PHP - Książkowy sposób nauki

Vasili

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 13, 2007
Posty
20
Witajcie! Są wakacje i postanowiłem ten czas poświęcić na naukę języków programowania. Znam HTML wystarczająco dobrze.. ale mi to nie wystarcza. Chcę się "naumieć" PHP. Ściągałem setki video tutoriali itp. jednak były zbyt trudne mimo, że w ich tytułach i recenzjach pojawiało się przesadzone wyrażenie "dla zielonych". Myślę o książce, która by TŁUMACZYŁA wszystko krok po kroku, przyjazna dla oka, ciekawa, zachęcająca do nauki. Cena nie gra roli, grubość także
<
Szukałem też ebooków w wersji txt ale raczej takich nie ma o tej tematyce.

Polecajcie książki, z których sami korzystaliście lub których jesteście pewni. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(Vasili @ 15.07.2008, 13:26) <{POST_SNAPBACK}></div>
Witajcie! Są wakacje i postanowiłem ten czas poświęcić na naukę języków programowania. Znam HTML wystarczająco dobrze.. ale mi to nie wystarcza. Chcę się "naumieć" PHP. Ściągałem setki video tutoriali itp. jednak były zbyt trudne mimo, że w ich tytułach i recenzjach pojawiało się przesadzone wyrażenie "dla zielonych". Myślę o książce, która by TŁUMACZYŁA wszystko krok po kroku, przyjazna dla oka, ciekawa, zachęcająca do nauki. Cena nie gra roli, grubość także
<
Szukałem też ebooków w wersji txt ale raczej takich nie ma o tej tematyce.

Polecajcie książki, z których sami korzystaliście lub których jesteście pewni. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam[/b]
Absolutny hit:
http://helion.pl/ksiazki/phmsv3.htm
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Ja PHP nauczyłem się z książki "PHP od podstaw", autor Maciej Małeta, wydawnictwo edition 2000. Kosztowała 15 zł więc myślę że to nie dużo a wyjaśnione całkiem nieźle (wcześniej nic nie łapałem, dopiero po przeczytaniu tej książki zacząłem pisać w PHP).
 

Alcadur

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2007
Posty
107
Ja bym CI radził nie wczytywać się za bardzo w żadne książki raczej proponował bym przeczytać tego tutka. Zawiera on solidne podstawy a następnie postaw sobie jakiś cel na początek coś prostego np.: księgę gości tylko z 2 polami Nick i treść opartą na plikach, jak nie będziesz wiedział jak to napisać to poszukaj na forum w końcu od tego ono jest ;P na pewno znajdziesz jakiś skrypt, przeanalizuj go i rozłóż na części pierwsze. Taka nauka jest o wiele lepsza niż „czysta teoria” ;P
 

Vasili

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 13, 2007
Posty
20
Chodzi mi też o np. jak zrobić panel rejestracji na stronie, itp. bo jakieś pętle, while, itp. to chyba się do strony internetowej nie przydaje a tylko o tym mówią w tych tutach. Może się mylę, nakierujcie mnie
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
To się przydaje ale w kursach i tutkach jest tylko teoria. Jak znasz podstawy to poprzeglądaj źródła for, stron i cms'ów, zobaczysz jak się tego używa. Są też książki które bardziej się skupiają na praktycznym wykorzystaniu tak jak napisał widmo17.

P.S. 256 post ^^
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
skrypty są ukrywane, wazne jest zebys podczas nauki praktykował, co sie nauczysz (teorii) sproboj napisac, i zmodyfikowac na swoj sposób...
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
No ale to mój taki okrągły numerek, odnotowałem to
<


@topic: Jak już załapiesz podstawy to książki są w sumie zbędne, lepiej samemu usiąść i coś napisać albo przeanalizować. Po przeczytaniu żadnej książki nie będziesz miał doświadczenia.
Przyda Ci się manual PHP, tutaj masz spis i przykłady wykorzystania wszystkich funkcji, kopalnia wiedzy
<
 
Do góry Bottom