Pliki BAT przy autostarcie

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Siema

Mam pytanie czy windows korzysta z jakichkolwiek plików BAT przy autostarcie? przeszukałem cały folder windowsa ale nic ciekawego nie znalazłem

pozdro
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Ehh no tak Sry zapomniałem napisać, że chodzi mi o XP ;p a jak dobrze pamiętam autoexec występował w win 98 i poprzednich chyba ;p
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
autoexec.bat występuje także w xp ale zazwyczaj jest nie potrzebny więc się go usuwa
A do czego Ci te pliki bat potrzebne ?? , bo tak nie rozwinąłeś tematu...
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Bo to był mój ostatni pomysł aby dodać aplikacje do rejestru ;p chciałem dopisać do tego bata komende gdzie dodaje moją aplikacje do rejestru wtedy AV na pewno by się nie pluł bo akurat te pliki ma w zaufanej strefie... A takto co próbuje to mi AV skrzeczy, próbowałem już shellexecude, baty, z win.ini i system.ini ( w żadnym komenda run = ścieżka nie odpalała programu) ;p Więc to już takie ruchy desperacji ;d
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
to zalezy jak jest AV skonfigurowany czasem jeśłi nawet zaufane pliki próbują coś dodać do rejestru to AV się pluje
Ale może spróbuj dodać ścierzkę do autoexec.bat jeśli takowy się znajduje na C: , a do autostartu dodaj script który odpali autoexec.bat
Może się uda ale nie znam się zbyt na oszukiwaniu Antywirów
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Tylko jest jeden minus, że przewaga xpeków nie posiada autoexec.bat ...
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
W XP też jest autoexec ale nie jest on przetwarzany przy starcie systemu a przynajmniej u mnie nie działa bo w XP przy starcie przetwarzane są pliki win.ini i system.ini
Ale oczywiście po zainstalowaniu nowego systemu na dysku C: znajduje się plik
autoexec.bat , Ja go zawsze usuwam żeby nie zaśmiecał ale chyba nie wszyscy podobnie myślą .
A jeśli go nie ma to można go stworzyć i nadać mu atrybuty chyba że i na to też AV nie pozwoli
A tak na marginesie to Kanciastoporty. jako stary wyga mógł byś podać koledze jakiś dobry sposób na oszukanie AV . bo zauważyłem że Ci co najwięcej wiedzą to są najmniej skłonni aby dzielić się tą wiedzą z innymi .
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Ja nie usuwałem autoexec.BAT a go nie mam... mam inne pliki takie jak autoexec.nt. Ok z góry thx za odp ;d teraz przynajmniej wiem, że jeszcze troszkę będe musiał kombinować ;d
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Hmm faktycznie thx, a autoexec.bat jest zawsze na dysku c:?

EDIT:

I on chyba się nie odpala przy startupie ;d
 

backdoorman

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2007
Posty
117
autoexec jest zawsze na dysku C: ,ale jak zrobić żeby go przetwarzało to jak narazie nie wiem .
 

Zergi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2007
Posty
136
Originally posted by Kanciastoporty
ehh
jest przetwarzany

Kod:
AUTOEXEC.BAT to nazwa specjalnego programu wsadowego systemu MS-DOS. Znajduje się on w katalogu głównym uruchamianego systemu plików/partycji.



AUTOEXEC.BAT używany jest wyłącznie przez MS-DOS lub wersje systemu Windows oparte na MS-DOS (Windows 95, Windows 98 i Windows Me). Plik uruchamiany jest jednorazowo przy starcie systemu, po przetworzeniu pliku CONFIG.SYS. W systemach Windows dzieje się to przed załadowaniem interfejsu graficznego.



Program AUTOEXEC.BAT służy do ustawiania zmiennych systemowych i uruchamiania programów (skanery antywirusowe, narzędzia, sterowniki - np. myszy).



W systemie Windows NT i jego pochodnych Windows 2000 i Windows XP odpowiednikiem jest AUTOEXEC.NT umieszczony w folderze %SystemRoot%system32. Plik nie jest jednak uruchamiany przy starcie systemu, ale podczas ładowania środowiska MS-DOS (np. podczas uruchamiania programów DOSowych).

Ehh z źródła wiki ;p więc jednak nie ma żadnych batów, które odpalają sie przy startupie

Ok z góry thx za wszelką pomoc
pozdro
 

b4rt3kk

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2005
Posty
78
zawsze możesz sobie wrzucić swojego BATa do autostartu (Start->Programy->Autostart)
smile.gif


a co do całego procesu startu systemu, zajrzyj do narzędzia konfiguracji systemu (start->uruchom->msconfig)
 
Do góry Bottom