pare pytan, prae spraw, pare skarpet:)

P

prawiemlody

Gość
Mam proste pytania:)

1.Co to jest "Proxy"?
smile.gif
(jestem 4 lata w necie i wstyd ze nie wiem:) )

2. Teraz najuwazniejsze: Kiedys rozmawialem by cam w necie i ktos mi powiedzial pewnš komendę pod DOSem, wpisywalem tš komende w dosa, naciskalem entyer i widzialem z jakiego miasta jest osoba z ktora rozmawiam by cam. Wiecie co, wiele razy uzywalem tej komendy i za kazdym razem zapominam. Nie jest to PING, TRACERT, kuzwa to chyba bylo netstat. Tak czy nie? no i czy ta komenda dziala tylko pod NetMeetingiem?

3. Podobno w wiekszosci forach mozna zamiast zwyklego tekstu walic html lub javš......to prawda?

4. Jesli w ALT+CTRL+DEL nie widze zadnego trojana (nieznanych programow) to mam byc pewien ze faktycznie go nei mam aktualnie uruchomionego?

5. Sam przeprowadzam czasem test, zamykam wszystkie programy...otwieram notatnik zaznaczam kursor i naciskam i trzymam jakas literke obserwujac te slynne okraniki obok godziny (ikona polaczenia) jak mruga znaczy mam trojana a jak nie znaczy ze nikt mnie nie podsluchuje.........uwazacie ze to dobry test? poza tym (zakladajac ze mam trojana) czy ikonka bedzie mrugac jesli osoba podsluchujaca TYLKO sie wlamala i nie patrzy co pisze?

6. Jak ukryc swoje IP, ew. zamienic. Nie piszcie prosze jakimis hieroglifami:) wytlumaczcie jesli mozecie jak to sie robi na zasadzie jakiegos przykladu:)

pracuje w windzie

dzieki za odpowiedzi .....z gory:)

czesc:)
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
1 proxy to serv nie przepuszczajacy IP ale nie kture przepuszczaja.

2.w tym nie wiem do konca o co ci hodzi ale jak masz IP to mozesz sprawdzic VisualRoutem.

3.Mozna , w tym tez.

4.CO to znaczy nie widzze moze byc a ty nawetnie wiesz jak to moze wygladac to nie bedzei proces ,trojaprosiak' albo cos w tym stylu trylko np ,winexplorer' ; ,taksmon' czy ,system'.

5.Jak chcesz zobaczyc czy ktos sie z toba laczy to uruchom X-NetStata ja na jakim wyrzszym porcei bedzie cos siedzialo to juz wiesz ale nie koniecznei nusi byc na wysokim.

6.Ukryc IP na czym na www to przez proxy na ircu to spoferem na gg przez proxy lub wylacz per2per ....
napisz gdzie chcesz to ukryc.
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Trojan

.....

4.CO to znaczy nie widzze moze byc a ty nawetnie wiesz jak to moze wygladac to nie bedzei proces ,trojaprosiak' albo cos w tym stylu trylko np ,winexplorer' ; ,taksmon' czy ,system'.

......

Trojanek nie musi byc wogole widoczny przez C+A+D. Wlasciwie to kazdy lepszy trojanik sie maskuje przed tym i tak naprawde te 3 przyciski nic nie znacza.
 
M

maniek

Gość
IP maila ze strony WWW

<Ukryc IP na czym na www to przez proxy na ircu to spoferem na gg przez proxy lub wylacz per2per ....
napisz gdzie chcesz to ukryc.[/quote]>

Jak wysyłam maila ze strony www (np. interii) to jak ukryć swoje IP? Bardzo proszę o odpowiedŸ "po polsku"
<


Maniek
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
.....

4.CO to znaczy nie widzze moze byc a ty nawetnie wiesz jak to moze wygladac to nie bedzei proces ,trojaprosiak' albo cos w tym stylu trylko np ,winexplorer' ; ,taksmon' czy ,system'.

......

Trojanek nie musi byc wogole widoczny przez C+A+D. Wlasciwie to kazdy lepszy trojanik sie maskuje przed tym i tak naprawde te 3 przyciski nic nie znacza.[/b]


Hodzilo mi o wpis do rejestru.
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
<Ukryc IP na czym na www to przez proxy na ircu to spoferem na gg przez proxy lub wylacz per2per ....
napisz gdzie chcesz to ukryc.
>

Jak wysyłam maila ze strony www (np. interii) to jak ukryć swoje IP? Bardzo proszę o odpowiedŸ "po polsku"
<


Maniek[/quote]

Jak wysylasz maila z www to w zrodle niebedzie twego IP tylko bedzie IP tej strony co wysylales z niej maila. Ip jest w zrodle jak wysylasz maile z klientow poczty a nie z www.To chyba tyle na ten temat
smile.gif
smile.gif
smile.gif
 
M

maniek

Gość
IP, a logowanie do serwisu

[/quote]

Jak wysylasz maila z www to w zrodle niebedzie twego IP tylko bedzie IP tej strony co wysylales z niej maila. Ip jest w zrodle jak wysylasz maile z klientow poczty a nie z www.To chyba tyle na ten temat
smile.gif
smile.gif
smile.gif
[/quote]

Viperek - już Cie lubię.....
A co gdy loguję się do jakiegoś serwisu (np.expander.pl) - znają moje IP czy nie i jeżeli znają to co zrobić żeby nie znali?
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579

Jak wysylasz maila z www to w zrodle niebedzie twego IP tylko bedzie IP tej strony co wysylales z niej maila. Ip jest w zrodle jak wysylasz maile z klientow poczty a nie z www.To chyba tyle na ten temat
smile.gif
smile.gif
smile.gif
[/quote]

Viperek - już Cie lubię.....
A co gdy loguję się do jakiegoś serwisu (np.expander.pl) - znają moje IP czy nie i jeżeli znają to co zrobić żeby nie znali? [/quote]

Ustaw sobie dobre proxy. www.multiproxy.org
tam jest spis na rozne domeny. Tylko wczesniej przetestuj proxy np. na tej stronce.
 
Do góry Bottom