Plik wsadowy *.bat

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
Hey,
ostatnio bawię się z nudów w proste komendy w cmd, które wbrew pozorom mogą nieźle nasmolić danej osobie. Proszę o pomoc w pewnych komendach i pomysłach.

Mianowicie tworzę sobie w notatniku taki pliczek przykładowy:
-------------------------------------------------------------------

@echo off
echo Witaj kolego :)
pause >nul
cls
echo Mam przykra wiadomosc ale za 10sek sformatuje ci dysk...
pause >nul
cls
format c:
echo T

-----------------------------------------------------------------
Moje pytanie - czy tak oto zrobiony prosty pliczek, w którym przypuśćmy wpisałbym inny tekst konkretnie dobrany dla danej osoby
(bez znaczenia w tej chwili) będzie działał? Czy jeśli standardowo dysk na windowsie XP oznaczony literą "C" rozpocznie formatowanie,
czy może do formatu dojdzie dopiero po restarcie komputera? Jeszcze jedna obawa czy nie pojawi się informacja, że nie można sformatować dysku który aktualnie używany jest przez system...


Druga rzecz, w moim pliku po każdym jednym zdaniu wpisałem komendy pause nul i cls aby między następnym tekstem był odstęp czasowy i nie wyskakiwała żadna komenda w stylu: "naciśnij dowolny klawisz..." Niestety i tak aby plik był kontynuowany, ktoś musi nacisnąć owy klawisz na klawiaturze,
pomyślałem, że ktoś już tak by się wystraszył że zamknął by okienko dlatego też np zablokowałbym myszkę, ale mimo to pozostaje reset komputera...

Czy da się tak zrobić aby mój wpisany tekst wyskakiwał w odstępach powiedzmy 3 sekund bez dodatkowych informacji i bez wymaganego wciskania klawiszy?

Czy istnieje jakaś komenda, która powoduje, że w wierszu poleceń pojawi się licznik odliczający np 10sek?


Poza tym proszę o podanie jakiegoś pliku systemowego, bez którego windows nie może funkcjonować i wymagany jest format. Najlepiej aby był to jeden pliczek a nie folder. I oczywiście jego usunięcie było możliwe bez komunikatu: "plik jest aktualnie uzywany..."

Jeszcze jedna drobna sprawa, proszę o podanie konkretnego polecania abym mógł dodać plik do rejestru (autostart). Niestety w moim przypadku skopiowanie pliku do autostartu w Menu START jest niemożliwe bo nie znam nazwy uzytkownika znajomego. Jeśli ktoś ma inny pomysł, z checią wysłucham


czekam na odp. pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
echo Mam przykra wiadomosc ale za 10sek sformatuje ci dysk...

w BAT? Pyk przycisk z krzyżykiem i zagrożenia ni ma xD
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(Magnefikko @ 5.08.2008, 20:12) <{POST_SNAPBACK}></div>
echo Mam przykra wiadomosc ale za 10sek sformatuje ci dysk...

w BAT? Pyk przycisk z krzyżykiem i zagrożenia ni ma xD[/b]

Do finalnego pliczku oczywiście dodałbym zawieszenie myszki
<
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
Widzę, że najbardziej opłaca się pisanie własnych trojanów i keyloggerów. Jakie języki polecacie na start? Od czego zacząć? Książki, testy?
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
ale w bacie też można fajne rzeczy napisać. Tylko że batche są bardzo ograniczone bo możesz używać tylko tego co daje cmd. Co do języka ucz się C++ albo Delphi jak wspomniał sinis. W Delphi napiszesz szybko coś dobrego,szybko zobaczysz efekty swojej pracy a w C++ długo nie zrobisz czegoś użytecznego. Ale C++ jest imo potężniejszy, ma więcej możliwości i mniej ograniczeń (
<
) tylko że jest trudniejszy....
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(timpler @ 8.08.2008, 11:44) <{POST_SNAPBACK}></div>
ale w bacie też można fajne rzeczy napisać. Tylko że batche są bardzo ograniczone bo możesz używać tylko tego co daje cmd. Co do języka ucz się C++ albo Delphi jak wspomniał sinis. W Delphi napiszesz szybko coś dobrego,szybko zobaczysz efekty swojej pracy a w C++ długo nie zrobisz czegoś użytecznego. Ale C++ jest imo potężniejszy, ma więcej możliwości i mniej ograniczeń (
<
) tylko że jest trudniejszy....[/b]


No to mnie przekonałeś. Jak człowiek widzi efekty swojej pracy to automatycznie dostaje zastrzyk motywacji
<

To jak kulturysta, ktory gapi sie na rosnące bicepsy...

Zajme sie tym delphi, a co do batcha to ciekawa sprawa. Na pewno to wszystko co juz o nim poczytalem
jeszcze nieraz mi sie przyda. Mimo to batchem nie osiagne kontroli komputera tak duzej na jakiej mi zalezy
smile.gif
.

pozdro
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
sam mam taki generator na stronce która jest w trakcie tworzenia. Nic ciekawego czysty JS, a wracając do tematu:


Kod:
No to mnie przekonałeś. Jak człowiek widzi efekty swojej pracy to automatycznie dostaje zastrzyk motywacji biggrin.gif
To jak kulturysta, ktory gapi sie na rosnące bicepsy...

Zajme sie tym delphi, a co do batcha to ciekawa sprawa. Na pewno to wszystko co juz o nim poczytalem
jeszcze nieraz mi sie przyda. Mimo to batchem nie osiagne kontroli komputera tak duzej na jakiej mi zalezy smile.gif.

pozdro

No widzisz, jednak nie. Ja jak zaczynałem programowanie chodziłem po kolegach (najbliżej mieszkających) i sziedziałem u nich po pare godzin gadając z nimi co wybrać, pokazywali mi delphi DOKŁADNIE KAŻDY KOGO PYTAŁEM przkonywał mnie do delphi. Po 15 minutach programowania w C powiedziałem "w d**e, nie chce delphi!" i teraz siedze w C/C++ co mnie przekonało? Pomimo iż kod wydawał mi się przyjaźniejszy i prostszy ja mam coś takiego że zawsze lubie pchać się pod góre i pomyślałem: "ok, najpierw pomęcze sie z konsolami a później jak napisze pierwsze okienko będe miał ogromną satysfakcje" i tak było. Przy pierwszym własnym okienku w WinAPI byłem z siebie niesamowicie duny. A tak będziesz przez cały czas widział okienka, sam ich tworzył nie będziesz tylko generator, nie dowiesz się co to subclassing, superclassing, co to procedura zdarzeniowa itd. Ale wybór należy do ciebie. Albo efekty albo nakład pracy ale satysfakcja...
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
W batach mozna duzo napisac, to zalezy tylko od fantazji piszacego.

@UP program nazywa sie quick batch compiler, czy cos podobnego (google cie poprawi).

Do tworcy tematu:
auto start osiagniesz wpisami w rejestrze. regedit /s plik.reg (i sie nie spyta czy dodac do rejestru)
odliczania nie zrobisz (ani co 1s ani co 10 sec.)
formatowanie partycji nie jest juz w modzie ;D, w bacie napewno nie usuniesz plikow obecnie uzywanych, czyli wszystkich systemowych.
Wylaczenie myszki i klawiatury jest mozliwe (z poziomu dosa, konsoli, czy terminala, nie wiem jak to nazwac, bo zadne w sumie nie pasuje) tylko w win ME i wszystkich starszych (opartych na dosie).
Ten kawalek "zrodla" nie sformatuje bo sie spyta czy napewno formatowac dysk. Jakbys dobre dal przelaczniki to moze sie nie spyta, ale nie sformatuje bo to pewnie partycja systemowa.
WIN.ini
<

A co do jezyka najwieksze mozliwosci, a zarazem najwiekszeja satysfakcja jest jak cos piszesz w asemblerze, pewnie wybierzesz delphi(nie wiem czemu to najbardziej chwala), albo coz z C(++/#). Najwiecej informacji jest o delphi, wiec jesli nie masz TOTALNIE pojecia o pisaniu programow to bierz delphi, prawie kazdy na tym forum mial jakas stycznosc z delphi, a z C to bedzie troszke wiekszy problem (za duzo mozliwosci rozwiazania problemu).
Ja zaczelem pisac w pascalu i jakos nie nazekam.

Pozdrawiam nameless ......
 

xiron3

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 24, 2008
Posty
2
Witajcie
przepraszam że pisze tu...
Mam pytanie związane ze zdalna administracja
(ZWiazek jest taki ze posiadam takowa)
Chcialem sie zapytac czy Windows (XP) steruje zasilaniem komputera czy tylko bios.... chodzi mi o to czy jest mozliwosc podmianki jakiegos pliku systemowego sterujacego zasilaniem?? Jesli taki plik istnieje ?? I gdzie taki plik sie znajduje??

Moga sie pojawic komety negatywne weic wyjasnie po co mi to ...
a wiec JA planuje zmiane komputera.... AMD 500 MHz 128 MB ram 16 GB HDD ...mam juz go dosyć.... ale niestety reszta mojej rodziny nie chce.... jesli ja siade i cos z nim zrobie to raczej nie bede mogl liczyc na podmianke.... ale podmianka pliku sterujacego zasilaniem tak zeby zrobil PC pufffff (Usmażyć HDD , procka karte graficzna... no wiekszosc elemetów by nie bylo mowy o dokupieniu i wymianie starych uszkodzonych czesci na stare dobre). Prosze o pomoc i jesli jest taka mozliwosc o udostepnienie takowego "spreparowanego" pliky

Z gory dziekuje
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Proponuję wstawić do niego jakiś stary badziewny zasilacz - słyszałem, że czasami wybuchają
<
<
<
<


P.S. Nie wiem tylko jaki ten post ma związek z tematem...

A odnośnie tematu to jeżeli chodzi o baty gdzieś czytałem że za pomocą polecenia CHOICE można opóźnić działanie skryptu..tyle że mi ta komenda jakoś wcale nie działa
<
 

mariusz2y

Użytkownik
Dołączył
Marzec 4, 2008
Posty
5
Hmm... Tak sobie myślę: Sformatowanie partycji na której stoi system nie jest możliwe
<
z poziomu uruchomionego systemu, ale jak by zrobić takiego bat-a, który dodał by jakiś wpisik żeby uruchomił się przed systemem tylko nie wiem czy to jest możliwe co wy na to. Jeśli mówię głupoty to mnie skrytykujcie, ale uważam, że coś takiego było by możliwe.
<
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Co do batcha jeszcze - w/g mnie najpiekniejsza rzecza ktora mozna zrobic, jest dodanie komendy do autoexeca.. po zaladowaniu kernela, pierwsza komenda jaka ma wykonac.. zgadniecie??



exit kernel

Wyprobowane pare razy, na kompach w pracowni (sic!) i na lapku w Orange. Niby nic, a cieszy.. A jeszcze jak sie do tego doda shutdown..

@up
No mozna do autoexeca cos dodac.. ale nie jstem pewien czy to tak zadziala. gdzies na haxite jest w tutkach dla script kiddie jeden arto o tym.
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
Hey, wybaczcie ze odswiezam stare smieci (moj temat) ale potrzebuję pomocy.
Napisalem ogromny plik *bat wykonujacy szereg operacji na dowolnym komputerze, jednakże
nie znam uniwersalnych wartości dla systemowych folderów.

O co mi chodzi?

Wiem że przykładowo w ścieżce C:\Documents And Settings\Jan Kowalski\...\ pogrubone wartości da się zastąpić uniwersalnymi bez względu na to jak nazywa się dany user itd.

Pilnie proszę o podanie tych uniwersalnych zwrotów nie tylko do user i documents and settings ale wszystkie podstawowe
<

z góry dziekuje
 
Do góry Bottom