Partycja z Linuxem wykrywana pod Win

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Miałem win 2000 i na drugiej partycji zainstalowałem mandrake 10.1. Teraz kiedy uruchamiam windoze i kliknę na partycję z linuxem to pyta czy sformatować dysk, dzieje się tak również wtedy jak mam gdzieś odnośnik do pliku znajdującego się kiedyś na tej partycji (inny system plików - normalne).
Nie wiem czy to możliwe ale czy da się coś zrobić żeby windows w ogóle nie wykrywał tej partycji :?: Albo przynajmniej nie pytał o formatowanie, bo jak ktoś niepowołany sobie usiądzie przy kompie i przez przypadek mu się coś nie tak kliknie to....sami wiecie
<


Heh...mam nadzieję że ktokolwiek zrozumie to co namotałem powyżej :wink:

Pozdrawiam
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Mnie WinXP w ogóle nie widział partycji ze Slackiem, chyba coś namieszałeś. Może zainstalowałeś wina na partycji windowsowskiej (FAT32, NTFS) ??
A pyta się o format bo nie rozpoznaje takiego typu partycji i myśli że jest uszkodzona.
 

sonne

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2004
Posty
67
Potwierdzam - spieprzyłeś coś. Ta partycja nie powinna być w ogóle widoczna.
Poczytaj o instalacji linuksa, formatowaniu partycji pod niego itd. i zainstaluj jeszce raz.
 

Xeo

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
7
u mnie tesz sie nic 2000 professional nie pluje nic nie widzi partycji cos namieszałeś że tak ci sie robi ja pracuje na tym normalnie.
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
dla zainteresowanych: jest możliwość zobaczenia partycji linuksowej pod winem, wystarczy tylko dołozyż pewnien plugin do total commandera
można go pobrać z :
http://www.ghisler.com/plugins.htm
nazywa się Ext2+Reiser1.2, sprawdzałem, działa, oczywiście jedynie do odczytu
pozdrawiam
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
el_bongos ty te pluginy albo sprzedajesz albo jesteś ich autorem chyba co?? Tak je często reklamujesz
<
No ale masz rację, są baaaardzo przydatne
smile.gif
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
nooo...umiecie podnieść człowieka na duchu ;P Ale nie dziwię się jeśli na serio coś zje*****
smile.gif


Originally posted by Barca
Mnie WinXP w ogóle nie widział partycji ze Slackiem, chyba coś namieszałeś. Może zainstalowałeś wina na partycji windowsowskiej (FAT32, NTFS) ??
A pyta się o format bo nie rozpoznaje takiego typu partycji i myśli że jest uszkodzona.

Winde miałem wcześniej zainstalowaną i mam nadal na fat32, jeśli chodziło Ci o linuxa to niby stworzyłem i sformatowałem partycję do ext3 :?

Czy to nie ma znaczenia jeśli dla linuxa wybrałem "partycję między dwoma innymi" :?: Tzn mam C, D, E i D mi automatycznie podzieliło na root, swat i home w systemie ext3. Nie wiem co zwaliłem
<
Coś mi nie służy ten linuź...może jednak jestem na niego za głupi :? Poczekam aż w jakiejś gazecie pojawi się Debian...słyszałem że jest jednym z lepszych linuxów tyle że chyba najtrudniejszy w konfiguracji...

Nie wiem co robić :cry:
 

sonne

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2004
Posty
67
Originally posted by beamer
Winde miałem wcześniej zainstalowaną i mam nadal na fat32, jeśli chodziło Ci o linuxa to niby stworzyłem i sformatowałem partycję do ext3 :?
Pozwolę sobie odpowiedzieć... Barcy chodziło o to, że może linuksa zainstalowałeś na FAT32 lub NTFS, z tym ,że z tego co czytałam na NTFS jest to niemożliwe, a na FAT32 trzeba jakieś tam "zabiegi" robić, ale nie wiem bo nie próbowałam...

Originally posted by beamer
Czy to nie ma znaczenia jeśli dla linuxa wybrałem "partycję między dwoma innymi" :?: Tzn mam C, D, E i D mi automatycznie podzieliło na root, swat i home w systemie ext3.
Nie ma znaczenia - ja na jednym z dysków mam SMTP -> ext3 ->swap -> FAT32 i wszystko działa. Ale nie rozumiem co piszesz.... Jakim cudem masz etykietę D na ext3 :?: - nie ma takiej możliwości...(normalnie). Jak nadałeś tą etykietę? Nawet Partition Magic jak formatuje na ext2,3 nie pozwala na to.
Weź jeszcze raz sformatuj to Twoje D na ext3 i małą część na swap Partition Magic'em i puść instalkę mandrake on to wszystko sobie sam automatycznie wykryje gdzie się ma zainstalować...
Jak Ty chcesz sobie człowieku z debianem poradzić jak z mandarynką nie umiesz? :-D
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
el_bongos ty te pluginy albo sprzedajesz albo jesteś ich autorem chyba co?? Tak je często reklamujesz LOL No ale masz rację, są baaaardzo przydatne[/b]
<

Barca, wiesz jak jest, jak jest coś dobrego to naprawdę warto zareklamować, poza tym sporo tu "nowych" userów, którzy pewnie nie zalglądają wzędzie na forum i mogą nie wiedzieć o tym że są jakieś pluginy do TC.
Poza tym czytając niektóre ostatnie posty wątpię, żeby wogóle nowi wiedzieli co to TC
<

pozdrawiam
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Originally posted by sonne
Nie ma znaczenia - ja na jednym z dysków mam SMTP -> ext3 ->swap -> FAT32 i wszystko działa. Ale nie rozumiem co piszesz.... Jakim cudem masz etykietę D na ext3 :?: - nie ma takiej możliwości...(normalnie). Jak nadałeś tą etykietę? Nawet Partition Magic jak formatuje na ext2,3 nie pozwala na to.
Weź jeszcze raz sformatuj to Twoje D na ext3 i małą część na swap Partition Magic'em i puść instalkę mandrake on to wszystko sobie sam automatycznie wykryje gdzie się ma zainstalować...
Jak Ty chcesz sobie człowieku z debianem poradzić jak z mandarynką nie umiesz? :-D

A może Ty nie rozumiesz co czytasz :wink: Jeśli chodzi o tą etykietę D to mi ją wyświetla pod windą, że to jest dysk D
smile.gif
Pomimo tego że podczas instalacji, partycję D podzieliłem na 3 partycje linuxowe.

Jeśli chodzi o debiana to napisałem że jest on chyba najtrudniejszy w konfiguracji z linuxów :wink: Będę instalował go wieeeele razy do oporu aż mi się uda
<
Albo poproszę kogoś innego :wink: Tyle że w moim otoczeniu nikogo nie znam :?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
 

sonne

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2004
Posty
67
Originally posted by beamer+--><div class='quotetop'>CYTAT(beamer)</div>
A może Ty nie rozumiesz co czytasz :wink:[/b]
Rotfl
<!--QuoteBegin-beamer

Jeśli chodzi o tą etykietę D to mi ją wyświetla pod windą, że to jest dysk D
smile.gif
Pomimo tego że podczas instalacji, partycję D podzieliłem na 3 partycje linuxowe.
Powtarzam! Ta partycja ma być pod windą w ogóle niewidoczna, a tym bardziej już jej etykieta...
Ps: Więcej sobie już nie zadam trudu odpowiedzi na podobne posty... Człowiek się uczy na błędach...
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Originally posted by sonne
Powtarzam! Ta partycja ma być pod windą w ogóle niewidoczna, a tym bardziej już jej etykieta...
Ps: Więcej sobie już nie zadam trudu odpowiedzi na podobne posty... Człowiek się uczy na błędach...

Dzieeeęki :cry: Ale może i masz rację... :wink: A w związku z partycją to napisaliście mi to już chyba wszyscy i nie mógłbym nie doczytać że powinna być niewidoczna :p W ostatnim poście inaczej to jakoś zrozumiałem.

Może skończmy temat bo się zaraz nieporozumienia i kłótnie zaczną :wink: A tego chyba nie chcemy
<


Pozdrawiam i dzięx...zaczynam się uczyć
<
(na błędach) :wink:

P.S. Jak wy uczyliście się komend, obsługi i wszystkiego o linuxie :?: Chyba nie próbowaliście wszystkiego na chybił trafił :wink: Jakieś artykuły, teksty godne polecenia :?: Pomoc znajomych :?: Czy jednak to pierwsze - chybił trafił i nauka na własnych błedach :?:
smile.gif
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
oczywiście racja, ale pod warunkiem, że się ma zawsze i w każdej chwli dojście do neta
<

pozdrawiam
 
Do góry Bottom