Partucja (przed 1024 cylindrem ?)

K

Klima

Gość
Czytalem ze jak robie partycja dla lina to, katalog /boot gdzie jest jodro to musi ono byc przed 1024 cylindrem dysku,
hmm czytalem takze ze rozwiozaniem jest takze stwozenie malej partycji zaraz po partycji windowsa, ale ja ma po tej ze partycji 2gom partycje 55giga, jak mam to poukladac ? aby bylo dobrze ?? ale mi to ryje beret
<
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Partition Magic

Jak sobie instalniesz Partition Magica to on ci pokaze czy ta pierwsza partycja konczy sie przed 1024 cylindrem. Jesli tak to podziel sobie te druga partycje i po klopocie. Tylko musisz pamietac ze partition magic dzieli tak partycje, ze nowa wydziela z konca zaznaczonej wiec najlepiej z 55 gigowej wydzielic sobie powiedzmy 40 gigow i dac ja jako FAT. Zostanie wtedy 10 gigow z czescia przed 1024 cylindrem i na niej mozesz zrobic linuxa. A partycje na swapa mozesz zrobic jak ci sie bedzie podobalo. Ja mam tak zrobione::
|1024
+---------+-----+---------------+----+---------------+
| FAT32 |FAT16| EXT2 |swap| FAT32 |
+---------+-----+---------------+----+---------------+
 
K

Klima

Gość
Czytalem ze jak robie partycja dla lina to, katalog /boot gdzie jest jodro to musi ono byc przed 1024 cylindrem dysku,
hmm czytalem takze ze rozwiozaniem jest takze stwozenie malej partycji zaraz po partycji windowsa, ale ja ma po tej ze partycji 2gom partycje
Wielkie dzieki za pomoc
smile.gif

Pozdrawiam
Wielkie dzieki za pomoc
smile.gif

Pozdrawiam

A jeszcze jedno pytanie co sodzisz o Redhat 5.0 ? , nowszej wersji nie posiadam a z netu za duzo czasu by sciogalo, wsumie ja dopiero zaczynam sie poglebiac w linuxie i na poczotek moze byc redhat ??
 

amd

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2002
Posty
38
Wersja linuxa

W sumie RH moze byc. Chociarz do zapoznania sie z linuxem lebszy jest mandrake. Ale i tak kiedys sie przesiadziesz na slacka albo debiana.
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Linux

W sumie RH moze byc. Chociarz do zapoznania sie z linuxem lebszy jest mandrake. Ale i tak kiedys sie przesiadziesz na slacka albo debiana.[/b]

Zgadzam sie - siedzialem troche na Red Hacie gdy mialem z niego laborki na studiach. No ale jak ktos tylko windowsy widzial to najlepiej sie przesiasc na mendraka i poznac linuxa i mozna sobie instalnac cos innego. Takie jest moje zdanie.
 
Do góry Bottom