamanie można dostać art. 267 KK...
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Jeśli uzyskałeś informację o adresie IP, przeglądarce i systemie to IMHO nie uzyskujesz dostępu do żadnej 'tajnej' informacji - te dane są przesyłane przez przeglądarkę do każdej strony na którą wejdzie użytkownik. W związku z tym nie wydaje mi się, żeby te dane zaliczały się do 'informacji dla niego nie przeznaczonych' o których mowa w ustawie.
 
Do góry Bottom