plik niechce sie uruchomić bez biblioteki

BBOYMARIO

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2005
Posty
105
Gdy skompiluje mój server to mi niechce sie uruchomić bez biblioteki HkLib.dll. Co mam zrobić?? Jak to połączyć zeby działało w jednym pliku??
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by BBOYMARIO
Gdy skompiluje mój server to mi niechce sie uruchomić bez biblioteki HkLib.dll. Co mam zrobić?? Jak to połączyć zeby działało w jednym pliku??
Zrób to na winApi to nie bedziesz musial dogrywac bibliotek
 

MafiAmiX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2004
Posty
65
a wiecie co, ja mam podobny problem, ale nie chodzi w nim o biblioteki dll tylko o to, ze jak skompiluje i uruchomie mój program na swoim kompie, to działa, a gdy uruchomie ten sam program na innym to pisze, że brakuje jakiś plików *.bpl znajdujących się w system32 :?
Odnajduje plik który mi brakuje otworzenia programu, wsadzam go na inny komp, uruchamiam ponownie progsa, i mi pisze ze nie moze odtowrzyć znowu innego pliku z tym samym rozszerzeniem (a taki jeden plik waży 1 mb) :evil:

Programuje w C++ i używam Borlanda. Może ktoś wie w czym tkwi problem...

Pozdro
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
Poszukaj w opcjach projektu taką opcje: "Build with runtime packages" i ją zaznacz.
 

MafiAmiX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2004
Posty
65
chyba odznacz, bo widze że jest zaznaczona...
odznacze to i sprawdze potem czy coś z tego będzie

pozdr
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
Originally posted by MafiAmiX
chyba odznacz, bo widze że jest zaznaczona...
odznacze to i sprawdze potem czy coś z tego będzie

pozdr

Opcja musi być zaznaczona, jeśli nie działa to tam pod tą opcją masz formularz że możesz dopisać coś więc dopisz tam brakujący plik i będzie działać.
 

bobikrk

Użytkownik
Dołączył
Październik 24, 2004
Posty
145
albo masz coś z delphi, spróbuj przeinstalować też miałem kiedyś taki problem.
smile.gif
 

MafiAmiX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2004
Posty
65
Originally posted by bobikrk
albo masz coś z delphi, spróbuj przeinstalować też miałem kiedyś taki problem.
smile.gif

huh, tylko że ja w C++ pisze a nie w dephi, no ale nic.
Mam je dopisać... hmm... no dobra, spróbóje, tylko tego pliku nie ma w bibliotece plików Borlanda... (chociaż są z podobną nazwą), a te vcl to już są dopisane...
To tak jakby program nie mógł chodzić tam, gdzie nie ma zainstalowanego Borlanda...
<


A może wysłać ci program, i wtedy zobaczysz o co chodzi w błędzie? (ale jak masz juz zainstalowanego borlanda to raczej ci chyba pójdzie)
 

Plik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2004
Posty
319
no chyba raczej musisz wkompilowac dana biblioteke do programu aby chodzilo =/
 

MafiAmiX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 29, 2004
Posty
65
wiecie co, ja sam sie już w tym pogubiłem 8) może ktoś jest chętny żeby mi pomóc na PM :wink: przesle temu komus kod źródłowy i zobaczy co jest nie tak w opcjach progsa
<
 
Do góry Bottom