PLD 1.0 i linux ktory poraz kolejny .;(

gnom

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2002
Posty
46
wlasnie zakupilem ta dystrybucje linuxa z chipa speciala i chaielm abyscie mi doradzili czy to esjt dobre czy zmoe mandrake albo slackware bo amm te 3 dystrybucje i nei mgoe sie zdecydowac ktora . jeszcze kilka pytan czy musowo mszue robic partycje swap ???? i czy z XP musi byc koneicznie instalowany LILO ???? bo w xp przy innych systemach sie pyta ktroy system. chce aby moja pierwsza dystrybucja byla prosta , ale taka na ktorej moge sie juz uczyc powoli ale uczyc ...........
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
Tak musisz dac swapa bo to jest cos w rodzaju virtualnego-ramu
Ja w danej chwili posiadam mende 9.0 i jestem z niej calkiem zadowolony, ale teraz gdy sie juz troche nauczylem szukam slcka....
Polecam zaczac od Mendy ma ladny interfejs instalacyjny, a za pare dni jak sie nauczysz konsole obslugiwac, przejdz na slcka
zamiast LILO mozesz urzyc innych interfejsow " wlanczajacych"
 

Druid

Użytkownik
Dołączył
Listopad 13, 2002
Posty
68
Ja tam mjalem mandrake i red hat ale kapelusik mi bardziej pszypadl do gystu.
Te liny sa dla poczatkojacyh i mam zamier pszezucic sie na jakigos bardziej skomplikowanego moze slcka albo debian ale on jest dobry dla serwerow z tego co slyszalem(a czy aj niem jestem).
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
gnom - no to mandrake , red hat , dystrybucje dla poczatkujacych ...

spy- jesli masz wiecej niz 128 ramu to nie musisz swapa robic ... tak gdzies sie mi czytnelo
smile.gif
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
Myslalem ze instalaci swapa nie da sie ominac (tak gdzies czytalem chyba w chipie czy w komp. swiecie) miejsza z tym bede musial sprobowac =]

Druid
Co stego ze nie jestes =] ale moze kiedys zostaniesz adminem
<
kto wie, wiedzy nigdy za duzo =]
Pozatym lepiej wiedziec wiecej
<
jesli chcesz sie wlamywac na servery http to przydalo by sie wiedziec jak dzialaja =]
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
tak a5a ,a przy instalacji i konfiguracji tego cuda powyrywa sobie wlosy
<
...
nie znam poziomu uzytkownika, ale mysle ze takie skakanie na najwyzsza polke zle wychodzi ,
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
a ja polecam PLD, jest w nim zrobionych duzo ulatwien, nie wiem jak wygladaja x-y bo ich nie uzywam, ale duzo osob poleca PLD, chociaz slack tez jest spox, jeszcze debiana uzywam, no to narazie nie mam do niego zastrzezen, na poczatku mialem, ale teraz jest spoko
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
Originally posted by zeusik_
tak a5a ,a przy instalacji i konfiguracji tego cuda powyrywa sobie wlosy
<
...
nie znam poziomu uzytkownika, ale mysle ze takie skakanie na najwyzsza polke zle wychodzi ,

wlasnie oto chodzi ;] jezeli chce sie czegos nauczyc to ta dystrybucja jest najlepsza do tego.... a o instalacij to pisze w chip special i o konfiguracij ( x`y, dziwk etc) pewnie tez.
 

gnom

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2002
Posty
46
no psotanowilem ze na pierwszy rzut pojdzie mandrake i jeszcze chailem sie zapytac co z tym lilo czy mszue go instalowac jak mam XP >>?? bo przy innych systemach xp sam sie pyta co wybrac , czy tak sao esjt przy linuxach ? i jak to jest z softem do linuxa czy spofery z winowza dzilaja na linuxie itd ??? dajcie jakis link z progzami na linucha najlepiej cos polskiego z exploitami (faq tez sie przyda) i tam takie....

czy linuxem moge "hackowac" windowza ? itd .... i czym ?
smile.gif


linuxa i swapa instalowac na partycji logic czy primary ???
 
B

b4d4ss

Gość
lilo to loader z linuxa, swap i linuxowa na primary obie, windoze sam sie hakuje hehe wiele nie potzreba
 

gnom

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2002
Posty
46
a moge cos linuxem zrobic windowsowi i co mi jest do tego potrzbene jesli tak ????
 
Do góry Bottom