Pinguja mnie, mam stale ip - jak sie bronic?

matikurczak225

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
8
Witam.
Moj problem polega na tym, ze mam stale ip. Od pewnego czasu jestem pingowany przez kogos/grupe osob. Gram w gry internetowe, co sprawia ze ping ktory trwa nawet 10 sekund, powoduje moja smierc w grze. A odrabianie strat to kwestia kilku dni. Kontaktowalem sie z uslugodawca, jednak ten swteirdzil, ze nie zmienia mi ip. Moje pytanie brzmi, jak to zalatwic, jak mam sie bronic? Czy zainstalowac jakis specjalny program do blokowania ping of death/dos ? Jesli tak to jaki? Firewall wystarczy? Jesli tak, to jaki?

Jesli chcecie odpowiedz na to czy jestem pewny, ze to ping, to odpowiedz brzmi tak. Pare sekund przed pingiem mowia mi o tym, ze zostane spingowany. Jednak wtedy jest juz za pozno.

Prosze o pomoc.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Czy posiadasz router w którym możesz zmieniać ustawienia?
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Z routerem było by łatwiej, ae spróbuj zainstalować Kasperskiego jego firewall powinien dać sobie rade. Ewentualnie darmowy Zone Alarm
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
A wiesz na jakim porcie jesteś pingowany? Możesz spróbować zablokować ten port.
 

matikurczak225

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
8
Fire wall nie pomaga, a ten zone to dosc, ze nie pomogl, to po resecie kompa jedyne oznaki, ze net mi dziala odczuwalem z cdm. Dopiero po usunieciu zona z kompa znow dzialalo wszystko.
# Dark Smark
Dzwonilem do nich juz pare razy i tlumaczylem.. i powiedzieli, ze blablabla. Nie zmienia i tyle. Mimo, ze tlumaczylem.
#msvcrt
Zrobilem obie opcje i nadal dostaje pinga.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Zadzwoń jeszcze raz. Ale nie proś o zmianę IP tylko poproś o blokowanie pingów, jak leci to ze stałego IP niech zablokują je, jeśli nie to na pewno mają możliwość wykrywania i blokowanie tego typu ataków. Jeśli to nie pomoże idź na policję, oni zajmą się sprawą i problem zniknie.
Ps
Jeśli to osoby z gry, zgłoś ich do admina gry.
 

matikurczak225

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
8
Ludzie ktorzy dostajczaja mi neta nie chca wspolpracowac. Mowia, ze oni tylko dostarczaja mi usluge i tyle. Mowia, ze to moja sprawa jak sobie nagrabilem. Problem w tym, ze oni sa ze szwecji, wiec jak pojde na policje to nawet jak by to cos dalo, to trwalo by to kupe czasu zapewne.
Nie ma jakiegos sposobu? Przeciez napewno cos takiego jest.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Ludzie ktorzy dostajczaja mi neta nie chca wspolpracowac. Mowia, ze oni tylko dostarczaja mi usluge i tyle. Mowia, ze to moja sprawa jak sobie nagrabilem. Problem w tym, ze oni sa ze szwecji, wiec jak pojde na policje to nawet jak by to cos dalo, to trwalo by to kupe czasu zapewne.
Nie ma jakiegos sposobu? Przeciez napewno cos takiego jest.

Podaj ich IP, walnie się im pięknego DRDoS'a/UDP Flood'a i się nauczą.
 

matikurczak225

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
8
Moge podac? Zeby nie bylo problemow. To nie koliduje z zasadami forum?
Jesli moge podac, to chetnie, ale kilku z nich ma zmienne.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Zmienne? 25 sekund DRDoS'a z 200-stu maszyn i nie podniosą sie przez kilka dni.

DOWN:
Nie pomyślałem o tym. Nie podawaj :>
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Zmienne? 25 sekund DRDoS'a z 200-stu maszyn i nie podniosą sie przez kilka dni.
Ten atak polega na podaniu w adresie nadawcy, adres odbiorcy, przez co osoba po takim ataku potem sama siebie DoSuje. Jeżeli ma zmienne IP to pakiety są po prostu stracone, bo nie otrzymują odpowiedzi i już. Net wstaje. Bardziej opłacało by się targetować ISP, małe sieci osiedlowe można łatwo położyć. "Łatwo"... jak się ma oczywiście czym, a wątpię żeby ktokolwiek kto się w tym poście udzielił miał taką możliwość :d (Oczywiście za darmo, jak w gre wchodzą pieniądze to wszystko sie da)
 
Ostatnia edycja:

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
jak w gre wchodzą pieniądze to wszystko sie da
Nie wszystko też :D

Skąd wiesz, że Cie pingują? Generalnie jak nie chcesz pchać tej sprawy dalej, to po prostu kup sobie jakiś pierwszy, lepszy router który ma wbudowanego firewalla i odfiltrowuj to. Jeśli walniesz odwetem też stajesz się przestępcą w tym momencie.
 

matikurczak225

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
8
Wiem, bo pisza mi, ze za chwile dostane pinga. I po kilku sec dostaje. Po za tym, pakiety odebrane w czasie pinga skacza po 550~/sec. A normalnie skacza po 5-30. W przypadku normalnego kicka, pakiety by przestaly skakac.
Oni mnie pinguja i jakos nie maja wyrzutow. A ja mam wydawac pieniadze, bo oni sobie tak zycza?
 

matikurczak225

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
8
No w sumie tak, 6 lat gry z wspolnymi znajomymi i zmienie gre poprostu.
Naprawde nie ma zadnego sposobu by to zatrzymac?
 
Do góry Bottom