[PHP] Skrypt na strone.

Eathes

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
9
Witam,
Widziałem nie dawno podobny temat w innym dziale niestety jego autor nie uzyskał odpowiedzi na którą liczył, a ogólnie to ten dział bardziej mi pasuje na tematykę tego wątku. Otóż, czy może ktoś mi udostępnić skrypt na www. który po wypełnieniu pola na treść prześle mi informacje na e-mail? Coś takiego jak Login,hasło etc. = chodzi mi ogólny skrypt, a później to ja już sam się pobawię i poprzerabiam.

Z góry Dziękuje,
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
Kod:
<?php
if (count($_POST))
{
    ////////// USTAWIENIA //////////
    $email = 'adres e-mail gdzie wysłać formularz';    // Adres e-mail adresata
    $subject = 'temat';    // Temat listu
    $message = 'Dziękujemy za wysłanie formularza';    // Komunikat
    $error = 'Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza';    // Komunikat błędu
    $charset = 'iso-8859-2';    // Strona kodowa
    //////////////////////////////
    
    $head =
        "MIME-Version: 1.0\r\n" .
        "Content-Type: text/plain; charset=$charset\r\n" .
        "Content-Transfer-Encoding: 8bit";
    $body = '';
    foreach ($_POST as $name => $value)
    {
        if (is_array($value))
        {
            for ($i = 0; $i < count($value); $i++)
            {
                $body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value[$i]) : $value[$i]) . "\r\n";
            }
        }
        else $body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value) : $value) . "\r\n";
    }
    echo mail($email, "=?$charset?B?" . base64_encode($subject) . "?=", $body, $head) ? $message : $error;
}
else
{
?>
<form action="?" method="post">

Tutaj umieść wszystkie pola formularza

</form>
<?php
}
?>
poprzerabiaj sobie;p
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
unlock! OMG xD Gratuluję skomplikowania banalnego skryptu do granic xD Przecież taki skrypt można zrobić tak:
Kod:
<?php
if($_POST["login"]!="" && $_POST["pass"]!=""){
 $header="From: www.mojastrona.pl";
 if(mail("[email protected]","Wiadomość od: xxx",$_POST["login"]."\n".$_POST["pass"]."\n",$header)){
  echo("Wysłano poprawnie!");
 }else{
  echo("Błąd przy wysyłaniu! Spróbuj jeszcze raz...");
 }
}else{
 echo '<form method="post">
        <input type="text" name="pass">
        
<input type="text" name="login">
        
<input type="submit"></form>';
}
?>
BTW, Po kiego grzyba wciepałeś do kodu foreach()?
<
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
nie jestem autorem skryptu, jak ktos potrzebuje skryptu wysylajacego na emaila, daje ten, to z kurshtml.boo.pl
<
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
widmo17, nie rzucaj się tak;] jak chcesz skracać to skracaj na maxa;P
Kod:
<? if($_POST["l"] && $_POST["p"]){if(mail("[email protected]","Wiadomość od: xxx",$_POST["l"]."\n".$_POST["p"] ."\n","From: www.mojastrona.pl"))echo("Wysłano poprawnie!");else echo"Błąd przy wysyłaniu! Spróbuj jeszcze raz...";}else echo '<form method=post> <input name=p>
<input  name=l>
<input type=submit></form>'; ?>
już nie mówiąc o tym że twój kod nie będzie działał wszędzie(nie chodzi tu o funkcje mail());p
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
chciałeś krótko, więc masz;p i nie edytuj teraz tego kodu, bo ja i tak wiem że miałeś tam błąd;]
 

Patrykuss

Użytkownik
Dołączył
Listopad 6, 2006
Posty
107
Po co forach? To jest skrypt, którego po dodaniu kolejnych pól formularza nie trzeba edytować. Normalnie musiałbyś dodawać nowe zmienne, które chcesz umieścić w mailu. Tutaj logeen (admin kurshtml.boo.pl) po prostu zrobił "przechwytywanie" zmiennych $_POST z odpowiednim name. Nic skomplikowanego
<
.
 

Eathes

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
9
<div class='quotetop'>CYTAT(sebik90 @ 15.07.2008, 10:56) <{POST_SNAPBACK}></div>
Pozostaje jedno pytanie czy Eathes cos z tego zrozumie
<
<
<
[/b]


Haha, z Tym Panem się zgodzę.
Dzięki wszystkim za pomoc, a teraz takie małe pytanko - gdzie to wkleić?

EDIT: Załapałem już,
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Po co forach? To jest skrypt, którego po dodaniu kolejnych pól formularza nie trzeba edytować. Normalnie musiałbyś dodawać nowe zmienne, które chcesz umieścić w mailu. Tutaj logeen (admin kurshtml.boo.pl) po prostu zrobił "przechwytywanie" zmiennych $_POST z odpowiednim name. Nic skomplikowanego biggrin.gif.[/b]
Ej! Może i jestem trochę dziwny, ale nie jestem idiotą
<
Wiem do czego służył ten skrypt
<
 

Eathes

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
9
Możecie mi jeszcze podać kod do możliwości rozwijania odpowiedzi, oraz do ustalania wielkości pola odpowiedzi (Bo teraz jest małe, a chciałbym żeby było szersze)
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Możecie mi jeszcze podać kod do możliwości rozwijania odpowiedzi, oraz do ustalania wielkości pola odpowiedzi (Bo teraz jest małe, a chciałbym żeby było szersze)[/b]
żartujesz sobie czy Ty tak na serio? Mówisz że przerobisz sobie kod PHP a nawet nie znasz HTMLa, juz dostałeś odpowiednią stronę: kurshtml.boo.pl
powinieneś się tam udać od razu a to pytanie nie powinno się tutaj pojawić.

Chłopaki, nie rozumiem czemu odpowiadacie na takie pytania na które odpowiedź jest w google pod drugą pozycją w możliwie najprostrzym zapytaniu. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ph...&lr=lang_pl
Skoro dajecie gotowy kod z jakieś strony to lepiej dajcielink do tej stronie, niech chłopak troche pomyśli a nie czeka na gotowca...
 
Do góry Bottom