Partycjonowanie i instalacja <-- Nie działa.. Grrr...

MakMaster

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2007
Posty
31
Witam,
Jak się włącza komputer to po BIOS-ie wyświetlane są w przypadku kilku systemów operacyjnych takie napisy gdzie się można przełączyć i zalogować na danych system. Czy to jest partycja? Co to dokładniej jest ta partycja i ile tych partycji na Linuksa jest potrzebnych? Czy jak mi tata zrobił jedną partycją to instalator Debiana dorobi jeszcze 2.? Czy potrzebne jest SWAP jeżeli mam 2 GB RAM-u i dwurdzeniowy procesor 4,8 GHz? Wytłumaczcie mi dokładnie i odpowiedzcie na wszystkie pytania, a nie po jednym. Szukałem na Google, ale jakoś nic nie było dokładniejszego. Wiem, że dla niektórych pytania są beznadziejne, ale jak nie znajdę nic na Google'ach to lecę na forum...

Z góry dzięki za odpowiedzi i tłumaczenie,
Pozdrawiam,
MakMaster.
 

burn91

Użytkownik
Dołączył
Październik 11, 2007
Posty
9
partycja to cześć dysku, której przydzielona jest dan pojemność dysku. np. mamy dwie partycje na jednej instalujemy Windowsa a na drugiej mamy jakieś pierdoły typu muzyka... Na sam system Linux wystarczy jedna partycja. Druga to swap. Jest mu potrzebna nawet jeżeli mam więcej niż 2 GB pamięci ram. Jest robiona automatycznie. Także po instalacji Linuxa powinny pojawić się dwie nowe partycje. Jedna z systemem plików a druga swap...
 

dioz

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 28, 2007
Posty
109
?????????? Może mam zudzenie ale po instalacji pamiec SWAP jako dysk jest niewidoczna??????????
 

burn91

Użytkownik
Dołączył
Październik 11, 2007
Posty
9
spoko. do usług... tak swap jest nie widoczna, żebyś w niej nie grzebał bo ty nie masz tam nic przechowywać. korzystać ma z niej tylko system...
 
Do góry Bottom