Plik wsadowy bat

Maverick

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2002
Posty
190
Mam dostep do kompa przez telnet. Wszystko tak jak w dosie. Moje pytanie jest takie: czy da sie za posrednictwem telnetu sformatowac komus dys? Chodzi oczywiscie o dysk z windowsem bo normalnie to nie ma problemu pewnie. Slyszalem ze trzeba plik wsadowy zrobic i uruchomic go na tamtym kompie. I to tak zeby sie nie pytal.
Nie chce nikomu kompa formatowac, pytam z ciekawosci a poza tym czasem sie moze przydac
<
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
raczej sie nie da =P

bo format musi byc przprowadzony spod dosa, przy wylaczonym windowsie =]
 

Maverick

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2002
Posty
190
Originally posted by spy
raczej sie nie da =P

bo format musi byc przprowadzony spod dosa, przy wylaczonym windowsie =]

Wiec jak to zrobic? Bo przez telnet nie probowalem i wole nie probowac bo jeszcze zadziala i bedzie zonk =]
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
no to moszisz zrobic sobie plik o nazwie autoexec.bat i wnim dac komende format i jak ta osoba resetnie kompa to sie wlaczy format
mozesz potestowac u siebie z roznymi opcjami zeby bylo najlepiej
smile.gif


zapomnialem dodac ze musisz go podmienic u ofiary
 

RiKeR

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2002
Posty
137
Mielem gdzies kiedys tresc takiego pliku tak zeby sie nie pytal ale nie pamietam gdzie. Jak znajde to ci podrzuce, no ale nie sformatyjesz partycji z win pod win..Ale mozesz mu inne parycje sformatowac albo stacje dyskietek
<
 

Maverick

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2002
Posty
190
Originally posted by RiKeR
Mielem gdzies kiedys tresc takiego pliku tak zeby sie nie pytal ale nie pamietam gdzie. Jak znajde to ci podrzuce, no ale nie sformatyjesz partycji z win pod win..Ale mozesz mu inne parycje sformatowac albo stacje dyskietek
<

Hmmm wydaje mi sie ze zwykla partycje bez problemu przez telnet powinienem sformatowac tak samo jak usowam z niej katalogi/kopiuje/robie nowe No chyba ze aktualnie jest na niej jakis program uzywany. Niewiem sam. Wydaje mi sie ze sformatowanie partycji z os to kwestia zrobienia pliku/programu ktory by wlaczal kompa pod dosem (np po restarcie) i po prostu formatowal. Przeciez w winie jak sie w tryb ms-dos wejdzie to mozna formatowac bez przeszkod, a co za tym idzie w pamieci operacyjnej sa wszystkie potrzebne pliki (kiedys czytalem o robieniu z pamieci operacyjnej "niby" dysku - tak zeby komp widzial to jako hdd, ale to nie ma z tym zwiazku). Trzeba wiec na ich podstawie albo zrobic program albo plik co bedzie je wykorzystywal. Pewnie gadam glupoty ale raczej teoretyzuje gdyz moja wiedza na ten temat na nic innego nie pozwala (braz doswiadczenia w praktyce).
 

spy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 24, 2002
Posty
543
odp1.
Co ci da zrobienie auto-starta?
Skoro mowilem ze "kiedy windows jest wlaczony nie mozna formatowac urzywanej partycji =]"

Mozesz dodawac wpisy do rejestru, zmieniac pliki INI itd.. alei tak to ci nic nie da! bo kiedy windows (os) dziala nici z kasowaniem =]

Partycje da sie formatowac ale tylko kiedy:
- nie ma na niej dzialajacego systemu operacyjnego =]
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
spy ty umiesz czytac??
czy tak nie zabardzo
jak bys nie zauwazyl to napisalem ze trzeba zrobic restart :!:
 
Do góry Bottom