pętelki

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
czytalem w jakims faqu ze bezpiecznie jest jak sie ktos "wlamuje" lub przynajmniej probuje to be3zpiecznie jest laczyc sie za pomoca pentelek z darmowych shelli co prawda ten faq mial juz ze 2 lata albo w tych granicach i teraz moje pytania
smile.gif

1) czy ten sposob jest jeszcze na czasie tzn czy mozna sie laczyc np przez 5 darmowych kont shellowych a potem z ostatniego sie probowac wlamac ??
2) jaka jest wtedy mozliwosc ze mnie wykryja ?? czy to jest tak samo jak proxy ze nawet jak beda chceli to dojda czy jest wieksza anonimowosc ??
 

marcinmx

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
98
1) czy ten sposob jest jeszcze na czasie tzn czy mozna sie laczyc np przez 5 darmowych kont shellowych a potem z ostatniego sie probowac wlamac[/b]

a dlaczego by mial sie zmienic? :)
mozna tylko tylko powinienes znac podstawy linuksa badz przynajmniej wiedziec jak kompilowac expllity za pomoca trybu tekstowego posiadajac jedynie kod zrodlowy explolita, aha no i konto shellowe powinno miec mozliwosc 'odpalenia tych zabawek' :)

2) jaka jest wtedy mozliwosc ze mnie wykryja czy to jest tak samo jak proxy ze nawet jak beda chceli to dojda czy jest wieksza anonimowosc[/b]

proxy ukrywa twoje ip na porcie 80 [ www ]
zaluzmy sie, ze laczysz sie na poczatku z pierwszym swoim kontem.
laczac sie z nim w logach zostaje zapisane twoje 'prawdziwe' ip.
nastepnie laczysz sie z drugim kontem.
tym razem w logach zostaje ip serverka, na ktorym zakladales swoje konto shellowe. laczac sie nastepnie z trzecim kontem pozostawiasz tam swoje ip z II konta... i tak to dalej idzie. mysle, ze uzylem prostych slow aby to w skrocie wytlumaczyc :) a wiec zawsze istnieje mozliwosc jezeli pewna 'organizacja' bedzie chciala ciebie dorwac to znajdzie na to spooby, lecz potrzebuje zgody od kogos tam aby uzyskac logi z serverka, na ktorym masz konto aby uzyskac ip innego konta shellowego i tak to idzie i za kazdym razem musza miec jakies papiery aby moc to przeszukac, zajmuje to duzo czasu zanim dojda do ciebie, a sczegolnie wtedy gdy serverki na ktorych zakladales konta leza w innych panstwach ( np. Niemcy i Chiny ) komunikacja pomiedzy nimi nie nalezy do latwych, a wiec chyba rozumiesz... dobra moze troche namieszlem Ci w glowie i narobilem bykow, ale mam nadzieje, ze sie przyda

pzdr. :)
 
Do góry Bottom