pascal!!!!!!??????

bobi

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2003
Posty
114
<
chodzi mi o to ze mam Read(L1',,'Znak',,'L2); (gdzies cos widzialem kiedys ale mam blad error89: ")" expected czy cos takiego wszedzie wszystko jest dobrze nawiasy sa tylko nie wiem czy mozna cos takiego zrobić: Read(L1',,'Znak',,'L2);
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
Mala lekcja o procedurze readln
<

Struktura procedury:
readln(lista)
lista- ciag znakow, dowolnej dlugosci oddzielonej przecinkami.

Gdy bawilem sie Pascalem nigdy takiego czegosc szczerze mowiac nie robilem. Zawsze moje zmienne wprowadzalem pojedynczo- osobno, a nie tak jak ty to zrobiles.
Z tego co przeczytalem to mozna w tej procedurze dac kilka argumentow, czyli mozna na raz zadeklarowac kilka zmiennych.
Ale z pascalowych faq pamietam, ze aby otrzymac wynik na monitorq to muszisz zamiast Read(L1',,'Znak',,'L2); zrobic writeln(cos tu tam
smile.gif
);
Procedura readln sluzy do wprowadzenia danych, a procedura writeln je zwraca.
 
G

Guest

Gość
bobi jak chcesz fajny kurs pascala to mi daj znac
smile.gif
ja sam z niego kozystam i jest zaje *** dal poczatkujacych jak cos to na pw napisz
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
Err0r jezeli mozesz daj link do tej stronki z tym kursem w TP. Sam kiedys bawilem sie w pascalu (teraz tylko zagladam tam od czasu do czasu), ale chcialbym zobaczyc ten kurs, jakie sa zawarte sa w nim tematy itp.
Napisz tutaj albo na PW lepiej tutaj bo wszyscy beda mieli do niego dostep (tak mysle
smile.gif
)
 
G

Guest

Gość
Originally posted by FLEJA
Err0r jezeli mozesz daj link do tej stronki z tym kursem w TP. Sam kiedys bawilem sie w pascalu (teraz tylko zagladam tam od czasu do czasu), ale chcialbym zobaczyc ten kurs, jakie sa zawarte sa w nim tematy itp.
Napisz tutaj albo na PW lepiej tutaj bo wszyscy beda mieli do niego dostep (tak mysle
smile.gif
)
ja do niego linka nie pamietam ale mam go na dysku jak co to napiszcie
smile.gif
to wyslem
smile.gif
czy jakos tak
 
Do góry Bottom